Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мария Бакалова става част от вселената на "Марвел"

Бургазлийката влиза в актьорския състав на "Пазителите на Галактика 3"

Снимка: Община Бургас

Звездата от "Борат 2" Мария Бакалова става част от супергеройската вселена на "Марвел".

Българската актриса ще бъде част от актьорския състав на "Пазителите на Галактика 3", който включва Крис Прат, Зоуи Салдана, Вин Дизел и Дейв Батиста. 

Детайли по ролята на актрисата с бургаски корени все още няма, затова пък е ясно, че лентата трябва да излезе по кината на 5 май 2023 г.

Режисьор и сценарист на третата и финална част от "Пазителите на Галактиката" е Джеймс Гън. "Да, да, да, добре, предполагам, че трябва да бъда изненадан, че ви отне толкова време. Мария Бакалова е невероятна", написа Гън в понеделник в Туитър, където публикува съобщение на "Дедлайн Холивуд", че българката ще има ключово участие в новия филм.

Самата Мария Бакалова  пусна в профила си публикации, които оповестяват ангажимента й с пост в профила си: "Аз съм най-щастливият човек! Този проект беше най-трудният за пазене като тайна и не мога да повярвам, че сега е тук!"

Реакциите и у нас не закъсняха. "Да попаднеш на 26 г. в "Галактиката на Марвел" е най-перфектното развитие на една актьорска кариера", коментира във фейсбук световноизвестният аниматор Теодор Ушев.

По публикацията работи: Петя Янакиева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Фолклорен събор събира клубове от цялата страна в Бургас

Фолклорен събор с участието на танцови клубове от цялата страна ще се проведе в Бургас днес. Събитието ще се състои на открита сцена пред Пантеона в Морската градина. Програмата започва в 15:00 ч. с дефиле на участниците, което ще тръгне от терасата пред Културен център „Морско казино“ и ще завърши до Пантеона. Концертът на откритата сцена ще започне..

обновено на 04.10.25 в 11:48

Георги Милков представя „Носорог в банята“ в Бургас

На страниците на книгата му читателите ще открият неподозирани приключения – шампанско за закуска в Люксембург, среща с дух в антиквариат, велосипедно пътуване из изоставения град-призрак Вароша в Кипър, както и разкази за уникални места като най-старата работеща книжарница в Португалия или 200-годишната „Къща на мистериите“ на остров..

публикувано на 04.10.25 в 10:00

В Бургас представят новата книга на поетесата Наталия Недялкова

Новата книга на бургаската поетеса Наталия Недялкова „В навечерието на 31 февруари“ ще бъде представена на 7 октомври от 18:00 ч. в Дома на писателя. Събитието е част от Есенните литературни празници в Бургас. Изданието получи финансиране от общинския фонд „Култура“ след конкурс за анонимни ръкописи. Книгата е публикувана от издателство „Либра..

публикувано на 02.10.25 в 19:00

Стефан Диомов представя биографичната си книга в Пловдив

Композиторът Стефан Диомов представя биографичната си книга "Белите и черни клавиши на моя живот" в Пловдив. Той е ръководител на групите "Тоника", "Тоника СВ", "Магистрали", "Горещ пясък", "Фамилия Тоника" и "Петте сезона". В книгата си разказва за целия си живот. Публикувал е и свои снимки, защото това е едно от новите му хобита през последните..

публикувано на 02.10.25 в 17:40

Премиера на стихосбирката „Отглеждане на страхове“ от Марина Арнаудова в Бургас

В Бургас ще се състои премиерата на дебютната стихосбирка на Марина Арнаудова „Отглеждане на страхове“. Събитието е на 13 октомври от 18:30 ч. в Регионалната библиотека „Пейо Яворов“, входът е свободен. Книгата е издадена с финансовата подкрепа на Община Бургас и с логото на издателство „Библиотека България“. Редактор е поетът Кръстьо Раленков, а..

публикувано на 02.10.25 в 14:30

Изложба „Заедно“ на преподаватели от НХА – филиал Бургас в Галерия „Ателие“

Преподаватели от Националната художествена академия – филиал Бургас ще представят обща изложба „Заедно“. Откриването е на 8 октомври от 18:00 ч. в Галерия „Ателие“ в Магазия 1 на Пристанищния комплекс. Куратор е гл. ас. д-р Жанина Дубарова. В експозицията участват проф. Георги Янков, проф. Светозар Бенчев, доц. Димо Колибаров, доц. д-р Александър..

публикувано на 02.10.25 в 14:00

Поетичен спектакъл даде началото на Есенните литературни празници в Бургас

Поетичен спектакъл даде началото на  Есенните литературни празници в Бургас. Стихове на бургаски автори оживяха с гласовете на Христо Симеонов, Невена Цанева и Христо Симеонов-Младши.  Музиката на дует „Парадокс“ добави още багри към есенната палитра – акорди, вплетени в поезия, които разтвориха сетивата за красотата на изкуството...

публикувано на 02.10.25 в 11:52