Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Оставиха в ареста Иван Кокинов

Иван Кокинов
Снимка: БНР Бургас

Оставиха в ареста обвиняемия за опита за убийство на 17-годишно момиче Иван Кокинов. Престъплението беше извършено в района на Гробищния парк в Бургас. Момичето е намушкано 17 пъти в тялото, има и 15-сантиметрова рана в областта на шията. Пред следователите Кокинов е направил самопризнания за извършеното престъпление, за което се предвижда затвор от 10 до 20 г. По време на заседанието стана ясно, че той има параноидна шизофрения.

Преди заседанието днес, Иван Кокинов поиска отлагане по гледането на мярката му за неотклонение. Като причина посочи, че езикът му е подут и не може да говори. Той обясни, че това е вследствие на страничен ефект от прием на лекарства. Поради тази причина беше извикан медицинският фелдшер в затвора  Росинка Попова. Тя обясни, че при задържането му, той й е казал, че страда от параноидна шизофрения, но няма документи. Бил е настанен в психодиспансер през 2015 г.

Прокурорът по делото Георги Чинев поиска спрямо обвиняемия да бъде наложена най-тежката мярка за неоtклонение „задържане под стража“. Той посочи, че Кокинов вече е бил осъждан година по-рано, отново за тежко престъпление. Прокурорът обясни, че той е намушкал момичето общо 18 пъти.

„17, от които са прободни рани в областта на торса й, а една прорезна е в областта на шията с диаметър около 15 см. Към настоящия момент поради здравословното състояние на пострадалата, която съвсем скоро беше изведена от реанимация, съдебно-медицинска експертиза не е изготвена“, обясни Чинев. Той допълни, че като мотив за престъплението, Кокинов е посочил разпра с брата на момичето, с които са съседи. Предстои да се установи дали обвиняемият е употребил алкохол и наркотици по време на престъплението. По време на разпита му, той е посочил, че е наркозависим от дълги години, употребявал е метамфетамин.

Прокуропрът допълни, че по време на разпита, Кокинов се е държал напълно хладнокръвно и обиграно. Назначена е и комплексна психолого – психиарична експертиза. „Наличието у дадено лице на психическо заболяване не означава непременно и непредполага непременно негова невменяемост“, допълни Чинев.

Той посочи, че е намерен кухненският нож, с който е било намушкано момичето. По време на заседанието адвокатът на Кокинов поиска да му бъде наложена мярка „домашен арест“. Зашитата допълни, че Кокинов е съдействал на разследването и няма да се укрие. Според адвоката, в домашни условия, той би могъл да получи адекватно лечение. Кокинов живее с баща си, който ще може да се грижи за него, допълни защитата.

По време на заседанието, обвиняемият също посочи, че иска да е под „домашен арест“, за да има адекватно лечение.

От УМБАЛ - Бургас обясниха, че момичето е без опасност за живота и няма промяна в състоянието й. В момента тя е настанена за лечение в Хирургичното отделение на лечебното заведение.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Свързани новини

Обвиняемият в опит за убийство Иван Кокинов поиска отлагане на заседанието

Обвиняемият в опит за убийство Иван Кокинов поиска отлагане на заседанието по гледането на мярката му за неотклонение.  Той е обвинен в опит за убийство на 17 г. момиче в района на гробищния парк в Бургас. Причината за искането му е затруднение в говора,..

публикувано на 30.06.21 в 14:26
снимката е илюстративна

Задържаха мъж обвинен в опит за убийство на момиче

Окръжна прокуратура – Бургас задържа за срок до 72 часа мъж, обвинен за това, че направил опит умишлено да умъртви 17-годишно момиче. Престъплението е осъществено на 27.06.2021г. в гр.Бургас, на ул. „Транспортна“ в близост до отбивката за Гробищен..

публикувано на 29.06.21 в 10:46
ВИЖТЕ ОЩЕ

Полицията иззе 371 флакона "райски газ" край Черноморец

Голямо количество "райски газ" (диазотен оксид) са иззети от два паркирани леки автомобила в местността "Аклади" край Черноморец. Акцията е на служители от сектор "Икономическа полиция" и Районното управление – Созопол. Автомобилите, и двата със..

публикувано на 12.08.25 в 13:30

Морето край Созопол изхвърли на брега военен дрон (видео)

Морето край Созопол изхвърли на брега военен дрон. Безпилотният летателен апарат е открит от плажуващи на плаж "Хармани", които са подали сигнал на телефон 112. На място са се отзовали полиция и военни. По счупените крила и раковините по корпуса..

публикувано на 12.08.25 в 12:00

Днес отменят бедственото положение в Средецко, няма активни огнища за момента

Бедственото положение, обявено заради пожарите в три населени места в община Средец, ще бъде отменено днес, съобщи кметът Иван Кичев: "Последните данни сочат, че вече почти няма активни огнища, така че вероятно днес ще го отменя. Няма опасност за..

публикувано на 12.08.25 в 09:45

Разследват се причините за катастрофата, при която загина 52-годишен военнослужещ

Разследват се причините за катастрофата, при която загина 52-годишен военнослужещ, а други двама души са ранени, единият също е военен.  Сблъсъкът стана вчера следобед между военен джип и лека кола на пътя Елхово - Болярово. За ранения военнослужещ се..

публикувано на 12.08.25 в 09:25

Двама непълнолетни софиянци са задържани за серия кражби в Бургас

Служители на Второ районно управление – Бургас установиха, че задържан за кражба на парфюми 18-годишен софиянец е действал заедно с още двама криминално проявени младежи на 16 и 17 години. Момчето е било спряно по пътя Бургас - Созопол. Разследването..

публикувано на 12.08.25 в 08:55
Военни от Ямбол се включват в гасенето на огъня край село Скала

Локализиран, но не загасен, е пожарът край сунгурларското село Скала /ОБНОВЕНА/

Двата фронта на пожара край сунгурларските села Скала и Бероново са локализирани след цяла нощ работа. Възникнал е трети в смесена широколистна и иглолистна гора, далеч от населените места. Районът е труднодостъпен, което налага работа на ръка...

обновено на 12.08.25 в 08:25

Младеж пострада след катастрофа с мотор в село Косовец

17-годишен младеж от Руен е пострадал след самостоятелна катастрофа с мотор в поморийското село Косовец. Момчето е шофирало кросов мотор в гориста местност край населеното място.  Той е откаран в болница с фрактура на челото, без опасност за живота...

публикувано на 12.08.25 в 08:11