"Благодарна съм за поканата! Не се е случвало подобно събитие в Бургас. Разбира се, ако я нямаше голямата подкрепа на музикалното училище като съмишленик на този проект, трудно биха се получили нещата, защото композиторът е играч самостоятелен и ако няма инструменталисти, музиканти, които да му се доверят и да прегърнат неговата музика и да я доразвият, ще си останат просто едни ноти, написани листи. Всъщност цялостното щастие на композитора е да чуе своята музика изпълнена. Поради това, че аз съм и диригент на оркестъра, ние работим заедно с децата. Мисля, че ще се получи една богата палитра-наистина музикални багри и ритми."
На 11-ти май концертът от 19 часа е под надслов „Звукът на Европа“ – колаборация на Фондация „Солинария“ с Асоциация ASBL Artistes en Herbe, Люксембург и Камерен оркестър гр. Хасково с диригент Цанислав Петков.
В неделя отново от същия час предстои клавирен рецитал на Земинг Ву от Китай-млад музикант, който вече покорява европейските и световни сцени. Концертът на 12-ти май обединява усилията на Фондация „Солинария“ с Асоциация Konzertdirektion Koltun guG.
Входът и трите вечери е свободен.
Повече чуйте в звуковия файл.
Празникът на „Меден рудник“ за 15-ти път събира жители и гости на най-големия жилищен комплекс в Бургас. Проявата се организира от Народно читалище „Паисий Хилендарски 1928“ с подкрепата на Община Бургас и ще се проведе на 13 септември. Тържествата започват в 10:00 ч. с поднасяне на венци и цветя пред паметната плоча на първите заселници в..
Кольо Кехайов откри ретроспективната си изложба "Фрагменти" в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски". Той е бил нейн директор през 1995-96 г., а в периода 2000-2010 г. е рабитли в нея като уредник. По голямата част от картините включени в експозицията му са от фонда на галерията. "Кольо не е правил много изложби през живота си, но..
Със сценична адаптация на поетичното произведение на Иван Вазов „Епопея на забравените“ бургаският драматичен театър "Адриана Будевска" открива новия театрален сезон. Драматургичният текст е на Емил Бонев, а режисьор е Богдан Петканин. В представлението участват една голяма част от трупата на театъра. „Епопея на забравените“ е вдъхновяващ..
Музика, песни, вкусна риба и морски деликатеси събраха местни жители и гости в Царево по време на любимата вечер на царевската песен „Джурджуна“. „Джурджуна“ е дума, с която местните описват весела компания около маса – с китара, смях и песни за любов, море и приятелство. Тази традиция, родена от местната бохема – спасители, рибари,..
Фестивалът „Музикални зографи“ ще превърне Бургас в сцена на музика, литература и живопис през следващата седмица. Концерти, представяния на книги и рисуване предстоят в културен център „Морско казино“.Това е второто издание на инициативата, която миналата година отново се проведе в Бургас. В продължение на няколко дни публиката ще..
Истински шедьовър на съвременното изкуство, изработен от 24 каратово злато ще гостува в Бургас, домакин е галерия "Неси". Картината и проекта ще представи Миглена Шанова - MIGAL. "Feuille de Tulipe" е шедьовър на изящното изкуство, изработен с техниката GRAPO. Тя е световна иновация и позволява създаването на много фини графични структури с 24..
Фондация „Шанс за децата и природата на България“ и Център за млади таланти за пета поредна година обявяват началото на кампанията „Шанс за таланта на Бургас“. Инициативата тази година е насочена към откриване, насърчаване и развитие на млади хора от Бургас и региона с изявени заложби в областта на творческото писане и изобразителното..
Фондация „Шанс за децата и природата на България“ и Център за млади таланти за пета поредна година обявяват началото на кампанията „Шанс за таланта на..
Кольо Кехайов откри ретроспективната си изложба "Фрагменти" в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски". Той е бил нейн директор през 1995-96 г.,..
Със сценична адаптация на поетичното произведение на Иван Вазов „Епопея на забравените“ бургаският драматичен театър "Адриана Будевска" открива новия..