Три години след убийството на 7-годишната Кристин от сливенското село Сотиря, бабата на детето Милка Георгиева обвини държавата, че стои зад извършителите на тежки умишлени престъпления, защото не получават адекватни на деянията им присъди. Повод за този коментар стана отмяната на частта от присъдата на убиеца Мартин Трифонов, която може да му позволи отново да се върне в обществото.
Милка Георгиева каза още, че към убиеца на внучката и не трябва да има медийно внимание и той трябва бъде забравен.
"Защото той наистина е един убиец, един човек, който не трябва да носи думата човек."
Тя призова за промяна в законите и убийците на деца да изтърпяват присъдите си до живот, без право на замяна.
"А, не да ги изменят (присъдите б.а.) и да казват, че не помнят, че имал психично разстройство."
Днес хората в село Сотиря коментираха, че имат притеснения, че ако Мартин Трифонов излезе на свобода, той отново може да направи подобно ужасно престъпление.
"Ако бях аз, щях да го вкарам в затвора и там да си остане, да изгние там; Кой може да гарантира, че като излезе пак няма да стане инцидент?"
На 15-ти август 2019 година седемгодишната Кристин бе изнасилена и убита по особено жесток начин от Трифонов близо до дома и. Тогава, след близо 24-часово издирване по въздух и земя той бе заловен край селото, след като бе прострелян в крака от полицията.
Териториална дирекция „Митница Бургас“ обяви публична продажба чрез търг с тайно наддаване на 87,816 кг златни и сребърни изделия, отнети в полза на държавата. Става дума за накити, монети, кюлчета и скъпоценни камъни, задържани при опити за контрабандно пренасяне през границата на страната в периода 2016 – 2022 г. Стоките са разделени в 17 групи...
Агресивен турист беше задържан след скандал и опит за нападение над полицейски служител в Слънчев бряг. Инцидентът е станал на 7 септември около 21:48 ч., пред хотел в курорта, по време на проверка на неправилно паркирани автомобили. Полицаи от Районно управление – Несебър били изпратени да окажат съдействие на служители по контрол на паркирането..
Чешки моторист загина при катастрофа в Царево, съобщават от полицията. 54-годишният мъж е управлявал мотоциклет в посока квартал "Василико" около 15:50 часа на 6 септември, когато в условията на десен завой навлиза в лентата за насрещно движение и се блъска челно в правомерно движещ се лек автомобил. Вследствие на инцидента чешкия гражданин паднал..
Тялото на 23-годишен австрийски турист е извадено от морето в района на "Боруна" под Морската градина на Царево на 5 септември около 7 часа. Мъжът е бил пристигнал в България на 1 септември, отседнал в Царево. Тялото му е откарано за аутопсия в областната болница на Бургас. В същия ден около 10:20 часа е получен сигнал за инцидент в района на..
Незабавната готовност за реакция при морски инцидент ще бъде проверена по време на учение, което ще се проведе в Бургаския залив. В него ще участват специализираните сили и средства на държавните агенции, ведомства и неправителствени организации. Целта е в реална среда и в реално време да се тества координацията при спасителна операция по море...
Изключителен трафик се наблюдава от Южното Черноморие към централната градска част на Бургас, а оттам и към АМ „Тракия“, каза за БНР Бургас Цветелина Рандева, говорител на Областната дирекция на полицията. „Има засилено полицейско присъствие, полицейските камери също засичат нарушителите, които шофират с превишена скорост. В противен случай водачите,..
Днес от 14:00 до 20:00 ч. ще е ограничено движението на тежкотоварни камиони над 12 тона по автомагистралите "Тракия“, "Хемус“ и "Струма“, само в посока София. Това съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура“ . Няма да се ограничава преминаването на моторни превозни средства (МПС) над 12 тона от София в посока Бургас по "Тракия“, по..
Днес от 14:00 до 20:00 ч. ще е ограничено движението на тежкотоварни камиони над 12 тона по автомагистралите "Тракия“, "Хемус“ и "Струма“, само в посока..
Изключителен трафик се наблюдава от Южното Черноморие към централната градска част на Бургас, а оттам и към АМ „Тракия“, каза за БНР Бургас Цветелина..
Агресивен турист беше задържан след скандал и опит за нападение над полицейски служител в Слънчев бряг. Инцидентът е станал на 7 септември около 21:48 ч.,..