Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

платена публикация
Приоритети в програмата на Тихомир Янакиев, кандидат за кмет на Созопол

Дейностите и мерките в сферата на образованието са сред приоритетите в предизборната програма, предложена от кандидата за кмет на Созопол Тихомир Янакиев, издигнат от местната коалиция "БСП за България". 

"Имаме проекти, които трябва да бъдат изпълнени, по които се кандидатства, като вече един от тях е одобрен. Говоря за основен ремонт, реконструкция и енергоспестяващи мерки за училището в село Росен. Проектът е на стойност 2 милиона и половина и преди около месец вече беше одобрен. До 2 месеца ще има избор на изпълнител на самия проект и дай боже другата есен малчуганите в Росен ще посрещнат новата учебна година с ново училище. 

Идентичен проект, само че на стойност 4 милиона и половина, сме разработили за училището в град Созопол "Свети Свети Кирил и Методий". С този проект също е кандидатствано  и искрено се надяваме, че той също ще бъде одобрен.

Изключително ще вдигне нивото на образование от гледна точка на добрата среда, в която децата ще учат и в която учителите ще преподават", изтъкна Янакиев. 

Кандидатът за кмет на Созопол информира, че е разработен проект за ремонт, реконструкция и енергоспестяващи мерки на детската градина в село Атия.

"Имаме проект, който сме разработили и, с който сме кандидатствали за половин милион за училището в град Черноморец. Там ще бъде ремонтиран спортният терен, който се намира в двора на училището. Там ще стане едно страхотно място за спорт и за отдих, както на децата, така и на жителите на град Черноморец."

Проект за новата автогара на Созопол е разработен от екипа на Тихомир Янакиев. 

"Знаете, че това беше една голяма сага, която е на път да приключи и ние ще построим нова кокетна и модерна автогара, която ще радва и ще бъде в услуга на жителите на град Созопол и на техните гости. Имаме проекти за пътя, който свързва град Черноморец, минаващ през къмпинг Градина до бензиностанцията. Специализираната карта на дюните, която казва, че част от пътя, незнайно как, попада в нея, независимо, че пътят съществува десетки години там. 

Когато ние изчистим проблемите с картата, ще стартираме строителството и ремонта на този път."

Разработен е проект и за ремонта на пътищата Атия и Росен, Зидарово и разклона за Габър и Вършило. 

"Разработваме в момента технически проект за канализационната инсталация на село Атия. Разработваме технически проект за канализационната инсталация и пречиствателна станция за село Росен.  Кандидатствали сме с проект за ремонт на улици в селата Равадиново и Равна гора, който ще бъде одобрен."

Изработен е проект за ремонта на водосток и ще се превърне в мост над река Равадинска.

"Всички жители на село Равадиново помнят наводнението 2021 година, когато селото, в следствие на обилните 3-дневни валежи, беше достъпно единствено и само през пътя от село Веселие. Това нещо няма да го допуснем да се случи отново и работим в тази насока. Решението е изграждане на съоръжения, хидротехническо съоръжение, тип мост над река Равадинска. Той ще има голяма пропускливост на водите. И когато дойдат наистина високи води, да има възможност да минават, без да заливат пътя."


Още от акцентите в предизборната програма на кандидата за кмет на Созопол Тихомир Янакиев, можете да видите във видеото.

Купуването е продаването на гласове са престъпления!


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Парламентът отхвърли ветото на президента върху промените в Закона за държавната собственост

Без дебат парламентът отхвърли ветото на президента Румен Радев върху промените в Закона за държавната собственост. Правната комисия отхвърли ветото върху промените в Закона за държавната собственост За повторното приемане на измененията в пленарната зала гласуваха 126 депутати от ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", "БСП-Обединена левица", ИТН и..

публикувано на 04.09.25 в 15:19

Премиерът: Не е установена заплаха при кацането на самолета на Фон дер Лайен

От парламентарната трибуна премиерът Росен Желязков отхвърли възможността затрудненията с GPS сигнала по време на кацането на самолета с председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен на летище "Пловдив" в неделя да са "хибридна атака“. МС: Имаше неутрализиране на GPS сигнала на летище "Пловдив", но самолетът кацна нормално   "По информация от структурите..

публикувано на 04.09.25 в 11:00
Министърът на енергетиката Жечо Станков

Жечо Станков призова президента да помогне за предоговаряне на споразумението с "Боташ"

Министърът на енергетиката Жечо Станков призова призеднта  Румен Радев да се включи в дипломатическите усилия за предоговаряне на споразумението между "Булгаргаз" и турската газова компания "Боташ", сключено през 2022 година.  Радев: През "Боташ" се вкарват значителни количества газ и продължава най-нагло да се лъже Според министър Станков този..

публикувано на 03.09.25 в 17:10

Бургазлии: Депутатите трябва да бъдат отговорни и да работят за хората

Започна новият политически сезон. Депутатите се върнаха на работа след едномесечната си ваканция. Те обсъждаха мерките за справяне с безводието в страната, на фона на два протеста в столицата. Народните представители отхвърлиха предложението за национален референдум за запазване на българският лев до 2043 г. То беше инициирано от "Величие“,..

публикувано на 03.09.25 в 16:10

ПП-ДБ заедно с МЕЧ и АПС внасят вот на недоверие

ПП-ДБ ще внесат вот на недоверие срещу кабинета заедно с МЕЧ и АПС. Това обяви съпредседателят на "Да, България“ Ивайло Мирчев преди заседанието на парламента: Божидар Божанов, ПП-ДБ: Вот на недоверие ще бъде внесен следващите седмици "Първото, което ще направим, е внасяне на вот на недоверие - отпор срещу завляданата държава. Това ще стане в..

публикувано на 03.09.25 в 09:40
БТА

Депутатите се връщат на работа

Народните представители се връщат на работа след едномесечната си ваканция. В програмата в първия ден на новия политически сезон депутатите ще обсъдят мерките за справяне с безводието в страната. Това се случва на фона на два протеста.  Заседанието ще бъде открито с химните на България и Европейския съюз. Очаква се традицията да бъде спазена и..

публикувано на 03.09.25 в 07:28
Министър-председателят Росен Желязков

Премиерът: Имотите са повече от 4400, но целта не е продажба, а по-добро управление

Министър-председателят Росен Желязков коментира в Бургас списъка с 4400 държавни имота, за които се говори, че ще бъдат продадени. Желязков заяви, че целта на този списък е систематизирането на тези имоти за осигуряване на по-добро управление, а не тяхната продажба:  "Систематизира се информацията за наличните имоти. Искам да ви уведомя, че те не са..

публикувано на 02.09.25 в 13:16