Театрална школа „Талантино“ подготвя новата постановка „Домът на Бернарда Алба“, по Федерико Гарсия Лорка. Тя ще бъде представена премиерно след 2 месеца на бургаска сцена. Това каза за БНР Бургас Петър Хубеков.
„Тази вечер ще се изиграе комедията „Прелестите на изневярата“ за последен път, от 19:00 часа, в Кукления театър. Това е една много приятна комедия. Постановката е на Станимир Карагьозов, хореографията на Златина Амелева. Участват Боряна Стамболиева, Васил Цочев, Веселина Кремакова-Дюлгерова, Елеонора Ангелова, Карамфилка Камбурова, Любомира Павлова, Надежда Стаматова, Станка Цветкова, Стефан маринов, петър Хубеков, Таня Памукчиева, Тонка Георгиева и Ясен Проданов.
Февруари и март колегите ще изиграят отново камерните спектакли „Верига от думи“ и „Забравена от небето“. От края на март или април ще представим спектакъла „Домът на Бернарда Алба“. Една много силна драма за властна майка и нейните дъщери, които са принудени 8 години да живеят затворени в дома си, заради починалия им баща и траура.
Новата постановката е за свободата и личния избор. В спектакъла са преплетени събития от миналото, но изглеждат и като съвременни случаи“, обясни още Петър Хубеков.
В Международния ден на Черно море – 31 октомври, Природонаучен музей при РИМ – Бургас ще представи изложбата „Черно море – уникално и непознато“. 7 табла ще запознаят посетителите с някои не толкова известни факти, свързани с нашето море и крайбрежие, подкрепени от научни данни, артистични диаграми и фотографии. Показани са 3D макет на дъното на..
Започна ремонт на регионалната библиотека „Георги Сава Раковски“ в Ямбол. Преустановяване на работа с читателите не е предвидена, но е възможно за кратки периоди да има пренасочване към отделите. За ремонта са предвидени близо 1, 5 млн. лева, като основната част са по Плана за възстановяване и устойчивост. Проектът трябва да приключи до юни..
Празник на поезията предстои днес в Дома на писателя в Бургас. Той е част от Есенните литературни празници. Събитието ще е под мотото „Българин и жител на Бургас“, съобщи организаторът му Диана Фъртунова: "Избрахме това мото със Светла Гунчева, която ми помага с организацията, за да отдадем почит на големия Христо Фотев. Решихме, че..
Театър Българска армия гостува за 15 – ти път в Бургас със спектакъла си „Железният светилник“. Да четеш Талев е изключително удоволствие, да го поставиш на сцена - изключително предизвикателство, което не носи задължително гаранция за успех. Запалването на „железния светилник" разпръсква мрака в душите на неговите герои, събужда националното..
Емил Марков - художник, илюстратор и преподавател в НХА - Филиал Бургас ще представи своята поредна изложба, озаглавена „Лодка в сенките“ - морски сънища в кутии за пици. Това е втората от цикъла от пет планирани програмни изложби, обединени под мотото извънконтекстни мисли и рисунки, обвързани с дългогодишните търсения на автора в различни посоки..
"Илюзията" е новото премиерно заглавие на бургаския драматичен театър "Aдриана Будевска". Постановката ще се играе тази вечер от 19 часа. Сценичната версия и режисурата са дело на Николай Йорданов. Поставянето на точно този текст на сцена е стара негова мечта. "Пиесата поставя екзистенциални въпроси и идеи за самата илюзия", каза..
Общо 13 български творци и занаятчии заминават за Португалия за участие в арт работилници, демо-сесии и обучение по онлайн маркетинг. Проект "Занаяти онлайн" е инициатива на социалното предприятие "Магазин Любовче", което насърчава изработването на сувенири и други изделия с ръчен труд и работи с творци от цялата страна. Обучението ще..
Веселин Калановски ще се превъплъти в образа на строгия полковник в спектакъла „Крадецът на праскови“ , по едноименната повест на Емилиян Станев...
Учредителите на клуба за хумор и сатира „Морски раци“ към Сдружение „Бургаска писателска общност“ канят бургазлии на премиерата на сборника „Морски раци“...
Емил Марков - художник, илюстратор и преподавател в НХА - Филиал Бургас ще представи своята поредна изложба, озаглавена „Лодка в сенките“ - морски..