Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тръба на газопровод се спука в Бургас (обновена)

Няма обгазени и пострадали хора

| обновено на 13.08.24 в 15:36

Тръба на газопровод е спукана при ремонтни дейности по ВиК-а мрежата в Бургас. Информация за изтичане на газ в района на централния пазар "Краснодар" е получена на телефон 112. 

От Община Бургас информират, че  "Овергаз" незабавно са спрели газоподаването в централната градска част. 

Няма обгазени и пострадали хора. 

По данни на бургаската полиция концентрацията на газ е много ниска и не се налага евакуацията на хора. Оттам информират, че аварията вече е отстранена.

От Овергаз уточняват, че техен екип е пристигнал за 7 минути и веднага е спрял изтичането. Затова и не се е наложила евакуация в центъра на града.   

Поради повредата 13 битови абонати са останали без газ, но снабдяването със синьо гориво към тях е възстановено в рамките на 1 час.

От компанията успокояват, че риск за хората няма. Природният газ е по-лек от въздуха и при евентуално изтичане се издига високо в атмосферата, без да застрашава хората или околната среда.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ
архив

В автомобил откриха пистолет със заличени номера и заглушител

Около 21 часа снощи,  в района до бл. 279 в бургаския комплекс „Меден рудник“, на бул. „Ал.Георгиев-Коджакафалията“, служители от сектор „Специализирани полицейски сили“ към ОДМВР - Бургас са извършили проверка на кола, с бургаска регистрация, управлявана от 25-годишен криминално проявен мъж от Бургас. В купето под дясната предна седалка полицаите..

публикувано на 06.02.25 в 08:48

Полицаи иззеха автомобил от водач, шофирал с 1,49 промила

Снощи, около 22:50 ч. в руенското село Люляково полицаи от Районно управление – Руен са прели за рутинна проверка лек автомобил, с бургаска регистрация. Той е управляван от 55-годишен мъж от селото. Установено е, че водачът шофира след употреба на алкохол с концентрация - 1.49 промила. Това е показал тестът с дрегер. Мъжът е задържан за срок до 24..

публикувано на 06.02.25 в 08:32

Промените в Закона за киберсигурност влизат за разглеждане в парламента

Промените в Закона за киберсигурност влизат за разглеждане в парламента. Те засягат въвеждането на новите европейски директиви в тази област. Депутатите от Комисията по електронно управление ще изслушат представители на институциите заради кибератаката, блокирала работата на съдилища в края на януари. Промените са съобразени с редица европейски..

публикувано на 06.02.25 в 08:15
снимката е илюстративна

Контрабандни златни накити и цигари задържаха на МП Лесово

Митническите служители на Митнически пункт Лесово задържаха контрабанди златни накити и цигари на стойност над 100 000 лева. Те са били укрити в лек автомобил. Превозното средство е влизало от Турция за Румъния през България. В автомобила е пътувало семейство румънски граждани. В зоната за митнически контрол водачът и неговата съпруга са заявили, че..

публикувано на 05.02.25 в 11:00
снимката е илюстративна

Полицията в Поморие задържа мъж за палежа на общински щандове

Три тенти и два щанда са изгорели в закрития Общински пазар в Поморие. Огънят е обхванал около 20 кв.м. от покрива.  В резултат на полицейските действия на служителите на Районното управление е установен и задържан извършителя на деянието. Това е 57-годишен бургазлия, който направил пълни самопризнания.  Работата по случая продължава.

публикувано на 05.02.25 в 09:30
Изображението е илюстративно и е създадено с изкуствен интелект (AI-generated)

Задържаха 68-годишен бургазлия откраднал палма в Поморие

68-годишен бургазлия е задържан от полицията в Поморие след като е извършена кражба на тригодишна финикова палма с височина около 60 см. Растението е откраднато от входа на дома на 31-годишна поморийка. Възрастният мъж е  направил пълни самопризнания и върнал открадната саксия.  Работата по случая продължава.

публикувано на 05.02.25 в 09:00

39-годишният криминалист Костадин Атанасов стана Полицай на годината в Ямбол

39-годишният криминалист Костадин Атанасов стана Полицай на годината в Ямбол. Старши инспекторът е началник на група „Престъпления против личността“ в сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ в областната дирекция на МВР.  Костадин Атанасов  е в системата от 16 години. Сред мотивите да бъде отличен като Полицай номер едно за 2024 година..

публикувано на 04.02.25 в 17:03