Специализираната прокуратура привлече към наказателна отговорност лихварска група от Сливен, съобщават от ведомството. Престъпната група от пет души е изнудвала чрез заплахи и насилие хора от Сливен и населените места в региона. Те са задържани при специализирана полицейска акция под надзора на Специализираната прокуратура.
При задържането на петимата в жилища в Сливен, село Самуилово и два офиса в града са иззети документи, пари и тефтери със записки. В автомобилите им са открити пистолети, бухалки, вериги, хладни оръжия, полицейски палки и тактически маски. От Специализираната прокуратура посочват, че групата е започнала дейност през 2020 година. Четирима са били назначени като събирачи във фирма за бързи кредити, като след време са поели цялата дейност на дружеството. Предоставяните кредити са достигали до шестцифрени суми.
При забавяне на вноските, длъжниците били заплашвани със смърт, а някои са били бити. В един от случаите, жена, договорила и получила кредит от 100 000 лв. за развитие на бизнес, е била принуждавана от членове на групата да внесе 400 000 лв. заради натрупани лихви. С определение на Специализирания наказателен съд на четирима от обвинените са взети мерки за неотклонение „Задържане под стража“. На един е определена „гаранция в пари“ в размер на 5000 лв.
Неправоспособен водач с 4,33 промила алкохол в кръвта беше задържан в Бургас, съобщават от Областната дирекция на МВР. Около 13:00 ч. при патрулиране в района на училище "Георги Бенковски“ полицаи от Пето районно управление забелязали бургаски аввтомобил, който се движел, криволичейки по пътното платно. При спирането на автомобила е установено, че..
За три случая на блъснати пешеходци в края на миналата седмицата, съобщи днес Областната дирекция на полицията в Бургас. Те са станали от Бургас и каменското село Винарско. И при трите случая до инцидентите се е стигнало след невнимание от страна на водачите. Пешеходците са без опасност за живота, но със сериозни травми. Първият случай е от 14 март,..
Пожарникари, горски служители и доброволци от Царево, Приморско и Бургас бяха отличени за участието си в потушаването на горския пожар в местността Грънчар на 14 март. Кметът на Община Царево Марин Киров връчи грамоти в знак на признание за техните усилия и изрази благодарност за бързата им реакция. По думите на Киров, силният вятър е затруднил..
Електронни фиша на стойност 20 550 са връчени при контрола по пътна безопасност в Сливенско, това съобщи комисар Димитър Кикьов началник на отдел "Охранителна полиция" в ОДМВР Сливен. От понеделник е в ход специализирана полицейска операция по линия на ROADPOL, която се провежда на територията на целия Европейски съюз с акцент използване на..
Шофьор с 34 невръчени електронни фиша на обща стойност 4600 лева са установили полицаи от Районното управление на полицията в Котел, обяви пред БТА комисар Димитър Кикьов, началник на отдел "Охранителна полиция" в Областната дирекция на МВР в Сливен. Фишовете му са били връчени на място. Връчването на е-фишовете и плащане на глобите от водачите на..
Община Царево благодари на главен инспектор Кирил Киряков, на огнеборците и горските служители, след като тази сутрин приключи работата на терен, а пожарът в горския фонд на селата Изгрев и Лозенец е овладян напълно. По първоначална информация пожарът е предизвикан от мъж, който е запалил отпадъци. Заради силните пориви на вятъра в следобедните..
Областната дирекция на полицията в Бургас издирва Христина Христова, на 42 години. Висока е около 155 см, слаба - около 45 кг. Жената е в неизвестност от 10 март. Към момента на изчезването си Христина е била облечена с дълго черно палто с качулка с имитация на светла кожа, със син дънков панталон и черни спортни обувки. ОДМВР Бургас..
Неправоспособен водач с 4,33 промила алкохол в кръвта беше задържан в Бургас, съобщават от Областната дирекция на МВР. Около 13:00 ч. при патрулиране в..
За три случая на блъснати пешеходци в края на миналата седмицата, съобщи днес Областната дирекция на полицията в Бургас. Те са станали от Бургас и..
Пожарникари, горски служители и доброволци от Царево, Приморско и Бургас бяха отличени за участието си в потушаването на горския пожар в местността..