Проверките за незаконно разположени каравани и кемпери в държавни и общински терени започват от следващия петък, 12 април. Това стана ясно след работна среща, инициирана от областния управител на Бургас Пламен Янев. На нея присъстваха представители на Община Созопол, ОДМВР, ПБЗН, РИОСВ, ЮИДП, ДГС, ОД Земеделие и БДЧР.
Проверките не целят конфронтация с гражданите и налагане на санкции, а да се ограничат незаконните къмпингиq заяви областният управител. Той допълни, че ще се обявява предварително кои имоти ще бъдат проверявани и се надява проверките да констатират липса на нарушители:
"Тъй като законовата норма е най-широка за горския фонд, там може би е най-дългогодишен този навик с такъв тип къмпингуване, от съответните горски служители по разпореждане на техния директор, вече са започнали превантивни действия. Хората се уведомяват, отстраняват се намерените заграждения и разни други, съпътстващи къмпингуването в региона заграждения. Наличието на кемпер само по себе си е допустимо, но не и наличието на навеси, около тях донесени домашни шкафове и мивки, тоалетни, лехи с разсад, обособяване на паркоместа. Излизаме извън природосъобразността и Ако не знаем от къде са снимките, бихме ги характеризирали като гета."
Имотите, които ще се проверяват, обхващат земеделски, горски и защитени територии в залива Вромос. Те са с идентификатори: 81178.55.47; 81178.55.44; 81178.55.29; 81178.55.32; 81178.55.28; 81178.55.25; 81178.55.23; 81178.55.33; 81178.55.30; 81178.55.26; 81178.55.24 по КККР на гр. Черноморец.
Всеки, който е решил да къмпингува, може да направи бърза справка за вида и собствеността на имота, към който се е насочил, на този линк - https://kais.cadastre.bg или чрез приложението - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anestorov.cadastre.
Проверките ще се правят в два последователни дни, тъй като предупрежденията ще бъдат 24-часови-ако на единия ден връчим предупреждение, а на другия установим, че то не се спазва, в съвсем кратък срок можем да преминем и към други действия, поясни областният управител.Неправоспособен водач с 4,33 промила алкохол в кръвта беше задържан в Бургас, съобщават от Областната дирекция на МВР. Около 13:00 ч. при патрулиране в района на училище „Георги Бенковски“ полицаи от Пето районно управление забелязали бургаски аввтомобил, който се движел криволичейки по пътното платно. При спирането на автомобила е установено, че..
За три случая на блъснати пешеходци в края на миналата седмицата, съобщи днес Областната дирекция на полицията в Бургас. Те са станали от Бургас и каменското село Винарско. И при трите случая до инцидентите се е стигнало след невнимание от страна на водачите. Пешеходците са без опасност за живота, но със сериозни травми. Първият случай е от 14 март,..
Пожарникари, горски служители и доброволци от Царево, Приморско и Бургас бяха отличени за участието си в потушаването на горския пожар в местността Грънчар на 14 март. Кметът на Община Царево Марин Киров връчи грамоти в знак на признание за техните усилия и изрази благодарност за бързата им реакция. По думите на Киров, силният вятър е затруднил..
Електронни фиша на стойност 20 550 са връчени при контрола по пътна безопасност в Сливенско, това съобщи комисар Димитър Кикьов началник на отдел "Охранителна полиция" в ОДМВР Сливен. От понеделник е в ход специализирана полицейска операция по линия на ROADPOL, която се провежда на територията на целия Европейски съюз с акцент използване на..
Шофьор с 34 невръчени електронни фиша на обща стойност 4600 лева са установили полицаи от Районното управление на полицията в Котел, обяви пред БТА комисар Димитър Кикьов, началник на отдел "Охранителна полиция" в Областната дирекция на МВР в Сливен. Фишовете му са били връчени на място. Връчването на е-фишовете и плащане на глобите от водачите на..
Община Царево благодари на главен инспектор Кирил Киряков, на огнеборците и горските служители, след като тази сутрин приключи работата на терен, а пожарът в горския фонд на селата Изгрев и Лозенец е овладян напълно. По първоначална информация пожарът е предизвикан от мъж, който е запалил отпадъци. Заради силните пориви на вятъра в следобедните..
Областната дирекция на полицията в Бургас издирва Христина Христова, на 42 години. Висока е около 155 см, слаба - около 45 кг. Жената е в неизвестност от 10 март. Към момента на изчезването си Христина е била облечена с дълго черно палто с качулка с имитация на светла кожа, със син дънков панталон и черни спортни обувки. ОДМВР Бургас..
За три случая на блъснати пешеходци в края на миналата седмицата, съобщи днес Областната дирекция на полицията в Бургас. Те са станали от Бургас и..
Пожарникари, горски служители и доброволци от Царево, Приморско и Бургас бяха отличени за участието си в потушаването на горския пожар в местността..
Неправоспособен водач с 4,33 промила алкохол в кръвта беше задържан в Бургас, съобщават от Областната дирекция на МВР. Около 13:00 ч. при патрулиране в..