Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Бургас прожектират запис на Коледния концерт на Андре Рийо

Снимка: БГ саунд стейдж

Бургазлии ще могат да видят прожекция на коледния концерт на големия цигулар и диригент Андре Рийо. Това ще се случи на 20 декември, от 16.00 и от 19.00 часа, в Културен дом НХК.

Всяка година в Холандия, в зимния дворец в Маастрихт, Андре Рийо изнася запомнящ се концерт. От Фондацията на маестрото са предоставили правата за излъчване на записа в морския град.

Магическото събитие въплъщава празничния дух, носейки радост, топлина и блясък на големия екран. Под блясъка на пищни полилеи и венециански свещници, почувствайте топлината в сърцето си с вълшебната мелодия на любимите Ви коледни класики.

Заедно с Андре, на сцената присъства и любимият му оркестър „Йохан Щраус“ със специален гост младата и талантлива Ема Кок.

Организаторите подготвят и коледни изненади за зрителите. 


По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Годишен концерт на балетна школа „Капка“ на сцената на Операта в Бургас

Сцената на Държавната опера в Бургас ще бъде домакин на празничния годишен концерт на Детски балетен театър „Капка“ на 12 април от 19.00 ч. Танцьорите от школата ще представят вълнуваща програма с класически и съвременни балетни вариации, включително откъс от „Дон Кихот“. В концерта ще се включат всички възпитаници на театъра, а специални гости ще..

публикувано на 11.04.25 в 20:30

Млади таланти от НУМСИ свирят с оркестъра на Бургаската опера днес

Симфоничен концерт с участието на ученици от Националното училище за музикални и сценични изкуства „Професор Панчо Владигеров“ в Бургас предстои тази вечер от 19 часа в операта. Концертът на основната сцена на е част от програмата на културната институция за насърчаване на младите изпълнители.  Диригент на събитието ще бъде проф. Деян Павлов..

публикувано на 11.04.25 в 15:30

Лазарки от село Козичино (Еркеч) представиха обичая в Етнографския музей (СНИМКИ И ВИДЕО)

Самодейната група за автентичен фолклор „Еркечко наследство“ от Козичино  представи обичая „Лазари“ в двора на Етнографския музей в Бургас. Лазаруването в планинското село има своите уникални различия.  Там се празнува, освен съботата преди  Великден, и в неделя., разказа  Златка Стоянова ръководител на групата: „В събота през..

публикувано на 11.04.25 в 14:00

"Drag ON forever" на бургаска сцена на 13 април

Бургас е третият град след София и Габрово, където ще бъде представен спектакълът "Drag ON forever". Зад него стоят   Александър Георгиев, Жана Пенчева и Дарио Барето Дамас. На сцената на НХК те  ще пресъздадат третата последна част на своята хореографска трилогия.  Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Община Бургас и е реализиран..

публикувано на 11.04.25 в 13:30

Известни музиканти гостуват с мотивационен уъркшоп в НУМСИ "Проф.Панчо Владигеров"

Мотивационен Уъркшоп ще се проведе в НУМСИ "Проф.Панчо Владигеров" в Бургас на 15-ти и 16-ти април. Той ще е на цигуларката Мария Рамълчанова Иванов и пианиста Мартин Иванов. Тяхното сдружение „Амадеусите“, със седалище във Виена, Австрия, е неправителствена организация, която има за основна цел да реализира и организира различни..

публикувано на 11.04.25 в 09:30

Бургас ще посрещне Цветница с богата програма

На Цветница в Бургас ще има Парад на цветята, арт базар, работилнички, рисуване, музика и танци, съобщи Община Бургас.  Над 800 деца и танцьори ще се включат в цветно дефиле по централните градски пространства. Парадът ще започне на 13 април от 10.45 часа от площад „Тройката“, с артисти на кокили от клуб „Дивинитас“, облечени като цветя. В него ще се..

публикувано на 09.04.25 в 13:18

Прожектират в Бургас филма „Сватба“ в памет на Васил Банов

Прожекцията  на филма „Сватба“  в памет на големия български актьор Васил Банов, ще има днес от 19.00 часа в Културен дом НХК. Филмът по едноименния разказ на големия български писател Николай Хайтов.Лентата е дело на режисьорката Магдалена Ралчева, а в главните роли са актьорите Ралица Стоянова и Радослав Владимиров. В този филм  Васил Банов създаде..

публикувано на 09.04.25 в 10:43