Мария Нейкова, новият областен управител на Бургас, днес започна работа. В 9 ч. тя беше приета от Вълчо Чолаков, който я запозна с основните проблеми в областта. Относно назначението си, тя коментира, че не е партийно:
„Разбрах, че има необходимост от човек с опит и познание в тая посока и приех това предизвикателство като една отговорност. Разговаряхме с г-н Чолаков по отношение на текущите задачи, проблемите на бургаска област и се надявам да се справя с това предизвикателство. Предложението дойде от Министерския съвет. Не е партийно. Предложението е чисто експертно и е от гледна точка на опита, който имам в тази посока“, посочи тя.
В периода 2001 г. – 2009 г. е била областен управител на Стара Загора, от квотата на НДСВ. От 2018 година е декан на Центъра по юридически науки в Бургаския свободен университет. Професор е по административно право и процес, преподава и в сферата на националната сигурност.
Поскъпване на платеното паркиране в Бургас от 1,30 на 2 лева предстои да гласува днес Общинският съвет . Предложението е на администрацията и цели ограничаване на трафика и паркирането в централната градска част. Докладната записка е под номер едно в дневния ред, в който са включени общо 41 точки и 16 питания. Два лева за синя и зелена..
Не са изключени още промени в проектобюджета, смята бургаският депутат от ГЕРБ Андрей Рунчев. Той се надява в началото на следващата седмица план сметката да влезе за обсъждане и гласуване в парламента. Социалните партньори не постигнаха консенсус за бюджета на ДОО Засега здравноосигурителната система и заложените средства в..
Протестът на "Възраждане" беше провокация, която ескалира и се стигна до ексцесии. Това каза пред БНР Севим Али, заместник-председател на ПГ на ДПС-ДПС, която е част от парламентарното мнозинство, председател на Комисията по земеделие и храни в парламента. "Осъждаме действията на тази партия по отношение на преднамереното ескалиране на..
В новия проектобюджет на правителството остават неразумните разходи в размер на 2 милиарда и половина за увеличаване на доходите в сектор Сигурност. Това заяви бившият депутат от "Демократична България" от Димитър Найденов.За да влезем в еврозоната, кабинетът дава заявка като внася бюджета с три процента бюджетен дефицит, уточни той. Темата с..
Национален протест се проведе в София на партия "Възраждане". Предварителната информация бе, че той ще се проведе пред БНБ, участниците обаче се насочиха и към сградата на представителството на Европейската комисия. Стигна се до напрежение, след като протестиращите хвърлиха боя, яйца и пиратки. Те се опитаха да подпалят вратата на сградата, предадоха..
Бургаският депутат от ГЕРБ-СДС Андрей Рунчев оглави новосъздадената временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Продължаващата през последните десетилетия война на пътя и загубата на стотици човешки животи задължава единодушно всички парламентарни групи да се обединят за решителни мерки за намаляване до минимум на..
Два важни за Бургас и региона проекти не намериха финансиране в проектобюджета за тази година, който ни беше предложен от управляващите. За това алармират народните представители на "Възраждане" Борис Аладжов и Александър Койчев. Редовното правителство, също не предвиди средства за детската болница в Бургас. Необходимите 45 милиона лева,..
Поскъпване на платеното паркиране в Бургас от 1,30 на 2 лева предстои да гласува днес Общинският съвет . Предложението е на администрацията и цели..
Не са изключени още промени в проектобюджета, смята бургаският депутат от ГЕРБ Андрей Рунчев. Той се надява в началото на следващата седмица план..
Протестът на "Възраждане" беше провокация, която ескалира и се стигна до ексцесии. Това каза пред БНР Севим Али, заместник-председател на ПГ на..