Премиерата на постановката "Капан за самотен мъж" ще се състои от 19.30 часа в ДТ “Адриана Будевска“. Тя е дело на Младежка театрална школа „Бургас“, с ръководител Румен Велев.
Спектакълът се реализира от любители актьори на възраст от 15 до 45 години. Всеки от тях е преминал през кастинг за съответната роля.
„Капан за самотен мъж“ е една от най-хубавите криминални пиеси на известния френски драматург, художник и режисьор Робер Тома.
Животът е изпълнен с изкушения, уловки, капани. Понякога от капана, който сами си поставяме няма измъкване!
Млада жена, омъжена преди три месеца, неочаквано изчезва от известен френски курорт. Какво се е случило? Скарване, бягство, измама, убийство. Полицията е по горещите следи. Ако е убита, дали предполагаемият убиец е бил сам или са действали организирано? А дали мафията няма пръст в това и дали пипалата ѝ не са обхванали и държавни органи? Предстои да разберем.
Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Община Бургас по Фонд Култура.
Билети на касата на ДТ „Адриана Будевска“ и НХК.
Празникът на „Меден рудник“ за 15-ти път събира жители и гости на най-големия жилищен комплекс в Бургас. Проявата се организира от Народно читалище „Паисий Хилендарски 1928“ с подкрепата на Община Бургас и ще се проведе на 13 септември. Тържествата започват в 10:00 ч. с поднасяне на венци и цветя пред паметната плоча на първите заселници в..
Кольо Кехайов откри ретроспективната си изложба "Фрагменти" в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски". Той е бил нейн директор през 1995-96 г., а в периода 2000-2010 г. е рабитли в нея като уредник. По голямата част от картините включени в експозицията му са от фонда на галерията. "Кольо не е правил много изложби през живота си, но..
Със сценична адаптация на поетичното произведение на Иван Вазов „Епопея на забравените“ бургаският драматичен театър "Адриана Будевска" открива новия театрален сезон. Драматургичният текст е на Емил Бонев, а режисьор е Богдан Петканин. В представлението участват една голяма част от трупата на театъра. „Епопея на забравените“ е вдъхновяващ..
Музика, песни, вкусна риба и морски деликатеси събраха местни жители и гости в Царево по време на любимата вечер на царевската песен „Джурджуна“. „Джурджуна“ е дума, с която местните описват весела компания около маса – с китара, смях и песни за любов, море и приятелство. Тази традиция, родена от местната бохема – спасители, рибари,..
Фестивалът „Музикални зографи“ ще превърне Бургас в сцена на музика, литература и живопис през следващата седмица. Концерти, представяния на книги и рисуване предстоят в културен център „Морско казино“.Това е второто издание на инициативата, която миналата година отново се проведе в Бургас. В продължение на няколко дни публиката ще..
Истински шедьовър на съвременното изкуство, изработен от 24 каратово злато ще гостува в Бургас, домакин е галерия "Неси". Картината и проекта ще представи Миглена Шанова - MIGAL. "Feuille de Tulipe" е шедьовър на изящното изкуство, изработен с техниката GRAPO. Тя е световна иновация и позволява създаването на много фини графични структури с 24..
Фондация „Шанс за децата и природата на България“ и Център за млади таланти за пета поредна година обявяват началото на кампанията „Шанс за таланта на Бургас“. Инициативата тази година е насочена към откриване, насърчаване и развитие на млади хора от Бургас и региона с изявени заложби в областта на творческото писане и изобразителното..
Ретроспективна изложба на художника Кольо Кехайов ще бъде представена в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски". Платната в експозицията се..
Антония Апостолова представя днес в родния Бургас най-новия си роман „Болката идва по-късно“. Срещата с авторката е от 18.00 часа в регионалната..
Фондация „Шанс за децата и природата на България“ и Център за млади таланти за пета поредна година обявяват началото на кампанията „Шанс за таланта на..