Три секции за гласуване с подвижна избирателна кутия ще има в община Бургас за предстоящите извънредни парламентарни избори. Решението е на изпълняващият правомощията на кмет на Община Бургас инж. Чанка Коралска от 9 октомври. То е въз основа на решение на ЦИК от 4 октомври и решение от 12 септември на РИК-Бургас, за провеждане на избори за Народни представители на 27 октомври.
Трите подвижни секционни избирателни комисии /ПСИК/ за гласуване на лица с трайни увреждания на територията на Община Бургас са със следните номера и адреси:
ПСИК 1 2 3 02-04-00-341 - Сграда на ЦАУ "Изгрев", к-с. "Зорница", бл. 47, стая № 17;
02-04-00-342 -Сграда на ЦАУ "Изгрев", к-с. "Зорница", бл. 47, стая № 20
02-04-00-343 Сграда на ЦАУ "Възраждане", к-с. "Меден рудник", до бл. 26, стая № 6
Заповедта може да бъде оспорена от заинтересованите лица в тридневен срок от обявяването й пред Областен управител - Бургас, по реда на чл. 8 ал. 4 от Изборния кодекс. Контрол по изпълнението й се възлага на Секретаря на Община Бургас.
В парламента ще се проведе дебат по третия вот на недоверие към правителството с премиер Росен Желязков. Преди това депутатите ще се произнесат за прекратяването на пълномощията на Кирил Петков като народен представител. Заявлението си за оттегляне като депутат Кирил Петков внесе в понеделник, след като преди това подаде оставка и като съпредседател..
Правителството ще актуализира националния план за въвеждане на еврото. На редовното си заседание министрите ще гласуват и осигуряването на бутилирана питейна вода от държавния резерв. Тя ще се отпусне по искане на кмета на община Свищов за селата Хаджидимитрово и Горна Студена, в които от края на юни е обявено бедствено положение, заради..
На спешен коалиционен съвет 'Да България" очаква повече яснота за мерките, които коалиционният им партньор "Продължаваме промяната" предприема. Искаме конкретни институционални мерки, за да не останат съмнения в действията срещу корупцията, каза Димитър Найденов от Изпълнителния съвет на "Да, България". Асен Василев остава едноличен лидер на..
Асен Василев остава едноличен лидер на "Продължаваме промяната" поне до 27 септември. Това стана ясно след днешното съвещание на Националния съвет на партията. Кирил Петков подава оставка като съпредседател на ПП и депутат Изпълнителният съвет също остава в настоящия си състав след оставката на другия съпредседател Кирил Петков. На 27 и 28..
Ако "ДПС-Ново начало" не застане в сряда и четвъртък до ГЕРБ, няма да има правителство - това обяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред делегатите на Общото събрание на Младежката структура на партията. Тогава се очакват разискванията и гласуването по внесения от "Възраждане" вот на недоверие срещу кабинета: "Аз искам да успеем заедно с колегите от БСП..
Националният съвет на "Продължаваме промяната" провежда заседание, за да реши какви мерки ще бъдат предприети след оставката на един от съпредседателите - Кирил Петков, и напускането на кметове и общински съветници в София, придружени с обвинения за натиск при сключването на обществени поръчки. Кирил Петков присъства на съвещанието...
Правителството ще актуализира националния план за въвеждане на еврото. На редовното си заседание министрите ще гласуват и осигуряването на бутилирана..
В парламента ще се проведе дебат по третия вот на недоверие към правителството с премиер Росен Желязков. Преди това депутатите ще се произнесат за..