„Демократична България“ е готова да преведе страната през политическата криза, ако получи третия мандат. Това заяви пред БНР Бургас народният представител Димитър Найденов. Той посочи, че България има нужда от редовно правителство, но обединението ще държи на гаранции за реформаторско управление на страната.
„Ние се отнасяме много отговорно към ситуацията в България и оценяваме високата степен на необходимост България да има редовно правителство, защото ако ние сега отидем на предсрочни избори означава още няколко месеца служебно правителство на власт. С предните предсрочни избори ще станат около 8 месеца абсолютно безконтролно упражняване на власт“
От коалицията декларират, че ще положат всички усилия, ако получат мандат, да разговарят с политическите формации в парламента за подкрепа около националните приоритети, с цел съставяне на правителство.
„Дори и правителство на малцинството да се осъществи е важно не просто да има управление, а да има реформаторско управление, което да си поставя тези национални приоритети като Шенген, еврозоната, съдебна реформа, планът за възстановяване и устойчивост“, каза още Димитър Найденов.
При необходимите гаранции, от „Демократична България“ биха се нагърбили с тази нелека задача да преведат страната през политическата криза и да не допуснат отиването на нови предсрочни избори.
Повече чуйте в звуковия файл:Два важни за Бургас и региона проекти не намериха финансиране в проектобюджета за тази година, който ни беше предложен от управляващите. За това алармират народните представители на "Възраждане" Борис Аладжов и Александър Койчев. Редовното правителство, също не предвиди средства за детската болница в Бургас. Необходимите 45 милиона лева,..
Министерският съвет не е обсъждал хипотеза за евентуално участие на България с мироопазващи сили в Украйна, заяви вицепремиерът и председател на БСП Атанас Зафиров. Румен Радев: Категорично против съм България да изпраща войници в Украйна Коментарът му дойде в отговор на заявеното по-рано от президентът Румен Радев Народното събрание и..
Няма осигурено финансиране за пречиствателната станция за питейни води на язовир “Ахелой”. Това става ясно след питане на народните представители Борис Аладжов и Александър Койчев към министъра на регионалното развитие, съобщават от партия "Възраждане". Загубите на водопреносната мрежа на питейна вода са проблем с национално значение. В бургаска..
Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка. Той бе единствен кандидат, издигнат е от партия Движение за права и свободи - ДПС. За него са гласували 208 души на частичните местни избори вчера. До тях се стигна след кончината на досегашния кмет Мехмед Мустафа. Само един кандидат на частните местни избори в село Билка При 518..
Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването, които бяха обявени пред делегатите в залата от председателя на Комисията по избора Валери Сарандев. Борислав Гуцанов, който се изправи срещу Зафиров на балотажа за лидерския пост в партията е получил..
В руенското село Билка се провеждат частични местни избори. До тях се стигна заради кончината на кмета Мехмед Мустафа. Кандидатът за кметския пост е само един - Хълми Зекерие. Той е издигнат от партията "Алианс за права и свободи". Частични избори за кмет се провеждат днес в няколко населени места в страната. Полицейски екипи следят за нормалното..
Заседават делегатите на 51-вия конгрес на БСП, които трябва да гласуват и промени в устава на партията, с които да се върне или старото положение председателят да се избира от конгреса или не чрез пряк вот. Над 890 са делегатите, които се регистрираха на форума. На конгреса е и председателят на парламента Наталия Киселова. Тя заяви, че БСП и лявото..
Няма осигурено финансиране за пречиствателната станция за питейни води на язовир “Ахелой”. Това става ясно след питане на народните представители Борис..
Два важни за Бургас и региона проекти не намериха финансиране в проектобюджета за тази година, който ни беше предложен от управляващите. За това..
Министерският съвет не е обсъждал хипотеза за евентуално участие на България с мироопазващи сили в Украйна, заяви вицепремиерът и председател на БСП..