6-ма нелегални мигранти в тежко състояние със задух са приети в областната болница в Бургас, след като на КПП на входа на града е спрян товарен автомобил, пълен с млади мъже от Афганистан. Те са открити в тайници на автомобила, а кола на бургаската дирекция на „Гранична полиция“ е преследвала товарния автомобил от странджанското село Крушевец.
29 нелегални мигранти от Афганистан са открити след щателен оглед на товарен автомобил спрян от полицейския екип, който следи трафика на КПП в местността „Пода“ на входа на Бургас.
Шофьорът на камиона е 62-годишен мъж от София. При първоначалния оглед товарният автомобил се е оказал празен, но при щателното претърсване са открити тайници, в които са пътували 29 млади мъже от Афганистан.
Нелегалните мигранти са откарани с четири линейки в две болници в Бургас. 6-ма от тях са в по-тежко състояние поради задушаване. Шофьорът на товарния автомобил е задържан. По случая е образувано досъдебно производство.
Регионален център за консултиране и предоставяне на правна помощ ще открие днес в Бургас от 17 часа министърът на правосъдието Георги Георгиев. Центърът се намира в сградата на Адвокатската колегия на улица "Княз Борис І" № 21. В него адвокати ще предоставят безплатна правна помощ на: хора с доходи под прага на бедност; получаващи социални..
Двама души пострадаха при катастрофа на бургаската улица «Крайезерна». Инцидентът е станал снощи, информираха от полицията. В района на кръстовището за входа към бензиностанцията лек автомобил управляван от 35- годишна бургазлийка, не спира на пътен знак «СТОП» и отнемайки предимството на правомерно движеща се кола, шофирана от 61 годишен мъж от..
Областната дирекция на МВР – Бургас стартира третия етап от изпълнението на проект „Обединени за по-безопасни граници“, насочен към повишаване капацитета и подобряване сътрудничеството между правоприлагащите органи на територията на областите Бургас, Хасково, Ямбол, Одрин и Къркларели в областта на миграцията. Проектът се реализира в..
Горят гуми в района на езерото "Вая", съобщиха за БНР Бургас от полицията. Няма място за тревога, увери говорителят на ОДМВР-Бургас Цветелина Рандева. Два противопожарни автомобила са изпратени на място. Огнеборците потушават пламъците. Няма сигнал за пострадали хора и постройки.
Възстановено е движението по път Айтос-Бургас в участъка на разклона за Съдиево. Припомняме, че имаше наложено ограничение за движение в едната лента поради катастрофа.
Практиката за регистриране на нарушители на пътя с небрандирани полицейски автомобили ще продължи, потвърдиха от ОДМВР – Сливен, след равносметката от работата по време на великденските празници. В момента в МВР се обсъжда, какви технически спецификации да притежават тоз тип, за да може да се направи обществена поръчка, каза пред БНР комисар Димитър..
Двама 18-годишни младежи са катастрофирали с лек автомобил в индустриалната зона на Сливен, съобщават от полицията. Един е пострадал. Инцидентът е станал снощи около 19.40 часа в посока "Самуиловско шосе", а сигналът е подаден на телефон 112. Водачът е изгубил управлението над автомобила и се ударил в бордюр. От произшествието е пострадал спътникът..
Горят гуми в района на езерото "Вая", съобщиха за БНР Бургас от полицията. Няма място за тревога, увери говорителят на ОДМВР-Бургас Цветелина Рандева...
Възстановено е движението по път Айтос-Бургас в участъка на разклона за Съдиево. Припомняме, че имаше наложено ограничение за движение в едната лента..
Областната дирекция на МВР – Бургас стартира третия етап от изпълнението на проект „Обединени за по-безопасни граници“, насочен към повишаване..