Поетично-музикалният спектакъл „Жив”, посветен на творчеството на големия поет Христо Фотев, ще се състои на 12 септември от 19:00 часа в Културен дом НХК. Зрителите ще имат възможността да се насладят на красива поезия, чувствена музика, емоционални танци и на един почти забравен Бургас.
Режисьор и автор на проекта е Теодор Каракачанов, родом от Созопол. Продуцент е бургазлията Георг Киряков, чиято инициатива е стиховете на големия и малко позабравен в днешно време творец Христо Фотев да звучат на голямата сцена.
Всички актьори, които участват в „Жив”, са студенти на именития режисьор и преподавател проф. Снежина Танковска - Теодор Каракачанов, Георг Киряков, Христо Тенчев, Спартак Панталеев, Слав Бойчев, Георгий Михеев, Велина Георгиева, Емилия Радичева и София Джустрова. В спектакъла със специално участие ще се включат също и актьорите Ники Илиев и Любомира Башева. За музикалната част ще се погрижи обичания бургаски изпълнител Стефан Илчев.
Повторното представяне на вече доказалият се спектакъл, дело на младите актьори, е по повод 90 години от рождението на Христо Фотев и събитията свързани с това през 2024 г.
Остров Света Анастасия ще отбележи 11 години от откриването си като туристическа атракция с двудневна празнична програма на 15 и 16 август. В програмата са включени концерти, плувен маратон, отворени врати на фара, фолклорни изпълнения и празничен водосвет. Празненствата започват на 15 август с посрещане на гости, фолклорна програма с младежки..
SPICE Music Festival 2025 започва тази вечер с откриващото изпълнение на R.I.O. feat. U-Jean. В първия ден на фестивала ще се качат на сцената изпълнители още Benassi Bros feat. Dhany, Whigfield и LayZee aka Mr. President, които ще пренесат публиката в енергичната атмосфера на 90-те години. Най-големият акцент за днешния ден ще бъде INNA , която..
Двудневно издание на фестивала SOLAR SUMMER ще се състои днес и утре на Пристанище Бургас. Събитието е част от утвърдена музикална платформа, която от години представя електронни изпълнители от международната сцена в България. На 8 август участие ще вземе Mahmut Orhan, а вечерта ще бъде открита от Benja (Нидерландия). Програмата на 9 август..
Благотворителният танцов спектакъл „Доброто сърце“ ще обедини бургазлии в подкрепа на Таничка – младо момиче, което от раждането си води тежка борба за живот. Събитието ще се проведе на 3 септември от 17:00 ч. в Младежкия международен център в ж.к. „Меден рудник“. „Доброто сърце“ е литературно-танцов спектакъл по приказките от едноименната книга на..
Кичка Бодурова и гръцкият певец Диогенис ще изнесат съвместен концерт на 29 август от 20:30 ч. на сцената на Летния театър в Бургас. Бодурова се завръща в родния град с популярни песни от своя богат репертоар, както и по-нови композиции. Кариерата ѝ включва изяви на престижни сцени по целия свят, но тя не пропуска възможност да се върне и да пее в..
Мери Бойс Бенд ще изнесат концерт на Остров „Св. Анастасия“ в края на август. Това ще е втората изява на групата на това място. Миналата година те гостуваха на празника му на 15 август. На късчето земя в морето край Бургас ще прозвучат песни като "Непознати улици", "Дългият път към дома", "Само за теб", "Щастливи дни“ и още от..
Операта „Риголето“ от Джузепе Верди ще бъде представена на 9 август от 20:30 ч. на откритата сцена при тракийското светилище Бегликташ, край Приморско. Събитието е част от фестивала „Опера на светилището“, организиран от Държавната опера – Бургас и Община Приморско. Постановката разказва драматичната история на придворния шут Риголето, чиято..
"Ястребите на Румъния " стават част от Spice Music Festival 2025. Авиошоуто ще бъде над фестивалната зона на Морска гара, обясни организаторът Николай..
Бургас ще отбележи Международния ден на младежта с поредица от събития на 11 и 12 август. Организатори са Министерството на младежта и спорта и Центърът за..
Фестивалът „Рибен фест Царево 2025“ ще се проведе на 6 септември в центъра на Царево. Събитието е организирано от Община Царево и включва богата програма с..