"Тук има една глава, за която искам да кажа от от самото начало и тя е свързана с прогнозите на нашите пророци. Точно това, което те провиждат, днес се оказва факт. Повярвайте ми, в 99% от случаите, българските пророци не говорят празни приказки. Например, големите климатични промени, нещо, за което е говорела Слава Севрюкова, например ставащото в момента и онзи голям микс на човешки маси, нещо, за което е говорила Ванга, Дядо Влайчо също е говорел за това".
Стойчо Керев е журналист, продуцент и медиен експерт. Създател и продуцент е на предаването, станало платформата за наука, мистика и конспиративни теории - "Новото познание", продължение на авторския му проект "Въпрос на гледна точка".
Димо Колибаров представя изложба „Графика“ навръх 60-та си годишнина. Откриването е днес от 17 часа в галерия "Пролет" . Творецът е утвърдено име в графиката и екслибриса, с многобройни награди и признания както в България, така и в чужбина. Неговите творби се отличават с дълбока символика, майсторско владеене на техниките и богатство на..
Отличаващи се с модерно мислене творби, са сред наградените в тазгодишното издание на литературния конкурс за любовен разказ на името на бургаския писател Атанас Радойнов. В деветото издание на „Млад разказвач“ взеха участие автори от цялата страна. Равносметката показва, че тази година повече дами и по-малко младежи се осмелили да..
Възпоменателна сребърна чаша на опълченец, участвал в боевете при Шипка, е представена в Историческия музей в Бургас. Редкият по рода си предмет е изложен по повод националния празник Трети март. Чашата е от масивно сребро и тежи 72 грама, съобщи главният уредник Иванка Делева: „Тя е една от няколкото запазени сувенирни чаши,..
Център „Алеф” удължава срока за получаване на творби в дванадесетото издание на Международния литературен ученически конкурс „Който спаси един човешки живот, спасява цяла вселена” до 1 април 2025 година . До промяната се стигна поради големия интерес и многобройните запитвания от страна на учители и ученици в страната и чужбина. В конкурса могат..
Културата и светът не са разпокъсани, а представляват едно цяло, смята известният литературен критик и журналист Митко Новков и го показва чрез последната си книга „Вслушвания“. Тя съдържа дванадесет културологични и литературоведски есета, които обхващат широк спектър от теми – от Античността до съвременността, от митологията до модерната..
Премиера на оперетата "Царицата на чардаша" от Имре Калман предстои на сцената на Държавна опера-Бургас тази сряда, 26 февруари. Режисурата е на Александър Текелиев, а зад диригентския пулт застава Иван Кожухаров. За костюмите се грижи Яна Дворецка. Хоровият състав ще бъде с диригент Александър Чепанов, а автор на хореографията е..
Списание ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио . На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през 1935 г. цар Борис ІІІ издава указ, с който радиоразпръскването в България става държавна собственост. Изданието на Българската телеграфна агенция (БТА) е озаглавено "БНР 90 години..
Премиера на оперетата "Царицата на чардаша" от Имре Калман предстои на сцената на Държавна опера-Бургас тази сряда, 26 февруари. Режисурата..
Димо Колибаров представя изложба „Графика“ навръх 60-та си годишнина. Откриването е днес от 17 часа в галерия "Пролет" . Творецът е утвърдено име в..
Културата и светът не са разпокъсани, а представляват едно цяло, смята известният литературен критик и журналист Митко Новков и го показва чрез..