На 1 май 2024 г., на МП Пристанище Бургас, митнически служители селектират по метода „анализ на риска“ за първичен контрол няколко контейнера, пристигащи от Китай. При пролъчването с рентген на два от тях са набелязани съмнителни зони и митническите служители пристъпват към щателна митническа проверка.
При единия от контейнерите е установено двойно дъно, а при другия - тайник в страницата. В тях митническите служители открили шест палета и три бидона, пълни с различни стоки. Установено е, че укритите стоки наброяват 2053 артикула от 144 различни вида. Наред с битови стоки като чинии, прибори и друга посуда, малки домакински електроуреди, столове, пуфове, чадъри за слънце и други, са намерени и различни артикули, представляващи механично и електронно оборудване за яхта, различни специализирани измервателни прибори и инструменти.
По първоначални данни стойността на откритите контрабандни стоки, сред които преобладава яхтеното оборудване, е над 100 000 лева.
Работата по случая продължава.
Служители от Териториална дирекция Митница Бургас задържаха 502.68 литра наливен и бутилиран етилов алкохол при две отделни проверки с установени нарушения на акцизното законодателство. Те са извършени на територията на град Бургас от служители от сектор „Акцизен оперативен контрол“ в отдел „Митническо разузнаване и разследване“ във връзка с..
Пътният инцидент е станал на кръстовището на бургаските улици „Стефан Стамболов“ и „Проф. Яким Якимов“, съобщи Областната дирекция на полицията. Товарен автомобил, управляван от 51-годишен мъж от бургаското село Маринка е отнел предимството и блъснал правомерно движещия се по пътното платно, от лявата му страна мотоциклет, с чуждестранна регистрация...
Бургаският апелативен съд потвърди мярка за неотклонение "задържане под стража" за румънския гражданин Стате Чиприян. Преди 6 дни като шофьор на автомобил, превозващ 9-ма мигранти, след преследване от "Гранична полиция" от Китен до Бургас той катастрофира на брега на езерото Вая и причини смъртта на 6-ма афганистанци. Две обвинения за тежки умишлени..
Катастрофа е станала на пътя Сливен - Карнобат в следобедните часове. По тази причина движението в отсечката Лозенец - Венец се осъществява двупосочно в една лента, информират от АПИ. Трафикът се регулира от Пътна полиция.
Служители от Първо Районно управление – Бургас задържали двама криминално проявени бургазлии /на 23 и 27 години/, които извършили две кражби от вендинг автомати за играчки, първият от които бил монтиран на ул. "Цар Калоян". Открадната е сумата от 150 лв. на стотинки. Втората машина е на ул. "Гладстон", като е открадната сумата от 200 лв. на..
Служители от отдел "Криминална полиция" при ОДМВР – Бургас съвместно със служители от Районно управление - Средец иззеха артефакти от дома на 31-годишен мъж от Средец. Иззеха над 700 ценни монети от дома на помориец Открити са метален кръст, 15 монети и шест метални пръстени, носещи белезите на културно-исторически ценности. Мъжът..
Иззеха над 700 ценни монети от дома на помориец. За акцията съобщава днешната криминална хроника. Проверката е извършена в частен дом на улица «Манастирска», обитаван от 77- годишен помориец. Там са намерени три класьора и плик с общо 761 монети от различен метал, с различни размери и форма, носещи белезите на културно-исторически ценности..
Служители от Териториална дирекция Митница Бургас задържаха 502.68 литра наливен и бутилиран етилов алкохол при две отделни проверки с установени..
Пътният инцидент е станал на кръстовището на бургаските улици „Стефан Стамболов“ и „Проф. Яким Якимов“, съобщи Областната дирекция на полицията. Товарен..