Сериозни изненади на парламентарните избори и представянето на партиите им в Бургас. За първи път в своята история, БСП ще има едва един депутат от областта, а ДПС вкарва трима.
Победителите от тези избори „Продължаваме промяната“ влизат с четирима народни представители. Лидерът на „Средна европейска класа“ Константин Бачийски е достатъчно познат в региона, но не е така с останалите. На негово място в общинския съвет влиза издателят Росен Топкаров. Вторият – Христо Симеонов беше приятна изненада на европейските избори, когато постигна завиден резултат като независим. Преподавателят от Бургас има интересни идеи за развитие на образованието. Третият и четвъртият са от т. нар. „харвардска квота“ на Кирил Петков и Асен Василев. Димитър Ташев е в софтуерния бизнес, а основната информация за него е, че е участвал седем пъти в Молитвената закуска в Белия дом. За четвъртия депутат, Милко Пенев, не намерихме други подробности, освен че е бургазлия.
При ГЕРБ изненадата е, че Галя Желязкова остава извън парламента този път. В него влизат двама „външни“ – водачът Любен Дилов и Деница Николова, както и бургазлията Жечо Станков.
ДПС поднесе другата новина, като вкарва трима депутати. След преразпределението на гласове и мандати на национално ниво, в Народното събрание, освен Севим Али и Ешереф Ешереф, влиза и Фатме Рамадан, която е експерт в ДФ „Земеделие“.
Неприятната новина за социалистите е, че за първи път в историята на партията, от Бургас влиза само един депутат и това е водачът Петър Кънев. Тодор Байчев, въпреки че направи силен преференциален резултат, не може да измести лидера.
„Демократична България“ все пак ще има депутат и това ще е спуснатият от София водач Ивайло Мирчев.
„Има такъв народ“ също ще вкара един депутат, но все още не се знае кой. Водач е Ивайло Вълчев, но той бе начело на листата и в Сливен, от където също влиза един от партията. Ако той предпочете Града на сините камъни, то в Народното събрание отново ще видим Златомира Мострова.
Другият непознат за широката публика е Цончо Ганев. Варненецът ще е бургаския депутат от „Възраждане“. Той е икономист, бил е мениджър в различни компании и е заместник – председател на партията.
Основна задача на Програмата за упражняване на правата върху имотите е да систематизира държавни имоти с отпаднала необходимост, при управлението на които се акумулират загуби, се посочва в позиция на Министерския съвет в отговор на изказване по-рано през деня на президента Румен Радев, че се "подготвя пладнешки грабеж с продажбата на над 4400 имота в..
Съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов критикува държавата за липсата на задълбочен анализ при определянето на нос „Червенка“ в община Созопол като имот с отпаднала необходимост. Той посочи, че теренът е сред най-големите включени в списъка на Министерския съвет, но към него има реституционни претенции и висящи съдебни дела, които все още не..
Президентът Румен Радев очаква този месец да приключи съгласувателната процедура за избор на главен секретар на МВР. Това стана ясно от думите на д ържавния глава, който присъства на потапянето на риболовния кораб "Чавдар" на морското дъно край Созопол. Плавателният съд е служил в българските води от 1964 година, а от днес ще се превърне в подводен риф...
От днес Дезинфекционна станция Бургас е с нов управител. След конкурс поста поема Бойчо Георгиев. Бившият общински съветник от ГЕРБ и ексдиректор на екоинспекцията в града застава начело на общинското дружество за срок от три години, реши местният парламент. Част от опозицията не подкрепи кандидатурата му заради допуснати, според тях,..
Сегашният вицепрезидент Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за следващите избори за държавен глава. Това обяви председателят на партията и вицепремиер Атанас Зафиров, цитиран от БНТ, на събора в Бузлуджа. БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа Според Зафиров е рано да се говори за имена за вота догодина, но Йотова може да бъде..
С гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", БСП, ИТН и независимите депутати, напуснали групата на АПС, ветото на президента върху Закона за здравното осигуряване беше преодоляно. За повторното му приемане гласуваха 124 народни представители, 85 бяха против, трима се въздържаха. Д-р Николай Болтаджиев: Лимитите ограничават избора и достъпа на..
Председателите на три от постоянните комисии към Общинския съвет в Бургас бяха сменени, като на тяхно място застанаха техни колеги от ГЕРБ. Рокадите в средата на мандата предизвикаха дебат сред съветниците на днешното заседание. Промяната засяга комисиите по бюджет и финанси, по образование и по култура. Предложението бе на председателя на..
Съпредседателят на „Да, България“ Божидар Божанов критикува държавата за липсата на задълбочен анализ при определянето на нос „Червенка“ в община Созопол..
Основна задача на Програмата за упражняване на правата върху имотите е да систематизира държавни имоти с отпаднала необходимост, при управлението на които..