Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Прожекция за незрящи в програмата на “София филм фест на брега”

Снимка: СФФ

За първа година “София филм фест на брега” подкрепя публика със зрителни увреждания.

Днес от 15 часа ще бъде прожектиран грузинския филм “Брайтън 4”, пригоден за възприемане от хора с нарушено зрение.

Копродукцията между Грузия, Русия, България и САЩ на грузинския режисьор Леван Когуашвили спечели три отличия на 20-ия юбилеен кинофестивал в Трайбека - за най-добър филм, актьор (Леван Тедиашвили) и сценарий (Борис Фрумин и Леван Когуашвили).

В главната роля на филма е легендата на грузинската борба Леван Тедиашвили, двукратен олимпийски и петкратен световен шампион в свободния стил. Първата му световна титла е от София през 1971.

“Брайтън 4” разказва за саможертвата на един баща. Кахи – бивш грузински състезател по борба, изминава пътя от Тбилиси до Брайтън Бийч в Ню Йорк, за да помогне на сина си Сосо, изпаднал в затруднение, след като не успява да върне заема, взет от собственика на ресторант Амир. Така започва историята на баща и син, които не само се опитват да намерят пари, но постепенно започват да се преоткриват един друг и опознават странния микрокосмос на Брайтън Бийч. Това е първата спирка в Америка на двама души, които току-що са пристигнали от постсъветския свят на място, където ще опознаят живота на имигрантите и ще направят първите си стъпки в „истинската Америка“.

Специалната прожекция е с вход свободен за незрящи, а придружители влизат с намаление. Зрители без зрителни проблеми влизат на цената на редовен билет.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Прожектират в Бургас филм за един от най-големите меценати проф. Минко Балкански

На 20 февруари (четвъртък) 2024 г. в Бургас своя премиера ще има лентата, посветена на един велик човек, чието име и постижения всеки българин трябва да познава: проф. Минко Балкански. Знаменитият световен учен в областта на физиката, е  най-големият съвременен дарител в сферата на образованието у нас , като е подкрепил изключително много..

публикувано на 19.02.25 в 17:30

Кукленият театър играе "Пепеляшка" в ж.к. Меден Рудник

Държавният куклен театър в Бургас ще представи премиерната си постановката „Пепеляшка" в Младежкия международен център в комплекс "Меден рудник" тази събота.  "Какво е да мечтаеш и кой може да мечтае. Това е идеята, залегнала в драматизацията и постановката "Пепеляшка". Ако си отворен към света около теб, ако си добронамерен и искрен, получаваш..

публикувано на 19.02.25 в 15:54

Романът „Илюзионистът“ на Недялко Славов ще бъде представен в Бургас

Поетът, писател и драматург Недялко Славов ще представи новия си роман „Илюзионистът“ на 20 февруари, от 18.00 часа в Центъра за съвременно изкуство и библиотека  в Бургас. В едно свое интервю Недялко Славов сам дава ключа към романа „Илюзионистът", а и към цялото си творчество - свободната воля. Тя прави човека различен от всяко друго творение, от..

публикувано на 19.02.25 в 14:30

„Денят, в който спрях да си изневерявам“ на ямболска сцена

В зрителна зала на Община Ямбол от 19 часа ще се играе постановката „Денят, в който спрях да си изневерявам“. Спектакълът е на драматичния театър "Невена Коканова" по пиесата на Жан Ануи „Среща в Санлис". Преводът на Светлана Панчева. Режисьор е Стоян Радев.  Да останеш верен на себе си или да оставиш другите да контролират живота ти е основният..

публикувано на 19.02.25 в 12:39

"Черноморски фар" показва колекцията си от ценни картини в Градската галерия

Картини на известни бургаски художници влизат във фонда на Градската художествена галерия „Петко Задгорски“ в Бургас. Те са предоставени от вестник  „Черноморски фар“и в момента могат да бъдат разгледани в галерията. Вернисажът е по повод 105-годишнината на изданието. Колекцията е събирана, съхранявана и пазена от времето, когато..

обновено на 19.02.25 в 11:55

Митко Новков ще представи книгата с есета "Вслушвания" в Бургас

Литературният критик и журналист Митко Новков ще представи книгата си с избрани есета „Вслушвания“ в Бургас на 24 февруари /понеделник/. Домакин на премиерата ще бъде Центърът за съвременно изкуство и библиотека.  Инициативата се организира по покана на Община Бургас и има за цел да диалог между читателите и успешните български автори...

публикувано на 18.02.25 в 20:00

Обявиха победителите в националния конкурс „Млад разказвач“

Вече са известни носителите на стипендии и отличия в тазгодишното издание на ежегодния литературен конкурс за любовен разказ на името на бургаския писател Атанас Радойнов.  През 2025 г. конкурсът се проведе за 9-ти пореден път от своите традиционни организатори: Община Бургас, Бургаска писателска общност и семейството на белетриста.  Журито, което..

публикувано на 18.02.25 в 19:05