* Внапредвид е млада бургаска рок група, силно повлияна от българската ъндърграунд сцена и изпълнители като Cool Den и ТДК. С няколко авторски парчета в репертоара си, жанрово те се разпростират в най-различни кътчета на музикалния спектър.
* Do Not Disturb са алтернативен рок/пънк група, която се влияе от алт рок и пънк гиганти като Weezer, Green day и Nirvana. Мисията им е да произвеждат добра енергия и да я разпространяват сред своите слушатели.
* Hellbound е нова траш/груув метъл банда от Бургас. Тя е повлияна от Metallica, Pantera, Sepultura.
Музикантите са все още ученици, но освен кавъри на популярни песни ще представят и авторска музика. С трима представители на групите - Ярослав Дейнека, Димитър Николов и Даниел Георгиев, разговаря Елена Димитрова. Интервюто можете да чуете от звуковия файл.
През тази седмица драматичен театър „Адриана Будевска“ ще бъде домакин на традиционното за Бургас музикално събитие „България пее”. Концертът ще събере на една сцена 9 хорови колектива от града. Това е шестото по ред издание, което се осъществява с подкрепата на Община Бургас в рамките на Националната хорова инициатива , съобщи Светла..
В Ямбол днес се открива 24-то издание на Международния Куклено- театрален фестивал „Михаил Лъкатник". В конкурсната програма са включени постановки на десет куклени трупи, ще бъде представен и сборникът с наградени пиеси „Приказна фиеста". С карнавално шествие и много веселие ще бъде открит и тазгодишният фестивал, обясни директорът на..
Великденски концерт организира в Крайморие неделно училище „Св. Пимен Зорафски“. В него ще вземат участие децата при неделното училище, Детска танцова школа „Крайморие“ при НЧ „Петър Янев“, пианистите Лена Денева и Габриела Ангелова, възпитаникът на НУМСИ „проф. Панчо Владигеров“ - Марк Денев, класическа китара и народната певица Стефани Сотирова...
Кметът на Лозенец Женя Гандиева се включи в боядисването на великденски яйца на Велика събота, на площада в царевското село. Цветната багрилница беше инициирана от местното читалище „Искра“. От нея се възползваха малки и големи. С първите червени яйца бяха потъркани челцата на децата, за да бъдат здрави. Целта на това събитие е да..
Жители и гости на Сливен ще имат възможност на Великден в неделя да споделят приятните емоции от един от най-светлите християнски празници. В Деня на Възкресение Христово - 20 април, Община Сливен организира великденско веселие. В него ще участва сливенският Ансамбъл за народни песни и танци. Началото е от 12.30 ч. на пл. „Цар Освободител” - пред..
Всеки регион в страната има своите обичаи и ритуали по време на пролетните празници. Около Възкресение Христово символните и обредни практики са вплетени в ежедневието и бита на хората, а част от тях се пазят и до днес. Така е и в района на Ямбол, където Тракийската низина среща Сакар планина и Странджа. И до днес тук се играе Ромбана, а къщите за..
Документалният филм "Жестокият път" тръгва по кината от днес. Той разказва за един велик български моменти - изкачването на връх Еверест през 1984 година по най-смъртоносния маршрут. Христо Проданов, Иван Вълчев, Методи Савов, Николай Петков и Кирил Досков правят опит, равносилен на лудост, покорявайки Еверест по този път,..
Великденски концерт организира в Крайморие неделно училище „Св. Пимен Зорафски“. В него ще вземат участие децата при неделното училище, Детска танцова..
В Ямбол днес се открива 24-то издание на Международния Куклено- театрален фестивал „Михаил Лъкатник". В конкурсната програма са включени постановки на..
През тази седмица драматичен театър „Адриана Будевска“ ще бъде домакин на традиционното за Бургас музикално събитие „България пее”. Концертът ще..