Филмът„Кинг... От Монтгомъри до Мемфис“ може да бъде видят в Бургаската библиотека. Лентата проследява израстването на д-р Мартин Лутър Кинг от 1955 до 1968 г. в неговия възход от регионален активист до световноизвестен лидер на движението за граждански права. В него са включени редки кадри от речи, протести и арести на д-р М. Кинг.
Пожекцията ще бъде на 18 януари /сряда/ от 16:30 ч. до 19:30 ч. в Центъра за съвременно изкуство и библотека в Бургас.
Пълната версия е представена като специално събитие само за една вечер на 20 март 1970 г. Оттогава лентата се разпространява във версия, съкратена с повече от час. Възстановена от Конгресната библиотека, в сътрудничество с Ричард Каплан, и използвайки филмови елементи, предоставени от Музея за модерно изкуство, оригиналната версия на филма може отново да се види в своята цялост.
„Кинг... От Монтгомъри до Мемфис“ е част от колекцията документални филми на сайта Kanory, чийто безплатен достъп е осигурен на Американския център на Регионална библиотека „Пейо К. Яворов“ от Американското посолство на САЩ.
Сайтът, както и много други платформи, предоставени от Посолството, могат да бъдат използвани от читателите на Библиотеката в Американския център по всяко време.
Филмът е на английски език.
Спектакълът "Гушни ме" ще бъде игран днес, 28-ми септември (неделя) от 11:00 ч. в залата на Куклен театър - Бургас. Той е по мотиви на Симона Чиаруоло. "Това е историята на едно малко кактусче. То е добро, умно, любопитно и с бодли. Затова се казва Бодливко. Но, когато имаш бодли имаш и проблеми. Елате, за да видите през какви приключения..
Постановка на театрална формация от Торонто, Канада е част от днешната програмата на Международния театрален фестивал „Велко Кънев“, който се провежда в Тополовград . В 28-ото му издание, което започна в началото на седмицата, участват общо 21 театрални състава от страната и чужбина. Фестивалът дава път за изява на любителски комедийни театри,..
Бургас става домакин на първата самостоятелна изложба в родния град на художника Борил Ташев. Експозицията „Разкази за морето“ ще бъде открита на 26 септември от 17.30 часа в Културен дом НХК. Организатор е Община Бургас, а входът е свободен. Над 30 платна ще представят авторовия прочит на пейзажи и натюрморти, които всъщност са части от един интимен..
Тематични културни вечери, посветени на Италия и Куба, ще се проведат днес и утре в центъра на Сливен. Организатори на проявите са сдружение „Ти си Сливен“. Петъчната вечер е посветена на Италия. Тя ще предложи на посетителите кулинарни работилници за пица, дегустация на италиански вина, запознаване с кафе културата, кино на открито с..
Книгата „Емигрантски воли и неволи“ от Бойко Антонов ще бъде представена в зала „Петя Дубарова“ на Културен център „Морско казино“ в Бургас. Премиерата е насрочена за 30 септември от 18:00 ч., а авторът ще бъде представен от писателя, редактор и издател Тодор Костадинов. Сборникът съдържа разкази, в които се преплитат спомените от детството и..
VIII издание на Порт Прим Арт Фест ще бъде открито на 1 октомври в Бургас. Арт форумът започва от 17:30 ч. в Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ с откриване на обща изложба. В нея участват авторите Гергана Николова, Анабел Хамамджиева, Лилияна Александрова, Рафаил Георгиев – Рафо, Цветан Кръстев, Стефан Чурчулиев и Стефан Божков, който е и..
Учени от цял свят си дават среща в Бургас за 50-ата международна конференция „Цифрово представяне и опазване на културно и научно наследство“ – DiPP2025. Тя ще се проведе от 25 до 28 септември и се организира от Института по математика и информатика при Българска академия на науките, под патронажа на ЮНЕСКО и с подкрепата на Фонд „Научни изследвания“..
Тематични културни вечери, посветени на Италия и Куба, ще се проведат днес и утре в центъра на Сливен. Организатори на проявите са сдружение „Ти си..
Постановка на театрална формация от Торонто, Канада е част от днешната програмата на Международния театрален фестивал „Велко Кънев“, който се провежда в..
Спектакълът "Гушни ме" ще бъде игран днес, 28-ми септември (неделя) от 11:00 ч. в залата на Куклен театър - Бургас. Той е по мотиви на Симона Чиаруоло...