Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Баща и 9-годишно дете пострадаха при пожар причинен от коледна украса

МБАЛ "Д-р Иван Селимински" - гр. Сливен
Снимка: БНР Бургас

Дете на 9 години и 39-годишният му баща пострадаха при пожар, възпламенен от неизправна коледна украса, съобщават от полицията в Сливен. Двамата са откарани в болницата без опасност за живота. Огънят в възникнал около 22.45 часа.

Инцидентът е станал в жилището на пострадалите, къща  в сливенския квартал „Клуцохор,“ съобщи директорът на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и  защита на населението“  комисар Владимир Демирев.  

"Възникнало е късо съединение в електрическата коледна украса. До пристигане на екипите на Пожарна безопасност и защита на населението Сливен, бащата на 39-години е успял да изведе детето от горящото помещение, като то е вдишало горими газове за малко и е взето от колегите от Центъра за спешна медицинска помощ."

По-късно и бащата е приет в болницата, с обгазяване. Комисар Демирев призова хората да не оставят без надзор включената в електрическата мрежа коледна украса в домовете си. 

"Трябва задължително на 220 волта, които са, да се изключват, когато се излиза от помещението."

При потушаването на пожара в квартал „Клуцохор“ са участвали два екипа на пожарната. Унищожени са домашно имущество, бяла и черна техника, мебели и дограма. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Намалява броят на загиналите и ранените при катастрофи в област Сливен

Намалява броят на загиналите и ранените при катастрофи в област Сливен, сочат данните на Териториално статистическо бюро Югоизток към НСИ за пътната безопасност в региона. През 2024 г. на територията на област Сливен са регистрирани 141 тежки пътнотранспортни произшествия (ПТП), при които са загинали 13 души, а 170 са ранени. В сравнение с..

публикувано на 07.10.25 в 16:30

46 хиляди спортни стоки с фалшиви марки задържани на МП Лесово

Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха 46 455 спортни облекла, чанти и обувки с обозначения на световни марки при две отделни проверки на товарни автомобили. Стоките са превозвани от Турция през България за държави от Европейския съюз. В първия случай митничарите извършили щателна проверка на товарна композиция с чужда..

публикувано на 07.10.25 в 11:00

В частен дом в Камено откриха 4 кг марихуана

4 килограма марихуана е открита в жилище, на улица „Сливница“ в Камено. Претърсването на имота от служители от Второ Районно управление – Бургас е извършено в следобедните часове на вчерашния ден, съобщи днес Областната дирекция на полицията. Жилището е обитавано от 27-годишен мъж от Камено. Той е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано..

публикувано на 07.10.25 в 08:32

Заради дъждовете отлагат ремонтите на магистрала "Тракия" в Ямболско

Спокойна остава към момента ситуацията на територията на Ямболска област. Нивата на реките са далеч от прага за преливане. Ремонтите на Автомагистрала „Тракия“ и на основни пътни артерии се отлагат за по- благоприятни атмосферни условия. Повече от 6 часа продължават дъждовете на територията на областта, но към момента няма опасност от локални..

публикувано на 06.10.25 в 22:05

АПИ предприема действия за обезопасяване и възстановяване на моста над река Изгревска

Агенция „Пътна инфраструктура“ предприе спешни действия за обезопасяване и възстановяване на моста над река Изгревска на път II-99 Царево - Малко Търново, компрометиран при наводненията от 3 октомври. Ограничен е достъпът до него, за да се гарантира безопасността на пътуващите, посочват от АПИ.  Работи се по изготвяне на проект и изграждането..

публикувано на 06.10.25 в 13:20

В Бургас пристигна интерактивната „Ескейп стая на колела“ срещу трафика на хора

Интерактивната „Ескейп стая на колела“ насочена срещу трафика на хора с цел трудова и сексуална експлоатация е днес в Бургас.  Инициативата има за цел под формата на игри и задачи, да повиши информираността на младите хора по темата и да ги направи по-съпричастни. През целия ден групи от по шест души ще влизат в помещенията на специално..

публикувано на 06.10.25 в 11:46

Близо 17 хил. "маркови" ръчни часовници откриха на Митница Бургас

Близо 17 хил. ръчни часовници, имитиращи промишлен дизайн на световна търговска марка, откриха митнически служители от Териториална дирекция "Митница Бургас".  Установено е, че артикулите нарушават права върху интелектуалната собственост.  Часовниците с "марков" дизайн са открити при митническа проверка на контейнер със стоки – транзит от Китай за..

публикувано на 06.10.25 в 10:30