Боил Каранейчев представя втория си авторски сингъл. Песента “Delphinium” е посветена на приятелката му Ралица. Пред БНР-Бургас Boil разказа:
„Беше много сурова идея в средата на миналата година, лятото. Имах под ръка акустична китара, хрумна ми текст. Бях повлиян от много топли чувства към момичето, което е до мен, тя се казва Ралица. А “Delphinium” е латинското наименование на цветето.“
Стилът е прогресив рок. Верни приятели със същото музикално ДНК са част от проекта-Емилио Мархолев и Христо Нейчев, които също свирят бас и китарните партии в парчето. Барабаните са записани от Николай Тошев, а синтезаторите - от Николай Костадинов. Записите са осъществени в Renewsound Studio с помощта на Живко Даскалов. Миксът и мастърингът са направени от известния български барабанист Мартин Профиров (П.И.Ф., Rewind и много др.) Обложката е дело на Стефан “Slick” Стефанов, Радослав Ангелов и Теодора Джерекарова.
Боил Каранейчев започва музикалния си път още на 5-годишна възраст, когато баба му го записва в свободната школа в Музикалното училище в град Бургас, със специалност цигулка. Паралелно започва и уроци по пеене в детски хор. На 10 години е приет в същото училище в класа по цигулка на педагога Людмила Иванова. Въпреки уважението към класическата музика, когато баща му го запознава с рок музиката и специално с творчеството на великите Toto, започва да свири на бас китара. През това време любовта му към пеенето не спира и на 15 години сменя специалността. През 2017 година завършва НУМСИ Бургас със специалност “поп и джаз пеене”. Същата година е приет в НМА “Проф. Панчо Владигеров”, със специалност “бас китара”, в класа на проф. Иван Стоянов.
През годините е свирил в множество поп и рок банди, част от които начело с Дивна Станчева, Явор Велчев - Яви, Веси Бонева и др. През 2018 е поканен в алтърнатив метъл групата SALTFIELD, с които издава EP на име “Waters Rising”. Участвал е в „Гласът на България“. Оттам е и ценното му запознанство с Борислав Бояджиев-Борче, който смесва първата му песен -Free. Замества вокала на „Hellion Stone“ на големия концерт на „Godsmack“ в София. Изявява се като вокалист в прогресив рок групата “Untold Stories”, с които ще запише два сингъла през юни и албум догодина през пролетта.
Сега е финалист в радиоконкурса „Пролет“ на БНР и на 31 май ще изпълни песента „Сивото страшно“-първата му песен, написана на български език.
Повече чуйте в звуковия файл.
Фестивалът „Рибен фест Царево 2025“ ще се проведе на 6 септември в центъра на Царево. Събитието е организирано от Община Царево и включва богата програма с кулинарни демонстрации, концерти и специални активности за жителите и гостите на Южното Черноморие. Програмата започва в 10:30 ч. с изпълнения на детски и фолклорни състави, както и на местни рок..
За девета поредна година ще се проведе Националната фолклорна среща „Китен и приятели“ под патронажа на Николай Марков, кмет на морския град. Тридневното събитие ще започне от 6 септември и ще бъде на новоизградената сцена, която е подарена на жителите и гостите на Китен от община Приморско. Освен индивидуални и групови танцови и фолклорни..
„100лица на културата“ е озаглавен новият подкаст на БНР Бургас, който стартира тази седмица. В него общественото радио ще представя знакови лица и събития от културния живот на Бургас. На дена на Съединението 6 септември във Facebook и YouTube канала на медията е премиерата на първото издание. То е посветено на литературното събитие, с което..
Последната събота на август в Малко Търново премина под знака на първото издание на инициативата „Докузак събира…“. Поляните край едноименния водопад се изпълниха с музика, песни и хора̀, а в празника се включиха над 300 души, облечени в народни носии. Събитието, родено по идея на младите хора от града, събра на едно място жители и гости, фотографи..
Пуерториканският изпълнител Luis Fonsi ще бъде сред хедлайнерите на SPICE Music Festival 2026. Фестивалът ще се проведе на 7 и 8 август 2026 на Морска гара – Бургас. Артистът е известен с хита „Despacito“, който стана едно от най-гледаните музикални видеа в платформата YouTube и му донесе световна популярност. Fonsi има множество платинени албуми и е..
На 14 септември от 19:30 ч. в Летния театър Бургас ще се състои тържествен концерт-спектакъл, с който Бургас отдава почит на големите творци, оставили ярка следа в културната история на града и България. Публиката ще се докосне до музиката на Стефан Диомов, Георги Найденов – Гого, Константин Ташев и Иван Коларов, както и до поезията на Недялко..
На официалната церемония бе връчена снощи наградата „Емил Чакъров“в Бургас. Тя бе присъдена на известния български тенор Костадин Андреев. В момента той е солист на Софийската опера и балет. Оперният певец започва кариерата си през 1992 година на бургаска сцена. Награждаването стана преди спектакъла „Сарсуела – огън и страст“, с който бяха закрити..
Първото издание на фестивала "Калата" ще се проведе от 5 до 8 септември в Бургас. Той е посветен на 100 години от рождението на Георги Калоянчев, който..
На 14 септември от 19:30 ч. в Летния театър Бургас ще се състои тържествен концерт-спектакъл, с който Бургас отдава почит на големите творци, оставили..
Над 1000 творби от близо 300 автори трябваше да оценява журито в Националния конкурс на името на Янаки Петров. Поетът е родом от средецкото..