Първите демонстрации как се гласува машинно започнаха в Бургас. На "Тройката" представители на районната избирателна комисия помагаха на желаещите граждани. 10 машини ще бъдат на разположение всеки ден от 10 до 12 часа и от 14 до 16 часа.
Най-важното на тези избори е гражданите предварително да решат дали ще гласуват само за депутати, само за президент или ще направят и двата избора обясни Любима Бургазлиева от РИК:
Избирателният списък е един и ако сме избрали само единия вид избор, примерно за президент, и сме приключили гласуването, ние вече не можем да се върнем втори път и да гласуваме за Народно събрание. Най-добре е, в посочените опции на машината за гласуване да се избере опцията, която е най-горе - гласуване за президент, вицепрезидент и народни представители, в случай, че гражданинът не желае да гласува, той би могъл да отбележи "не подкрепям никого". Добре е това решение да е взето преди да се влезе в СИК.
Три жени бяха сред първите, които се пробваха да гласуват на машина:
"Лесно е, обаче на по-възрастните няма да е лесно. Ситни са букви, цифри. Ако случайно те се притесняват и ако случайно нещо объркат, трябва някой до тях да каже.
Трябва малко разяснение, защото на мен и на предните избори ми помогнаха.
За хора на нашата възраст е от полза да се пробваме. Друго е човек да е опитал и да е запаметил това, което е видял."
ПОВЕЧЕ НА ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ:
Дефицитът в държавния бюджет трябва да се покрие с увеличаване на приходите, а не с нарастване на разходите. Това каза евродепутатът и кандидат за лидер на БСП Кристиан Вигенин в Бургас. Той уточни, че утре предстои среща на Изпълнителното бюро на БСП с министрите и парламентарната група на партията, на която ще се обсъжда изготвянето на бюджета. От..
Изграждане на нови структури на "Продължаваме промяната" в бургаски регион ще е една от целите на областния председател на партията Тодор Терзиев. Той бе избран на този пост вчера. Има голям потенциал в хората, които са в Бургас да работят в посока разширяване на "Продължаваме промяната" и в други общини, обясни той. В момента структури има в областния..
Общинските съветници от групата на ГЕРБ в Бургас разпространиха позиция по повод бъдещото строителство върху терена на ъгъла на улиците „Цар Самуил“ и „Цар Калоян“ в комплекс „Възраждане“. Темата бе повдигната преди дни от колегите им от партия „Възраждане“. Община Бургас от години настоява за придобиване на терена на ъгъла на улиците „Цар..
Началото на работата на съвместния контингент от четири държави за охрана на българо-турската граница ще бъде дадено в Свиленград. Това беше едно от условията за присъединяването на България и Румъния към Шенген и по суша. Контингентът е от гранични полицаи от България, Румъния, Унгария и Австрия. Разполагането му на границата ни с..
След оспорвана надпревара с над 10 кандидати Тодор Терзиев оглави областната структура на „Продължаваме промяната“ в Бургас. Той заема мястото на Емил Соколов, който преди известно време напусна морския град и се установи в столицата. Кандидатурата на Терзиев е одобрена днес на Изпълнителен съвет на партията, потвърди пред БНР Бургас Соколов..
Няма да има намаление на социалнитe придобивки при приемането на новия бюджет. За това има пълно съгласие в сегашното сложно управление на страната. Това каза пред журналисти в Кюстендил министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "Не няма да има проблеми. Това беше един много сериозен разговор между партиите, които сме в това сложно..
Съпредседателят на ПП-ДБ Асен Василев се обяви против идеята държавата да закупи "Лукойл" и отрече твърденията на лидера на ДПС-Ново начало Делян Пеевски, че от ПП-ДБ са търсили американски купувачи за рафинерията: "Не, не е вярно. Не е единственото, което беше направено. То беше прието като законодателство в парламента, е държавата, тъй като "Лукойл"..
След оспорвана надпревара с над 10 кандидати Тодор Терзиев оглави областната структура на „Продължаваме промяната“ в Бургас. Той заема мястото на Емил..
Изграждане на нови структури на "Продължаваме промяната" в бургаски регион ще е една от целите на областния председател на партията Тодор Терзиев. Той бе..
Началото на работата на съвместния контингент от четири държави за охрана на българо-турската граница ще бъде дадено в Свиленград. Това беше едно от..