Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Централната избирателна комисия утвърди състава на РИК Бургас

ДПС поема поста секретар на РИК Бургас, а кандидат на БСП измества „Възраждане“ от зам. председателската позиция. Това реши на свое заседание днес Централната избирателна комисия. До решението се стигна, след като на консултациите с политическите или в Бургас не бе постигнато съгласие. 

Емине Илияз от ДПС бе назначена за секретар на РИК Бургас. Мястото бе спорно, след като на консултациите кандидат за него предложи и  коалиция „БСП за България“ – в лицето на Георги Михов. 

За председател бе утвърден юристът Михаил Хаджиянев от коалиция „ГЕРБ-СДС“, както и единият му заместник – Стоян Арнаудов от „Продължаваме промяната“. 

Другото зам. председателско място бе дадено на Георги Михов от БСП, вместо на Виолета Диянова от партия „Възраждане“, която става член на РИК. 

Одобреният окончателен състав на комисията в Бургас е от 17 члена.  


По публикацията работи: Нина Рангелова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Възраждане": Два важни за региона проекта не намериха място в проектобюджета

Два важни за Бургас и региона проекти не намериха финансиране в проектобюджета за тази година, който ни беше предложен от управляващите. За това алармират народните представители на "Възраждане" Борис Аладжов и Александър Койчев.  Редовното правителство, също не предвиди средства за детската болница в Бургас. Необходимите 45 милиона лева,..

публикувано на 19.02.25 в 15:26

Атанас Зафиров: МС не е обсъждал българско участие в мироопазващи сили в Украйна

Министерският съвет не е обсъждал хипотеза за евентуално участие на България с мироопазващи сили в Украйна, заяви вицепремиерът и председател на БСП Атанас Зафиров. Румен Радев: Категорично против съм България да изпраща войници в Украйна Коментарът му дойде в отговор на заявеното по-рано от президентът Румен Радев Народното събрание и..

публикувано на 18.02.25 в 18:30
Язовир

„Възраждане“: Да се осигурят средства за язовирите „Порой“ и „Ахелой“

Няма осигурено финансиране за пречиствателната станция за питейни води на язовир “Ахелой”. Това става ясно след питане на народните представители Борис Аладжов и Александър Койчев към министъра на регионалното развитие, съобщават от партия "Възраждане".  Загубите на водопреносната мрежа на питейна вода са проблем с национално значение. В бургаска..

публикувано на 18.02.25 в 13:30
Снимката е илюстративна

Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка

Хълми Зекерие е новият кмет на руенското село Билка. Той бе единствен кандидат, издигнат е от партия Движение за права и свободи - ДПС.  За него са гласували 208 души на частичните местни избори вчера. До тях се стигна след кончината на досегашния кмет Мехмед Мустафа. Само един кандидат на частните местни избори в село Билка При 518..

публикувано на 17.02.25 в 09:20

Атанас Зафиров бе избран за председател на БСП

Атанас Зафиров е избран за председател на БСП от делегатите на 51-вия Конгрес на партията с 422 гласа - това сочат официалните резултати от гласуването, които бяха обявени пред делегатите в залата от председателя на Комисията по избора Валери Сарандев. Борислав Гуцанов, който се изправи срещу Зафиров на балотажа за лидерския пост в партията е получил..

публикувано на 16.02.25 в 20:17

Само един кандидат на частичните кметски избори в село Билка

В руенското село Билка се провеждат частични местни избори. До тях се стигна заради кончината на кмета Мехмед Мустафа. Кандидатът за кметския пост е само един - Хълми Зекерие. Той е издигнат от партията "Алианс за права и свободи". Частични избори за кмет се провеждат днес в няколко населени места в страната. Полицейски екипи следят за нормалното..

публикувано на 16.02.25 в 15:20

Започна 51-вия конгрес на БСП

Заседават делегатите на 51-вия конгрес на БСП, които трябва да гласуват и промени в устава на партията, с които да се върне или старото положение председателят да се избира от конгреса или не чрез пряк вот. Над 890 са делегатите, които се регистрираха на форума. На конгреса е и председателят на парламента Наталия Киселова. Тя заяви, че БСП и лявото..

публикувано на 15.02.25 в 12:40