Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 17 декември, вторник:

Боян Боев с премиера на книгата си с приказки "Доброто сърце" в Бургас

В нея има 20 приказни истории



Премиера на новата книга на Боян Боев “Доброто сърце”предстои във вторник, 17 декември в Бургас. Тя съдържа 20 приказки за всички малки и пораснали читатели, които вярват в чудеса. 

„До някъде Коледа беше поводът да събера тези приказки, които съм писал през годините в книга. Аз самия обичам да си купувам книги с приказки и реших, че това ще бъде хубав коледен подарък за моите читатели и към онези нови читатели, които бих спечелил с тези мои истории. Първата приказка съм написал през 2012 г. , това е „Падналата звезда“, а най – новата е от началото на тази година, казва се „Насред океана“ и е писана по повод Деня на приказката, който отбелязахме с деца от читалище „Изгрев“.

Боян Боев сподели, че пише приказки като бягство от света, в който живеем. Историите са разнообразни. Има вълшебни, но и такива които са реалистични и с герои, които са различни по някакъв начин и също се борят да постигнат щастие в живота.


Представянето на книгата „Доброто сърце“ ще е в Бургас утре, 17 декември. Ще участва и танцова школа „Тиара“ с ръководител  Златина Колева.  

„Децата са подготвили приказен спектакъл, който обединява литературата и танца. Те ще пресъздадат част от приказките в книгата и ще накарат присъстващите да се усмихнат, да се замислят или дори натъжат, но най-хубавото е, че на края доброто винаги побеждава!“

Премиерата на книгата „Доброто сърце“ ще е от 18 часа в културен център „Морско казино“ в зала „Георги Баев“. 

На 19 декември книгата ще бъде представена от 18:30 часа във Военния клуб в Айтос. 

На 22 декември от 12:00 часа ще е премиерата на  „Доброто сърце“ в читалище “Светлина-1929 г.” в село Роза, Ямболско.

повече може да чуете в звуковия файл:

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Албум с музика за деца, приказка и панорамна книга „Тайна в гората“ ще бъдат представени чрез концерт в Бургас

Трима приятели, една вълшебна среща и смели мечти оживяват в албум с музика за деца, приказка и панорамна книга „Тайна в гората“. Те ще бъдат представени чрез поредица от концерти в градовете Бургас , Пловдив, Русе, Велико Търново и София.  Любителите на приключенските истории, музиката и театъра ще се запознаят с три момчета, в чиито сърца „тупти“..

публикувано на 31.03.25 в 17:35

Стефан Кулев открива изложба живопис в Бургас

Изложба "Живопис" ще открие в Бургас варненския художик Стефан Кулев. Той ще представи 23 платна абстрактна живопис в галерия "Неси".  "Експозицията няма име, акцентът е върху всяка творба. Тази изложба е повече синя, а темите които ме вълнуват не са се променили, защото продължавам да се вдъхновявам от това което виждам  - морето и брега са в..

публикувано на 31.03.25 в 16:30

Фотографската изложба „Приказки за Ева“ представя в Бургас женския образ

Традиционната фотографска изложба „Приказки за Ева“ ще бъде открита на 3 април в 18:00 ч. в изложбената зала на Регионалната библиотека „П. К. Яворов“ в Бургас. Експозицията е организирана от Бургаската фотографска общност със съдействието на Община Бургас и ще продължи до 22 април. Изложбата е посветена на жената и нейната роля в обществото, като..

публикувано на 31.03.25 в 12:00

Роман с аромат на печени чушки представя в Бургас журналистът Ива Димитрова

Журналистът Ива Димитрова с творческия псевдоним Ийва ще представи новия си роман „С аромат на печени чушки“ в Бургас. Срещата е на 2 април от 18.30 часа в зала „Константин Петканов“ на РБ „Пейо Яворов“. Модератор ще бъде Петя Янакиева от БНР-Бургас. Лайтмотивът на третата книга на Ийва е „Дърво без корен няма“.  Ароматът на печени..

публикувано на 31.03.25 в 11:38

Изложбата „Еволюция“ представя постиженията на студентите от НХА в Бургас

Галерия „Ателие“ на Националната художествена академия – Филиал Бургас представя изложбата „Еволюция“, която проследява творческия път на студентите от специалност „Книга, илюстрация, печатна графика“. Експозицията разкрива развитието на младите артисти – от първоначални ескизи и сториборди до завършени графични композиции. Модератор на събитието е..

публикувано на 31.03.25 в 10:30

Семинар за независими музикални издатели и продуценти в Бургас

Бургас е домакин на семинар на Асоциацията на независимите музикални издатели и продуценти в България. Инициативата ще се проведе днес от 11:00 часа в клуба на  на булевард „Стефан Стамболов“ 53.  Програмата обхваща теми като авторски права и дигитална дистрибуция, светът на живата музика, изкуственият интелект в музиката, творческия път на един..

обновено на 30.03.25 в 09:11

„Моя прекрасна лейди“ отново на бургаска сцена

Мюзикълът „Моя прекрасна лейди“ ще бъде представен днес от 19:00 часа в Държавната опера - Бургас. Постановката е по пиесата „Пигмалион“ на Джордж Бърнард Шоу и впечатлява с пищна сценография, динамични танцови сцени и колоритни персонажи. В главните роли зрителите ще видят сопраното Илина Михайлова като Илайза Дулитъл и тенора Марчо Апостолов в..

обновено на 29.03.25 в 15:36