"Представям картини фигуративна живопис. Това е моят жанр. Аз съм работила дълги години с един и същ преподавател, който ми пренесе тази техника. За мен винаги светът на изкуството е бил този в който мъжете пресъздават образите на жените и затова аз искам още веднъж да представя света на жените. Във всичките свои експресивни моменти и в самия живот. Аз вярвам, че жените са много силни".
Надя Чендерело вече се е сдобила със собствено студио в Бургас, където очаква да нарисува първите си картини в България. Италианската художничка е вече утвърден творец в страната си, като живее и твори в Тоскана и Лигурия. Участва в множество конкурси и изложби в Кан, Рим, Венеция, Генуа и други градове. През 2017 година получава почетно отличие за живопис. Нейни творби са поместени в годишния каталог за живопис на Мандадори.
В градския парк на Ямбол продължават прожекциите на български филми, снимани, както през последните години, така и шедьоври на българското кино. Прожекциите са безплатни, уточняват организаторите. Всяка петъчна и съботна вечер до 6 септември организаторите от Общината в Ямбол предлагат среща с незабравими български актьори, подчерта Дияна Бончева от..
Пътуващ фестивал „Лятно театро“ ще се включи в Летните културни празници на Малко Търново. Проявата е на Малка театрална компания по проект финансиран от Програмата за възстановяване и устойчивост на ЕС. „Това е един фестивал, който обикаля вече 5 години малки населени места в различни кътчета на България. По проекта „Лятно..
Традиционните Летни културни празници на Малко Търново започват днес ,22 август и ще продължат събота и неделя. Предвидена е богата програма, като на 24 август в местността Черногорово ще се състои и Църногоровския панаир. И тази година в празниците са включени разнообразни културни изяви с много музика, танци, изложби,..
Рок концерт с участието на музиканти от водещи български групи ще се проведе на 1 септември от 20:00 ч. на сцената на Летния театър в Бургас. Събитието е част от кампанията „За повече българска музика в национален ефир“ и подкрепя хора с репродуктивни проблеми чрез инициативата „Да свирим биологичния си часовник навреме“. В концерта ще участват група..
Книгата „Направих каквото можах“ на Алфред (Фреди) Фосколо ще бъде представена в Бургас. Авторът е българо-френски дисидент, чийто живот е като сценарий за холивудски филм, каза Атанас Попов, българин завършил във Франция и живеещ в Люксембург, който ще е модератор на събитието: "Фреди Фосколо, както го наричат приятелите му, е роден в София..
Рок легендите от група „Сигнал“ се качват на сцената на Амфитеатър „Аполония“ в Созопол на 21 август от 21:00 ч. Публиката ще чуе вечните „Да те жадувам“, „Липсваш ми“, „Сляп ден“ и „Зелени сигнали“. На сцената ще излязат Йордан Караджов, Владимир Захариев, Жоро Янакиев и Сашо Мариновски, готови да превърнат вечерта в истински празник за..
„Чудесата в нас“, спектакъл – терапия за душата с автор и водещ Меги Димчева, ще гостува в Бургас днес, от 19.30 часа в залата на Регионалната библиотека. Заедно с телевизионната водеща в сбъдването на Чудеса ще се включат още две невероятни жени. Една от най-талантливите млади поетеси – бургазлийката Яна Вълчева и писателката Моника Василева, която..
Рок концерт с участието на музиканти от водещи български групи ще се проведе на 1 септември от 20:00 ч. на сцената на Летния театър в Бургас. Събитието е..
Рок легендите от група „Сигнал“ се качват на сцената на Амфитеатър „Аполония“ в Созопол на 21 август от 21:00 ч. Публиката ще чуе вечните „Да те..
Книгата „Направих каквото можах“ на Алфред (Фреди) Фосколо ще бъде представена в Бургас. Авторът е българо-френски дисидент, чийто живот е като..