Поетичната книга е рамкирана от надслов и послеслов-"свободата ни не е спасение“ и „спасението ни не е свобода“.
Насред времето, което не смятахме, че ще настъпи отново; насред пропадането в един безтелесен мрак, довел ни някога до вяра в обратното; насред инфлацията на стоките и обезценяването на живота ние сме обречени да свидетелстваме в един процес, който няма да приключи с нас, но може би част от думите ни ще останат в полза на унаследеното от други, чиито свят ще се върти наистина повече около слънцето, отколкото около себе си, са думите, с които авторът въвежда читателите в света на четвъртата си поетична книга. Войната, апокалипсиса, насилието, медиите, историята и нашето интимно време-пространство, любовта са част от темите в нея.
бяло
светът няма флаг
каквото и да рисуваме
кръвта няма нация
и извън тялото
тече само надолу
и отнася философиите
и идеите и пролетите
със себе си
териториите ще бъдат превзети
само от тревата след нас
докато твоите и моите кокали
тракат все по-тихо
моцарт и бетовен
в най-сигурния бункер
3 сутринта е и вестниците не смогват
на инфлацията на новини
никой не разбира защо никой не разбира
звездите постепенно угасват
боговете един по един си отиват
и всичко в което е вярвано
вече е само на книга
озоваваме се сами
на изоставеното летище
насред студената като вечеря вселена
никой няма да помогне
никой вече не гледа
не се правят залози
когато някой играе сам срещу себе си
слушаме тектоничните грамофонни плочи
но писъците не са музика
нито болката е чувство
болката е болка
и няма нужда от друго име
както светът няма нужда от флаг
или кръвта
от цвят
ще се появят организми
които да изядат пластмасата ни
ще се появят същества
които да заздравяват от радиация
ще се появят нови видове
които да обитават нашите останки
и ще търсят следи
от бедствието
което ни е унищожило
ще търсят
и ще търсят
и ще търсят
Ямболската певица Вили Русева ще открие тази година националният конкурс за песен „Бургас и морето“. Нейната песен „Август“ е сред 12-те финалисти в надпреварата. Музиката е на Иван Кръстев, а аранжиментът прави Георги Цветков. "Преди две години с аранжора Георги Цветков направихме една песен, с която участвахме на фестивала "Мелодия на..
Нина Николина и „Магическите гласове“ излизат на сцената на остров Света Анастасия на 17-ти юли в четвъртък, като част от двудневния фестивал на „Пощенска кутия за приказки“. Певицата идва с гост музикантите Петър Йорданов – Бъни (ударни) и Магдалена Петрович (чело), като ще представи част от песните в новия си албум „Ти/You – Global..
Приморско ще се превърне за шеста поредна година във фолклорна музикална и танцова палитра от България и чужбина. В рамките на три дни, от 18-ти до 20 юли ще се проведе на Амфитеатъра в Приморско Националният фолклорен фестивал с международно участие „Фолклорна плетеница“. Той има и конкурсен характер, обясни директорът и създател на инициативата..
От 1 до 4 август Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец ще бъдат домакини на първото морско издание на фестивала LUNAR. Уникалният по рода си фестивал ще предложи завладяващи светлинни инсталации със свободен достъп всеки ден от 21 до 00:00 часа. Община Царево е избрана за първи домакин на фестивала извън столицата. А кметът на Царево, Марин..
Шестото издание на Юлския парк фест ще се проведе този петък, 18 юли, от 18.30 ч. в Борисовата градина в кв. „Възраждане“. Фестивалът със закачливото название „Чета и плета“ отново ще събере творци от всички поколения, ще даде сцена за изява на млади таланти и ще стане празник на изкуствата. По покана на организаторите от читалище „Любен Каравелов..
Бургас тази вечер е спирка от националното турне на Лили Иванова. Примата излиза на сцената на Летния театър в 21 часа. Програмата е със специалното участие на оркестъра на Националния музикален театър „Стефан Македонски“ с диригент Константин Добройков. Участват и музикантите от Grand LI Orchestra – Огнян Енев, Орлин Цветанов, Иван Йорданов-Чери,..
Бургазлията ни разказа, още че в началото на кариерата си прди близо 11 години се е опитвал да експериментира в различни жанрове, включително и джаз, но по думите му, това е по-скоро музика за ценители. А в случая става дума за бургаските утрини и затова е предпочел да направи мелодията за „Спомен от преди“ по-жива.
Бургазлията ни разказа, още че в началото на кариерата си прди близо 11 години се е опитвал да експериментира в различни жанрове, включително и джаз,..
Шестото издание на Юлския парк фест ще се проведе този петък, 18 юли, от 18.30 ч. в Борисовата градина в кв. „Възраждане“. Фестивалът със закачливото..
Пловдивският художник Илия Желев представя в изложба 22 непоказвани досега живописни платна в бургаската галерия „Неси“. Експозицията е съставена от..