В специална прожекция в Бургас ще бъде представен филмът на Максим Генчев „Ботев“. На нея е предвидена и среща с част от екипа.
Публиката ще има възможност да се срещне с актьорите: Деня Жеков, Матей Генчев, Горан Гънчев, Рая Гънчева, Драгомир Ошавков, режисьорът, Максим Генчов и продуцентът Десислава Ковачева.
Среща-разговор с медии и публика ще започне в 18:15 часа.
Началото на прожекцията е в 19:00 часа.
Филмът "Ботев" е с участието на: Деян Жеков, Ники Илиев, Неда Спасова, Матей Генчев. Режисьор е Максим Генчев, сценарий- Максим Генчев, Десислава Ковачева, оператор- Христо Генков, художник Димитър Воденичаров, композитор- Добромир Кисьов, продуцент- Десислава Ковачева, продукция Дема филм, копродуцент БНТ.
"Ботев" показва неизвестни факти от биографията на големия поет-революционер и си поставя за цел да напомни на обществеността за величието на неговия подвиг. Режисьор на филма е Максим Генчев, а в ролята на Христо Ботев влиза актьорът Деян Жеков.
Билети се продават на каса НХК.Община Камено ще разполага с бюджет от близо 325 хиляди евро, по транграничен проект с Турция, за реставрация и консервация на част от крепостта Русокастро. Предвидено е тези дейности да приключат през 2027 година. Целта е археологическите открития, които са направени до момента да бъдат запазени от постоянното въздействие на атмосферните условия...
Сдружение "Лумен” обяви десетото издание на Националния литературен конкурс „МОРЕТО!”. Той е до 15 септември (включително) и е за кратки (непубликувани в печатни или електронни издания) произведения на морска тема. В него могат да участват автори от цялата страна, навършили 18 години. Това обясни Катя Съева, от сдружението и инициатор на..
Известният акордеонист Нешко Нешев гостува на БНР Бургас заедно с младата певица от Несебър Димана Стоилова. Световноизвестният музикант написа за нея песента "Рожден ден". Въпреки че миналата година Нешев отбеляза своя 70 рожден ден, той не спира да композира, да свири и да участва в различни музикални събития. Тръгнал преди десетилетия от родното..
Националният фолклорен ансамбъл „Българе“ ще представи спектакъла „Паисий“ за последен път в Бургас. Събитието е тази вечер от 20:30 ч. в Летния театър и обещава силни емоции, вдъхновени от делото на Хилендарския монах. Постановката е уникална – единствената творба, посветена на Паисий, поставена на българска сцена през последните осем десетилетия...
Деветото издание на Националната фолклорна среща „Китен и приятели“ продължава и днес в курортния град. Събитието е под патронажа на кмета Николай Марков. Фолклорни ансамбли, певчески, танцови и кукерски групи ще се съберат от 10 часа , на централната сцена в Китен. И днес ще има ревю на старинни български фолклорни носии и габровски хумор,..
Над 15 000 души се включиха в Рибен фест Царево 2025. Събитието започна още с изпълнения на местни състави и продължи до след полунощ с концерти на Deep Zone Project, Папи Ханс и специалното гръцко парти с Ina Gayardi. Финалът бе дрон шоу и светлинен спектакъл. Тази година фестивалът предложи напълно обновена програма – кулинарни..
11-ото издание на Националния фестивал „С песните на Комня“ ще се проведе днес в Средец. На сцената ще се качат над 500 фолклорни изпълнители от цялата страна, а жури ще оцени най-добрите. Те ще получат грамоти и награди. Комня е личност, която трябва да се помни, каза за БНР Бургас заместник-кметът Йона Чобанова: „Това, което мога..
Над 15 000 души се включиха в Рибен фест Царево 2025. Събитието започна още с изпълнения на местни състави и продължи до след полунощ с концерти..
Деветото издание на Националната фолклорна среща „Китен и приятели“ продължава и днес в курортния град. Събитието е под патронажа на кмета Николай..
Известният акордеонист Нешко Нешев гостува на БНР Бургас заедно с младата певица от Несебър Димана Стоилова. Световноизвестният музикант написа за нея..