Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Днес, 13 септември:

"Талантино" открива новия сезон със спектакъла "Радост за моето сърце"

Спектакълът е от 19:00 ч. във Военен клуб - Бургас

Театралната школа "Талантино" започва новия сезон със спектакъла "Радост за моето сърце" от Керил Чърчил. Младежката трупа е готова да потопи отново публиката в света на експерименталния театър. 

Целта е да поднесем една по-различна театрална форма, за да провокираме себе си, а и до голяма степен хората, който ще ни гледат. Всъщност спектакълът е една прекрасна лудост, казва ръководителят на школата и режисьор Станимир Карагьозов:

"Не е правен такъв тип театър скоро в България! Премиерата беше през юни и получихме много ласкави коментари. Предизвикателството да поднесеш формата на текста, който ни връща непрекъснато в изходна позиция, помогна да се фокусираме върху усещането или неусещането за време и пространство. След "Жените срещу дон Жуан" искахме да поднесем една по-различна театрална форма, за да провокираме себе си, а и до голяма степен публиката. Ние като школа си даваме свобода да действаме на различни фронтове и да си правим експерименти! Решихме, че е най - добре да започнем новия сезон с този спектакъл, защото имаме приети студенти, които предстои да заминат да учат в други градове и ще напуснат школата."    

Спектакълът „Радост за моето сърце“  е с начален час 19:00 на сцената на Военен клуб - Бургас.

повече може да чуете в звуковия файл:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Младежки театрален проект стартира в Бургас

През август в Младежкия международен център в Бургас започва театрален проект за млади хора на възраст между 15 и 29 години. Инициативата е част от Академията за емоционална интелигентност и цели да даде възможност на участниците да се включат в създаването на театрална постановка. Младите хора ще могат да опитат различни роли – както на сцената,..

публикувано на 21.07.25 в 16:30

Бургаски екип стои зад песента „Когато се побираме в сълза“

Всеки има своята истина затова как трябва да изглежда фестивала „Бургас и морето“, разсъждава Иван Гогов: „Мисля, че фестивалът, както има минало, така има и бъдеще. Няма как този фестивал да стане история, защото реално след „Златният Орфей“ остана единствения национален от такъв мащаб  и ще бъде абсолютно кощунство това нещо да го няма...

обновено на 21.07.25 в 15:09

Малка художничка от Бургас с отличие от международен конкурс в Словакия

Възпитаничката на Центъра зае подкрепа на личностното развитие в Бургас Мария Шульга с отличие от международния конкурс за визуално изкуство за деца в предучилищна възраст „Житноостровски пастели“ – Словакия. Тази година конкурсът привлече внушителен интерес – постъпиха общо 2 237 художествени творби от 14 държави в Европа и Азия. Журито отличи 60..

публикувано на 21.07.25 в 13:00

Група "Прегърнат облак" дебютира на сцената на "Бургас и морето"

Звученето ни е акустично и с това ще се отличаваме от останалите участници.  Целим се в сърцата на хората, да дадем нещо със своето присъствие, нека да стигне до когото трябва, добавя Теодора Илиева.  42-то издание на конкурса е на 26 юли от 20.30 часа на Летния театър в Бургас. Повече чуйте в звуковия файл. 

обновено на 21.07.25 в 11:47

Комедията „Молба за напускане“ гостува на бургаска сцена

Комедията „Молба за напускане“ гостува на сцената на Летния театър в Бургас. Автор на пиесата е Алексей Клас, режисьор е Богдан Петканин, а в ролите публиката ще види актьорите Руслан Мъйнов, Петьо Петков - Шайбата, Филип Буков, Антоан Петров, Силвестър Силвестров и Петър Данов. Вдъхновена от потайностите на корпоративния свят, пиесата използва..

публикувано на 21.07.25 в 11:30

Бургас посреща "Дните на руската музика"

С поредица концерти под надслов „Дните на руската музика“ Бургас ще отбележи началото на новото издание на фестивала за класическа клавирна музика.  Първият концерт ще се състои довечера в Културен център „Морско казино“ от 19:00 часа. На сцената ще излязат пианистите Иван Дончев и Елена Нефедова, които ще изпълнят творби на Чайковски,..

публикувано на 21.07.25 в 10:30

Айтозлийката София Стойчева спечели награда за филмов дебют

Документалният филм „Неравноделната душа“ ( Soul Beyond Measure ) спечели приза за най-добър български пълнометражен документален филм на Rhodope International Documentary Film Festival 2025. Лентата е дебют в жанра за айтозлийката София Стойчева. Стойчева е автор на сценария и режисурата. Операторският екип включва Огнян Калайджиев, Кирил..

публикувано на 20.07.25 в 10:30