Над 12 000 фена се очакват за концерта на Лени Кравиц в Бургас. Американският рок певец, музикант и продуцент идва в морския град като спирка от неговото турне Blue Electric Light Tour. Музикалното събитие е на 6 август на Морска гара.
"Blue Electric Light" е 12-ият студиен албум на изпълнителя, който преди няколко месеца навърши 60 години. Той включва 12 песни, в които той записва и голяма част от инструменталите с помощта на дългогодишния си китарист Крейг Рос.
Със сигурност обаче феновете на Кравиц ще чуят и някои от най-големите му хитове през годините, сред които са Are You Gonna Go My Way, Fly Away и American Woman.
Носителят на 4 награди "Грами" идва в Бургас след Охрид, а два дни след България ще бъде в Румъния.
Това не е първото идване на рок легендата у нас – в далечната 2008 г. препълни стадион "Академик", а през 2019 г. "Арена Армеец" едва побра всички желаещи да го чуят и видят.
Организаторите на концерта в Бургас обръщат внимание, че вратите се отварят в 18:00 часа, а входът за събитието ще бъде организиран през ул. "Шести септември" (паркинга покрай х-л "Приморец"). Те препоръчват да се влезе възможно най-рано.
Деца под 18 години трябва да бъдат с придружител и попълнена декларация.
Ще бъде обособена паркинг зона на ул. "Булаир", в отсечката от ул. "Константин Фотинов" до ул. "Цар Симеон I" в диапазона от 16.00 на 6 август до 08.00 часа. на 7 август. Капацитетът ѝ е за около 120 автомобила.
За концерта могат да се ползват и другите паркинги в града - Паркинг "Гурко", Паркинг "Опера", Паркинг "Трия Сити център", Паркинг "Кирил и Методий", Паркинг "Пиргос".
"Бургасбус" ще осигури допълнителни курсове на линиите Б11 и Б12. Извънредните курсове ще бъдат изпълнени в нощта на вторник срещу сряда, като часовете на тръгване ще бъдат в 00:30 и 01:30 от начални спирки - терминалите в ж.к. "Меден рудник", ж.к. "Изгрев" и ж.к. "Славейков".
В Бургас функционира и нощна линия, която осигурява транспортно обслужване на пътници всяка нощ в интервала от 23.30 до 04.00 часа.
Един от вокалистите на Gipsy Кings Чико Кастийо идва с групата си Chico & The Gypsies в Несебър за празника на града 15 август.Концертът им е от 22 часа на сцената на Крепостните стени. Празникът започва още предходния ден на 14 август в Градска галерия „Радослав Ралев“ с тематична изложба, вечерно богослужение и литийно шествие, а акцент в..
16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика започва днес. Сън Трайб фест по традиция се провежда в парк Росенец. Тази година изданието ще е в два дни и ще има две сцени с различна музика. Ще гостуват едни от най-големите имена в транс музиката, каза един от организаторите Мартин Стайков: "Тази година няма..
Започва второто издание на конкурса за студенти, завършващи режисура, носещ името на дългогодишния режисьор и директор на Бургаския театър Борислав Чакринов - учител и ментор на голяма част от вече утвърдените имена от режисьорската гилдия в България и се провежда с подкрепата на Община Бургас. Драматичен театър „Адриана Будевска" отново ще даде шанс..
Седемнадесетото издание на фестивала на бардовете и поетите с китара - „Солени ветрове“ започва днес в Бургас. За тазгодишното издание пристигат двадесет и двама индивидуални изпълнители и шест дуетни формации. Международни участници има от Русия, Германия и Италия. Т ази година жителите и гостите на Бургас ще имат възможността да видят и..
От 1 август жителите и гостите на Бургас могат да се докоснат до вдъхновяващата история на световната оперна прима Райна Кабаиванска. Символично, експозицията е представена именно в родния ѝ град Бургас – мястото, откъдето започва нейният забележителен път към световната оперна сцена. Изложбата ще бъде разположена на ул. „Александровска“ пред..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището". Той се провежда за шеста поредна година на сцената на Тракийското светилище Бегликташ край Приморско. Организатори са Община Приморско и Държавна опера - Бургас "Трубадур" е една от най-популярните опери на Верди и ще разкаже тази събота..
Световни музиканти гостуват в Бургас, като част от голямото европейско турне, посветено на двувековния юбилей на Краля на валса Йохан Щраус-син. Оркестърът, съставен от някои от най-добрите класически музиканти в Европа, ще представи както неговите най-популярни валсове и полки, така и малко познати произведения. Турнето на световноизвестният..
Седемнадесетото издание на фестивала на бардовете и поетите с китара - „Солени ветрове“ започва днес в Бургас. За тазгодишното издание пристигат..
Едно от най-изпълняваните оперни заглавия – „Травиата“ от Джузепе Верди е част от юлската програма на Държавна опера – Бургас, както и е четвъртото..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището". Той се провежда за шеста поредна година..