Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Приморско бе домакин на креативен творчески лагер

Приморско за втора поредна година бе домакин на звездни творчески екипи и изпълнители от Евровизия. Музиканти от 5 държави събираха слънчеви лъчи и вдъхновение за новите хитове, които ще чуем на Международния фестивал.

Творци от България, Македония, Холандия, Армения си дадоха среща на брега на Черно море, за да предизвикат своята креативност и вдъхновение. Разказа един от организаторите на лагера Васил Иванов:

"Успяхме да създадем десет песни, които се надявам скоро да чуем по световните радиа. Приморско като град много допадна на всички гости."

Сред специалните гости е Васил и екипът му, които представиха Македония на последното издание на конкурса.  За БНР Бургас той разказа, че за първи път вижда Черно море.

"Прекрасна енергия и околна среда за създаване на песни. Има много бисери, които сме взели от концертите последните две седмици. Прекрасни хора. Вдъхновение и от морето и от гората и от небето и от звездите

Припомняме, че Васил Гарванлиев е с български корени - неговата баба е от Петрич. Той издаде, че подготвя парче на български, в което може да включат и наши изпълнители. 

Геновева Христова от "Лигна студио" стои зад успехите на Виктория Георгиева на последната Евровизия.

"След като миналата година ние имахме това прекрасно изживяване в пандемия да докараме всички тези международни творци на нашето красиво Черноморие. Продължаваме с тази дейност, ние няма да спрем. Докарали сме много екипи специфично работещи в Евровизия. Радвам се, че дестинацията България е все по-интересна за музикалните индустрии на Европа. Те ни се доверяват, на нашия екип, защото тук може да се твори прекрасно."

Кметът на Приморско не скри задоволството си, че звездите на Евровизия именно там ще разгърнат своя творчески потенциал.

"Присъствието на такива творчески личности и млади хора, пълни с позитивизъм носи друг заряд. Инвестирайки в хора с такъв огромен потенциал, ние даваме своя дан за българското творчество."

Освен създатели на песни, в творческият лагер се включиха актьори, режисьори, танцьори и хора свързани с комуникацията. Защото без тях едни изпълнение на Евровизия няма да е същото. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Рекорден брой документални филми на “София филм фест на брега”

Рекорден брой документални филми ще имат своите премиери в Бургас на “София филм фест на брега”. Част от  тях са българските продукции “Желанието на Гери”, “Писма до… и обратно”, “Ний всички сме деца”, “Аз, морето - Живот в мълчание” и “Дух и тяло”. Световната премиера на „ Желанието на Гери “ беше в програмата на филмовия фестивал в Шанхай,..

публикувано на 21.02.25 в 16:00

Vienna Strauss Philharmonie Orchestra тази вечер с концерт в Бургас

Бургаската публика ще има възможност да се наслади днес на концерт на Vienna Strauss Philharmonie Orchestra  в Културен дом НХК. Началният час е 19.00 часа. Оркестърът е основан през 2014 г. от създателя на световноизвестния Моцарт оркестър Гералд Грюнбахер (Виена, Австрия). 27 музиканти от целия свят (Австрия, Унгария, Германия, Кипър, Полша, Тайван,..

публикувано на 21.02.25 в 15:15

Предлагат  възстановяване на военни паметници в общините Созопол и Сунгурларе  

Предложение за изграждане и поддържане на военни паметници със средства от централния бюджет ще изпрати областният управител на Бургас Мария Нейкова до Министерство на отбраната. Решението е взето на заседание на Областната комисия по военни паметници. Одобрените проекти са на общините Сунгурларе и Созопол. Община Созопол..

публикувано на 21.02.25 в 10:00

Фолклорни състави от Ямболско в проекта "Живата традиция"

23 танцови и певчески състави от 15 населени места в ямболска област са включени в проекта „Живата традиция“ на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“, защитен по програмата "Нематериално наследство за професионални ансамбли“ на Министерството на културата.    Дейностите включват образователни програми и творчески школи за деца, ученици и самодейни колективи в..

обновено на 21.02.25 в 09:43

Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонти на 3 военни паметника

Област Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонтите на 3 военни паметника през тази година, реши Областна комисия „Военни паметници“. Подлежащите на ремонтно-възстановителни дейности войнишки паметници са в общините Сливен и Нова Загора.  Област Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонтите на 3 военни паметника през тази година, реши..

обновено на 21.02.25 в 08:53

Ник Картър от Backstreet Boys предпочете Лас Вегас пред Бургас

Ник Картър от Backstreet Boy е отменил участието си в тазгодишното издание на  SPICE Music Festival, съобщават организаторите. Датите за европейските му концерти се отменят заради настъпили промени в графика на Backstreet Boys и обявени нови дати за SPHERE концертите им в Лас Вегас през месец август 2025 година. "Продължаваме да обсъждаме други..

публикувано на 20.02.25 в 15:43

Романът „Илюзионистът“ на Недялко Славов ще бъде представен в Бургас

Поетът, писател и драматург Недялко Славов ще представи новия си роман „Илюзионистът“ на 20 февруари, от 18.00 часа в Центъра за съвременно изкуство и библиотека  в Бургас. В едно свое интервю Недялко Славов сам дава ключа към романа „Илюзионистът", а и към цялото си творчество - свободната воля. Тя прави човека различен от всяко друго творение, от..

публикувано на 20.02.25 в 13:00