8-годишно момиченце е с опасност за живота след вчерашната катастрофа на пътя Средец-Бургас, при която пострадаха общо седем души, четири от които деца.
До пътния инцидент край Константиново се стига след неправилно изпреварване от страна на 41-годишна шофьорка от великотърновското село Джулюница и последвал челен сблъсък с правомерно движещ се автомобил в посока Бургас, управляван от 41-годишен бургазлия. Това съобщиха днес от ОДМВР.
Най-тежко е пострадала 8-годишната дъщеря на шофьорката. Момиченцето е получило фрактура на черепа и белия дроб. Настанено е за лечение в отделение „Реанимация“ на УМБАЛ – Бургас, с опасност за живота.
11-годишната й сестра е с рана на дясната подбедрица, прегледана е и освободена за домашно лечение.
Майката е с контузия на гръдния кош, настанена е за лечение в УМБАЛ – Бургас, без опасност за живота. Нейният спътник – 40-годишен мъж също е в болница с фрактура на четири ребра.
Двете деца на шофьора от другата кола също са настанени в болница.
По-голямото - момче на 11 години е с контузия на шиен прешлен, а 5-годишната му сестра е с контузия на лумбален прешлен. Няма опасност за живота им. В колата е пътувала и 33-годишна жена, която е получила сътресение на мозъка, тя също е в болница.
Късо съединение е причината за пожара в сливенската църква „Света Богородица“ тази сутрин, съобщиха от полицията. Изгорял е притворът на църквата. Служителка в храма е била изведена от пожарникарите, след като огънят ѝ е отрязал пътя към изхода и тя е останала в сградата. Няма пострадали и нанесени щети по корабната част на църквата. Преди..
Използване на телефони по време на шофиране, ниските санкции за нарушителите и лоша маркировка са най-честите причини за тежките пътни инциденти в страната. Заемаме едно от първите места в Европа по най-опасно шофиране, показват данните на Европейския съвет за безопасност на транспорта. Има увеличение на наказанията в съда за пътни престъпления,..
Служители от Първо Районно управление – Бургас са задържали двамата извършители на кражба на трифазен кабел, който е бил на стойност около 500 лева и сумата от 1100 лева. Те са собственост на 46-годишна жена от Бургас. Кражбата е осъществена в средата на януари от имот, който е на бургаската улица „Софроний“ , уточни ОДМВР. Мъжете са криминално..
Районният съд в Царево остави в следствения арест украинеца Руслан Сулотки и турската гражданка Аслъхан Гичлемес. Те бяха спасени от катер на Гранична полиция край Маслен нос след подаден сигнал за бедствие. Граничният кораб "Обзор" спаси двама чужденци в Черно море Пред съда двамата заявиха, че живеят на семейни начала и търсят политическо..
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов предлага на Министерски съвет в Главна дирекция "Гранична полиция“ (ГДГП) да се създадат две нови дирекции - "Противодействие на незаконната миграция“ и "Противодействие на престъпността и контрабандата през държавната граница“. Това се посочва в проект на Постановление за изменение и допълнение на Правилника..
Иззеха автомобила на 35-годишен шофьор от Бургас. Той е спрян за проверка от полицаи към Първо Районно управление в Бургас на 3 март, към 20:45 ч. на улица „Генерал Гурко“, съобщи ОДМВР. При полевия наркотест е установена употребата на наркотични вещества - амфетамин и метамфетамин. Водачът е задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано бързо..
Районната прокуратура в Бургас поиска постоянна мярка "задържане под стража" на двамата чужди граждани от Турция и Украйна , спасени от кораб на Гранична полиция край Маслен нос. Заседанието е насрочено в Районния съд в Царево за 15 часа. Граничният кораб "Обзор" спаси двама чужденци в Черно море Образуваното досъдебно..
Районният съд в Царево остави в следствения арест украинеца Руслан Сулотки и турската гражданка Аслъхан Гичлемес. Те бяха спасени от катер на Гранична..
Бургазлия пострада, след като при изпреварване колата му се блъсна във влекач на бургаската улица „Захари Стоянов“ вчера, съобщават от ОДМВР. До..
Районната прокуратура в Бургас поиска постоянна мярка "задържане под стража" на двамата чужди граждани от Турция и Украйна , спасени от кораб на..