156 участници от страната и чужбина се включиха в 11-ото издание на юнския национален конкурс „Аз имам дарба“, който се провежда днес и утре в Бургас. Певци, танцьори, актьори и художници представиха днес своите таланти в Морското казино в града. Награждаване на лауреатите в конкурса е тази вечер от 18 часа на откритата сцена "Охлюва".
Най-малкият участник тази година е на 5, а най-възрастният на 69 години. Сред тях е 7-годишната Катрин, която изпълни песента „Приятелство“.
„Аз от много време я знам, още от детската градина. Много госпожи са ме подготвяли, но сега ми помогна мама“
На сцената се изяви и Габриел Бодуров, възпитаник на странджанската певица Златка Ставрева.
„Изпълних песен на известната странджанска певица Янка Рупкина. Занимавам се с народни песни от 4-годишна възраст. Златка Ставрева е с мен от тогава и без нея няма как да съм на това ниво. Имам намерение да се реализирам професионално с народна музика, искам да уча в Академията в Пловдив“
Организаторът Атанасия Петрова сподели:
„Още по-талантливи участници, нови състави – впечатлена съм. Цветна палитра от толкова много деца, ученици, студенти, имаме и по-възрастни в раздел „Литература“.
Публиката може да чуе техните творби на откритата сцена „Охлюва“ от 18 часа, когато ще бъде награждаването на лауреатите.
Своя талант в конкурса представиха също актьори и занимаващи се с рисуване и приложни дейности.
Утре поетичното четене на най-добрите произведения ще е от 11 часа на остров Св. Анастасия.
В журито, което оценява участниците в различните изкуства са Златка Ставрева - почетен гражданин на Бургас и народна певица, Мария Москова от ТВ „Канал 0“, Атанасия Петрова - организатор и водещ, Владо Спасов - шоумен, част от дует "Бургас", Захари Чернев – певец, Пепа Ангелова - директор на Центъра за подкрепа на личностното развитие.
Темата на конкурса тази година е „Мирът“. Организатори са Конфедерацията на българските писатели и театър "Веселие".
Повече чуйте в звуковите файлове:Деветото издание на Националната фолклорна среща „Китен и приятели“ продължава и днес в курортния град. Събитието е под патронажа на кмета Николай Марков. Фолклорни ансамбли, певчески, танцови и кукерски групи ще се съберат от 10 часа , на централната сцена в Китен. И днес ще има ревю на старинни български фолклорни носии и габровски хумор,..
Над 15 000 души се включиха в Рибен фест Царево 2025. Събитието започна още с изпълнения на местни състави и продължи до след полунощ с концерти на Deep Zone Project, Папи Ханс и специалното гръцко парти с Ina Gayardi. Финалът бе дрон шоу и светлинен спектакъл. Тази година фестивалът предложи напълно обновена програма – кулинарни..
11-ото издание на Националния фестивал „С песните на Комня“ ще се проведе днес в Средец. На сцената ще се качат над 500 фолклорни изпълнители от цялата страна, а жури ще оцени най-добрите. Те ще получат грамоти и награди. Комня е личност, която трябва да се помни, каза за БНР Бургас заместник-кметът Йона Чобанова: „Това, което мога..
Националният фолклорен ансамбъл „Българе“ ще представи спектакъла „Паисий“ за последен път в Бургас. Събитието е на 8 септември от 20:30 ч. в Летния театър и обещава силни емоции, вдъхновени от делото на Хилендарския монах. Постановката е уникална със своята същност – единствената творба, посветена на Паисий, поставена на българска сцена през..
С акробатично шоу върху фасадата на сградата на Община Бургас беше открито първото издание на Фестивала на комедията и смеха „Калата“. Атрактивният спектакъл събра множество зрители в центъра на града и даде начало на празничната програма. Фестивалът е посветен на 100 години от рождението на големите български актьори Георги Калоянчев и Георги..
Фестивалът „Рибен фест Царево 2025“ ще се проведе на 6 септември в центъра на Царево. Събитието е организирано от Община Царево и включва богата програма с кулинарни демонстрации, концерти и специални активности за жителите и гостите на Южното Черноморие. Програмата започва в 10:30 ч. с изпълнения на детски и фолклорни състави, както и на местни рок..
За девета поредна година ще се проведе Националната фолклорна среща „Китен и приятели“ под патронажа на Николай Марков, кмет на морския град. Тридневното събитие ще започне от 6 септември и ще бъде на новоизградената сцена, която е подарена на жителите и гостите на Китен от община Приморско. Освен индивидуални и групови танцови и фолклорни..
За девета поредна година ще се проведе Националната фолклорна среща „Китен и приятели“ под патронажа на Николай Марков, кмет на морския град...
Фестивалът „Рибен фест Царево 2025“ ще се проведе на 6 септември в центъра на Царево. Събитието е организирано от Община Царево и включва богата програма с..
11-ото издание на Националния фестивал „С песните на Комня“ ще се проведе днес в Средец. На сцената ще се качат над 500 фолклорни изпълнители..