Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Популярният в Холивуд актьор Димитър Маринов възхитен от бургаската публика (видео)

Димитър Маринов в студиото на БНР Бургас
Снимка: БНР Бургас

"Снощи в Бургас аз за първи път гледах филма „Гунди – Легенда за любовта“ на кино". Това сподели в студиото на БНР - Бургас актьорът Димитър Маринов, който е в морския град за бургаската премиера на лентата.  По думите му, на грандиозното представяне в София са се събрали над осем хиляди души плюс левскарската агитка и усещането е било различно. 

"В Бургас, това което ми направи много силно впечатление беше интелектът на публиката. Реакциите на определени места и начинът, по който реагираха, беше много интересно, че бургаските зрители не се поддаваха на дребни смешки, които си ги има във филма, като закачки. И трябва да ви кажа, че съм изключително развълнуван да съм отново в Бургас", сподели Маринов. 

Във филма Димитър Маринов играе бащата на легендарния футболист - Аспарух. Пълнометражният игрален филм е посветен на великия и обичан футболист от миналото Георги Аспарухов – Гунди. Лентата проследява живота на големия спортист, но и дава реална картина за живота по онова време - началото на 60-те години на миналия век, когато е най-голямата мощ на режима.    

"Но филмът не е чак толкова за времето и не чак толкова за футбола. Филмът е за човека Гунди, за неговата любов, неговата вяра, неговия морал, стойности, ценности. Филмът е много човешки. Погледнато е зад огледалото, онова за Гунди, което повечето от нас не знаят. Аз бях първи клас когато той почина, но за генерацията на моя баща, за които той е бил легендата, дори те не са знаели за него това, което зрителите ще видят в този филм", разказа още Димитър Маринов. 

По стечение на обстоятелствата, актьорът е баща на футболист и в реалния живот. За миналата година синът му Йордан, който в момента е на 19 години, е бил в класацията на петимата най-добри футболисти при юношите в САЩ. Въпреки това проявява интерес и към футбола в България. Дори заявил, че ако някога играе футбол в Европа, то ще е само като българин.  

Димитър Маринов ни разказа и своето хоби - готвенето. Преди години е имал собствен ресторант в щатите, а сега готви за удоволствие. Специалитет са му били скаридите. Имал седем различни ястия, които приготвял от тях. Самият той обаче никога не ги опитвал, защото не ядял скариди. У дома пък често приготвял традиционна българска кухня.

Днес бургаската публика ще има възможност да види и други два нови филма с участието на Димитър Маринов - от 17:00 ч. късометражния филм „Сельодка“ и от 19:00 ч. пълнометражния „Караганда“.  Прожекциите са с вход свободен, в дома на НХК. 




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Разказ от новата книга на Ваньо Вълчев "Помниш ли Венеция?" е вдъхновен от бургаския "Грижовник"

Писателят Ваньо Вълчев представи новата си книга „Помниш ли Венеция?“  в регионалната библиотека на Бургас. В книгата той събира разкази, вдъхновени от действителността, в които се преплитат както щастливи, така и тъжни моменти. За едноименния разказ Вълчев каза пред БНР Бургас: „Самата случка, която ми да го напиша, ме впечатли много. Затова..

публикувано на 16.10.25 в 19:52

Бургас представи кандидатурата си за Европейска столица на културата през 2032 г. във Франкфурт

Бургас представи кандидатурата си за Европейска столица на културата през 2032 г. на Международния панаир на книгата във Франкфурт. „Бургас – град на литературата и културата“ е един от акцентите, презентирани пред аудиторията на най-мащабното и престижно книжно събитие в света. Черноморският международен литературен фестивал и..

публикувано на 16.10.25 в 17:40

Изложба за тракийската керамика от Равна и Добрина гостува в Бургас (СНИМКИ)

В Археологическия музей в Бургас откриха постерната изложба „Тракийската керамика от Равна и Добрина – поглед към богатото археологическо наследство на Провадия“.  Експозицията представя красотата и символиката на тракийската керамика, открита при археологически проучвания в двете селища в Провадийско. Може да се запознаете..

публикувано на 16.10.25 в 16:40

"Синелибри"-класическата литература на голям екран в Бургас

Останалите заглавия, които са включени в афиша на кино събитието, са „Три сбогувания“, „Личен живот“, Любовта е лудост“ и “Най-богатата жена на света“, посветен на снователката на Loreal Лилиан Бетанкур и "Празненството" по романа на Панос Карнезис. Повече чуйте в звуковия файл. 

обновено на 16.10.25 в 15:04

Археологическият музей в Бургас открива изложба за тракийската керамика

В Археологическия музей в Бургас ще бъде открита постерната изложба „Тракийската керамика от Равна и Добрина – поглед към богатото археологическо наследство на Провадия“. Официалното откриване е насрочено за 16 октомври от 15:00 часа в залата на музея на бул. „Алеко Богориди“ 21. Експозицията представя красотата и символиката на тракийската керамика,..

публикувано на 16.10.25 в 13:30

Ивайло Мирчев представя изложбата „Параклис“ в галерия „Пролет“

В бургаската галерия „Пролет“ ще бъде открита самостоятелната изложба на художника Ивайло Мирчев, озаглавена „Параклис“. „Параклис е красива, макар и чужда дума. Преведена от гръцки означава утешение“, споделя авторът. Той допълва: „Пътят ми на художник винаги е бил съпътстван от съмнения и вътрешни противоречия — емоционални и занаятчийски. Дори..

публикувано на 16.10.25 в 11:00

Мария Сапунджиева гостува в Бургас с комедията „Трудни за обичане“

Любовната комедия „Трудни за обичане“ от Леополд Герш гостува на сцената на Драматичен театър „Адриана Будевска“ в Бургас днес. Постановката е дело на режисьора и сценограф Светослав Славчев, а в нея ще видим и обичаната актриса Мария Сапунджиева.  В спектакъла участват още Адриана Димова, Ангел Калев и Светослав Славчев. Пластиката е на Магдалена..

публикувано на 16.10.25 в 09:20