В началото на туристическия сезон кметът на Поморие Иван Алексиев издаде заповед, с която се забранявадвижението, преминаването, спирането и паркирането на автомобили, пътни превозни средства, моторни превозни средства, мотоциклети, скутери, мотопеди, както и индивидуални електрически превозни средства-електрически тротинетки, върху тротоари, паркове, градини, зелени площи, детски и спортни площадки, в дворовете на училища и детските градини, пешеходните зони по улица „Княз Борис I“, както и крайбрежната алея „Яворов“ на града.
Забраната не се отнася за местата за спиране и паркиране, които са изрично указани с вертикална сигнализация, пътна маркировка или пътен знак, се уточнява в заповедта.
Ограничението не важи за автомобилите поилицията, пожарната и Спешната медицинска помощ, аварийните и комунални фирми и тези, обслужващи инвалиди и социалния патронаж.
Изпълнението на заповедта се възлага на началника на РУ на МВР-Поморие и ръководителя на звеното „Обществен ред и сигурност“ при Община Поморие.
Преди дни момче с тротинетка блъсна млада жена в центъра на Поморие. Инцидентът е станал на главната пешеходна улица. Жената, със счупен крак, бе откарана в бургаската болница.
Разследват се причините за катастрофата, при която загина 52-годишен военнослужещ, а други двама души са ранени, единият също е военен. Сблъсъкът стана вчера следобед между военен джип и лека кола на пътя Елхово - Болярово. За ранения военнослужещ се организира транспортиране във ВМА, съобщи директорът на ямболската болница "Св. Пантелеймон" д-р..
Служители на Второ районно управление – Бургас установиха, че задържан за кражба на парфюми 18-годишен софиянец е действал заедно с още двама криминално проявени младежи на 16 и 17 години. Момчето е било спряно по пътя Бургас - Созопол. Разследването показало, че те са извършили няколко кражби от търговски обекти в Бургас. От магазин за козметика в..
Двата фронта на пожара край сунгурларските села Скала и Бероново са локализирани след цяла нощ работа. Възникнал е трети в смесена широколистна и иглолистна гора, далеч от населените места. Районът е труднодостъпен, което налага работа на ръка. Фронтът на огъня е над 10 км. Гори основно борова гора, съобщи областният управител Владимир..
17-годишен младеж от Руен е пострадал след самостоятелна катастрофа с мотор в поморийското село Косовец. Момчето е шофирало кросов мотор в гориста местност край населеното място. Той е откаран в болница с фрактура на челото, без опасност за живота. Работата по случая продължава.
Военен на 52 години е починал в линейката на път за болницата в Ямбол след катастрофа между военен джип и лека кола на пътя Елхово – Болярово в късния следобед вчера. Това съобщи директорът на ямболската болница МБАЛ „Св. Пантелеймон “ д-р Валентин Вълчев. При инцидента са ранени още двама души, единият от които ще бъде транспортиран със самолет до..
Огънят край сунгурларското село Скала е ограничен, но не и потушен. Близо 50 жители бяха евакуирани от къщите им в центъра на селото. Няма пострадали. Усилията на терен са насочени към ограничаване периметъра на пожара. Пътят Чубра - Славянци – Скала вече е отворен. Над 80 пожарникари, горски служители и доброволци са на терен за справяне с..
Движението по АМ "Тракия" в посока София от Карнобат ще бъде отбито, съобщиха от бургаската полиция.Трафикът се пренасочва по стария път Карнобат - Айтос - Бургас. Причината е катастрофа на 296 км. на територията на РУ Стралджа.
Евакуираха жителите на село Скала, съобщиха от бургаската областна администрация. Няма пострадали хора.Те ще бъдат настанени в село Славянци, където екип..
Огънят край сунгурларското село Скала е ограничен, но не и потушен. Близо 50 жители бяха евакуирани от къщите им в центъра на селото. Няма..
Руският театрален режисьор Юрий Бутусов загуби живота си след инцидент в морето край Созопол. Тялото на 63-годишния режисьор е откарано за аутопсия в..