Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арт базар ще се проведе в Бургас през уикенда

Снимка: Община Бургас

Пролетен Арт базар на ул."Алеко Константинов" ще посреща бургазлии и гости на града на 12 и 13 май, от 10.00 до 17.00 часа. И през двата дни на място ще ви очакват сувенири и картини от галерия “Богориди”, студенти от НХА - Филиал Бургас със своите произведения. 

Посетителите ще могат да си изберат от плетените играчки на Стефка Цветкова и 3D картините на Емилия Русева. Красимир Щерев ще изложи кожените си изделия, а Румяна Йорданова своите меки кукли от плат. Специално място има за художествената керамика на Явор Топалов, бижутата и декорациите на Валентина Димитрова, бижутата на Петя Пеева, цветя от полиестер на Гинка Милева, както ѝ за интересните сувенир на Сдружение „Социален център – Бургас”.

Школите от НЧ ,,Фар” ще създават настроение в първия ден на базара, днес. Програмата започва с изява на Балетна школа "Сияние" с педагог Габриела Стефанова от 16:30 часа. След тях, от 16.45 часа, на сцената ще се качи ВГ "Слънчеви капки" с художествен ръководител Мария Митева. Музикален поздрав ще отправят и вокалисти от ЦПЛР с художествен ръководител Милена Добрева.

На 13 май, събота, програмата започва от 10:00 часа с концерт на НЧ "Пробуда - 1880г. Бургас". За доброто настроение ще се погрижат Детски танцов състав при Фолклорен ансамбъл "Атанас Манчев" с худ. ръководител Димитър Тонев и индивидуални изпълнители от Вокална студия "Сезони" с худ. ръководител Кина Христова.

От 11:00 часа ще се проведе Арт ателие за изработка на сувенири от природни и непотребни материали

От 12:00 часа започва концерт на Вокална група ,,Ретро Бургас” с ръководител Александър Перпериев при Народно Читалище, ,Асен Златаров 1940’.

За децата са предвидени интересни демонстрации на рециклирана хартия и изработка на сувенири от рециклираната хартия от 13.00 часа.



По публикацията работи: Християна Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Петя Панева: Има безброй причини да се чувстваме горди българи не само на 3 март

 Задължително е да отбелязваме 3 март. Но още по-задължително е да се чувстваме горди българи не само днес. Това каза за БНР Бургас победителката от "Гласът на България" Петя Панева. Тя беше част от празничната програма в центъра на Бургас.  Стотици бургазлии се хванаха на традиционно третомартенско хоро (снимки и видео) "Има безброй причини..

публикувано на 03.03.25 в 15:30

Възпоменателна сребърна чаша на опълченец може да бъде видяна в Историческия музей в Бургас

Възпоменателна сребърна чаша на опълченец, участвал в боевете при Шипка, е представена в Историческия музей в Бургас. Редкият по рода си предмет е изложен по повод националния празник Трети март. Чашата е от масивно сребро и тежи 72 грама, съобщи главният уредник Иванка Делева: „Тя е една от няколкото запазени сувенирни чаши,..

публикувано на 03.03.25 в 09:30

Завършва фестивалът "Кукерландия" в Ямбол

Близо 50 кукерски групи от различни региони в страната взеха участие в конкурсната програма на фестивала "Кукерландия“ в Ямбол. Празничната програма ще завърши тази вечер с пресъздаване на обичаите, свързани със Сирни Заговезни- прескачане на огън и мятане на стрели. Стотици кукери, мечкари, сурвакари, бабугери, старци, русалии и джамалари втори..

публикувано на 02.03.25 в 12:40

Бургазлии първи ще видят документалния филм за Петър Дънов - Учителя

Най-новият български филм, вдъхновен от личността, делото и влиянието на "Петър Дънов - Учителя" ще може да се види в Бургас на 2 март, неделя.  Специалната предпремиерна прожекция ще се състои от 18 часа в Конферентната зала на Центъра за съвременно изкуство и библиотека. Филмът за Учителя и неговото непреходно учение за духовно просветление е..

публикувано на 02.03.25 в 12:10

В Бургаския куклен театър играят "Приятелчета"

В бургаския куклен театър играят днес спектакъла "Приятелчета".  Това е наивна, забавна, цветна и много весела история за най-малките, съобщават от театъра.  " Тя разказва, за това как в игрите на нашите мъничета се случват неща, които им помагат да пораснат и да научат важни истини за живота. Това е приказка за радостта да споделяш мига с..

публикувано на 02.03.25 в 08:30

Кукери от цялата страна огласят и днес Ямбол

В Ямбол продължава 26-то издание на Международния маскараден фестивал „Кукерландия“ . Групи от цялата страна ще представят характерни за регионите ритуални игри, пресъздадени ще бъдат и обичаи, свързани със Сирни заговезни.  Близо 60 кукерски групи са се записали за участие в конкурсната програма, която ще продължи и в неделя. Групите от ямболския..

обновено на 01.03.25 в 12:05
Кукеровден – с. Бозвелийско

Кукеров ден и Сирни заговезни отбелязват в Поморие

Двудневна културна програма, посветена на народните обичаи – Кукеров ден и Сирни заговезни, организират в Поморие в първите дни на март.  "От няколко години тези празници се отбелязват в Поморие. Тази година нашето читалище "НЧ "Възраждане-Доброван 2013 г" обединихме усилия с кукерската група от с. Горица, за да участваме в празника. Името на..

обновено на 01.03.25 в 11:13