"Както всяка година, .когато селекционирам представленията, се опитвам да покажем голямото разнообразие на кукления театър и средствата, с които той борави.Има спектакли за най-малките 0+ и за по-големите. Има интересни концепции, каквато е "По-грозното пате" на класически приказки. мисля, че ще им бъдат интересни на децата и събитията от съпътстващата програма.
Много интересни работилнички, изложба, която представят нашите колеги от Швеция е наистина много интересна. Това са едно семейство, които правят всичките си кукли от материали само от природата. Те в Швеция имат една огромна градина и там се случват много интересни събития. Откриването на изложбата е в 17.30 часа.Тя е в Казиното.
Другият интересен панел е Театър в кутия. Те са 4 кутии, един миниатюрен куклен театър. В рамките на един час само 12 деца могат да гледат."
В Бургас гостува и спектакълът " Отвъд стената". Той е на Фондация " Арт бюро". Представя се от две актриси, едната е Мила Коларова, а другата е Росица Караджова, която е глухоняма. Пиесата има и жестомимичен превод.
Португалският театър" Маозора" ще участва с два спектакъла-"Бръснарят" и "Бикоборецът".
ПОВЕЧЕ В ЗВУКОВИЯ ФАЙЛ:
Бургас ще бъде домакин на едно от най-очакваните културни събития тази зима – концерт на блестящата американска пианистка Полин Янг. На 3 декември публиката ще има рядката възможност да се срещне на живо с артист, който световната музикална критика определя като една от най-ярките млади звезди на клавирната сцена. Събитието е част от българското ѝ..
Поетично-театрален спектакъл, създаден по произведения на съвременни бургаски автори ще представят студентите от Театрален колеж „Любен Гройс“ днес от 19:00 часа в Дома на писателя на ул. „Вола“. Инициативата се раелизира в партньорство със Сдружение „Бургаска писателска общност“. В поетичната част на спектакъла са включени стихотворенията:..
Изложбата „Медникарството - древно и вечно“ гостува в етнографския музей в Бургас. Тя е от Пловдивския етнографски музей и включва близо 80 съда, като и други предмети направени от мед. Медникарите са имали запазено място в големите панаири - Ескиджумайския и Узунджовския. Бакърджиите талигари тръгвали след Тодоровата неделя на..
Бургас подготвя второто издание на Гала вечерта на лауреатите в изкуствата. Тя ще се състои на 1 декември 2025 г. Събитието ще събере на една сцена творци, отличени с национални и международни награди през годината. Входът за публиката е свободен, нo събитието е тържествено и изисква официално облекло, посочват от община Бургас. Тази година Гала..
Бургас ще посрещне шведския куклен спектакъл "Старецът и неговото магаре" днес от 18:30 часа в Държавния куклен театър . Входът за събитието е свободен за малки и големи почитатели на кукленото изкуство, а героите общуват помежду си изцяло на английски език . А как един шведски спектакъл се реализира в пределите на България – ще разберем..
„Формата на нещата“ е пиеса от американския драматург Нийл Лабют, която ще бъде играна тази вечер в Драматичен театър „Адриана Будевска“. Тя е с вход свободен за бургаските ученици. Режисьор е Кристиана Бояджиева. Участват актьорите Йордан Ръсин, Яна Кузова, Теодор Папазов и Яна Маринова, която е продуцент на спектакъла и сподели:..
Изложбата „Бургас – сгради с душа“ представя архитектурното наследство на града през погледа на млади художници от Частна школа по изобразително изкуство Yulia Krasovska Art School. Тя акцентира върху запазените образци на градската архитектура от началото на ХХ век, видени и художествено интерпретирани от учениците в рамките на културно-исторически и..
Бургас ще посрещне шведския куклен спектакъл "Старецът и неговото магаре" днес от 18:30 часа в Държавния куклен театър . Входът за събитието е..
Бургас подготвя второто издание на Гала вечерта на лауреатите в изкуствата. Тя ще се състои на 1 декември 2025 г. Събитието ще събере на една сцена творци,..
Поетично-театрален спектакъл, създаден по произведения на съвременни бургаски автори ще представят студентите от Театрален колеж „Любен Гройс“ днес от..