Обвинението срещу него е за заличаване следите на две убийства – на Юмер Мехмед и Теодора Бахлова. Освен за лично укривателство, той е обвинен и за още две престъпления - притежание на оръжие и на наркотици. Съдът определи и глоба в размер на 2 хиляди лева.
Защитникът му адв. Борислав Янков поиска делото да се гледа при закрити врати. Мотивът, че заради големия обществен интерес може да излезе в медиите конфиденциална информация от личен характер, като съдът отхвърли това.
Общо 54 месеца лишаване от свобода е присъдата, която получи по съкратената процедура Деян Дичев.
Противоречия в твърденията му в показанията при първия разпит и по време на заседанието наложиха за кратко прекъсване. След това отново потвърди, че признава трите обвинения. Дичев обясни и, че Станимир Рагевски – обвиняем за двете жестоки убийства, първоначално му съобщил, че едната от жертвите - брокерката Теодора Бахлова се е простреляла сама, а след това, че той я е убил.
При случая със строителния работник Юмер Мехмед – не е знаел, какво има в бидоните, които е трябвало да пренесе с микробус до блатото в кв.“Долно Езерово". По думите му е бил извикан да разчисти боклуци.
Противоречията на Деян Дичев продължиха и за торбата, която му е предадена от Рагевски, която е трябвало да скрие, така че да не бъде намерена.
Първо е знаел, а след това в залата посочи, че е нямал представа, че тази торба съдържа пистолет и наркотични вещества. Прокурор Христо обясни защо Дичев не може да бъде съден за помагачество на Станимир Рагевски на убийствата:
"С укриване на телата на Юмер Мехмед и на Теодора Бахлова, с укриване на оръжието на една от жертвите. Според доказателствата той е знаел какво е имало в укритата торба с пистолета. Това е безспорно, защото той сам е отвел органите на МВР да им покаже къде всъщност е оръжието. Това не е било негово решение да ги разходи из Бургас. Нали разбирате, че една група с поемни лица, с разследващи и полицаи няма как да тръгнат да ги разхожда без мотив. Противоречеше си през цялото време, но накрая призна фактите и обстоятелствата по делото.
Вещното укривателство при кражба на движимо имущество може да бъде по-строго наказано от закона, отколкото в този случай.
При Дичев е налице подпомагане за укриване на следи от престъпление, но за които той е научил по-късно, а не предварително. Затова не може да бъде съден за помагачество.
Апелирам българският законодател да преразгледа състава на личното укривателство и да го приведе към такива ситуации като днешната", допълни Христов.
Трима души са задържани за притежание на дрога за денонощие в бургаско. В Несебър при проверка в близост до магазин «ММ» служители от Районното управление спрели 32- годишен криминално проявен и осъждан мъж от Свети влас. В него са намерени и иззели торбичка със суха зелена тревна маса –марихуана с тегло около 10 гр. Мъжът е задържан с..
Три жени пострадаха при катастрофа на бургаската улица „Одрин“, съобщават от полицията. До произшествието на 16 май се стига поради неспазване на дистанция. 22-годишна шофьорка от село Маринка блъска отзад кола, управлявана от 48-годишна бургазлийка. От удара и двете жени са получили мозъчно сътресение. Пътничка на 50 години от едната кола..
Полицията в Бургас задържа извършителя на кражба на 10 550 лева от дома на пенсионер от кв. Горно Езерово. Това е 20-годишен криминално проявен бургазлия от същия квартал. При претърсване в дома му е намерена и иззета в пълен размер откраднатата сума. Задържаният направил пълни самопризнания. Кражбата е станала през нощта на 15 май...
Окръжният съд в Бургас осъди условно мъж за купуване на гласове на изборите за Народно събрание през 2021 година. С решение на втора инстанция бе отменена оправдателната присъда на Районния съд в Поморие, а подсъдимият бе признат за виновен. Кметът на Бата ще си търси правата пред всички съдебни инстанции Съдът установи, че в началото на април..
Районна прокуратура в Ямбол се самосезира по материали в медиите, съдържащи информация за наличието на биологични отпадъци, изхвърлени в изоставен търговски обект в покрайнините на града. Прокуратурата разпореди проверка, която да бъде извършена в рамките на 10 дни от Териториална дирекция „Национална сигурност“ в Ямбол. Ще се изясни дали на..
Семейство от Бургас е задържано за 24 часа заради открити наркотици в дома им в кв. „Победа“, съобщават от полицията. При претърсване снощи около 22 часа там са намерени 13 джъмпера с канабис, друг с метамфетамин, найлонова торба с около 40 грама канабис, пластмасова чаша с канабис около 15 грама и чантичка с канабис с общо тегло около 300 грама...
„Слънчев бряг“ АД огради и трасира днес свой имот от близо 2 декара в източната част на курорта, съобщават от пресцентъра на дружеството. Теренът обаче остава с ограничен достъп поради съпротива на ползвател, използвал част от него като паркинг към хотел. От дружеството са категорични, че имотът никога не е предаван във владение на настоящия..
Трима души са задържани за притежание на дрога за денонощие в бургаско. В Несебър при проверка в близост до магазин «ММ» служители от Районното..