Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Продължението на филма "Вчера" като театрална постановка в Бургас

Продължението на емблематичния филм "Вчера" можете да гледате като мултимедиен спектакъл "Не бях аз" в Културен дом НХК днес (23 януари) от 19.00 часа.

Автор на постановката е Владо Даверов, който е и автор на романа и на филма "Вчера". Големият писател и сценарист ни напусна този януари. Филмът "Вчера" ат 1988г. по негов сценарий и режисьор Иван Андонов се е превърнал в символ на на бунта през 90-те години на миналия век.

В  театралния спектакъл " Не бях аз", своеобразно продължение на "Вчера", ще видим отново Христо Шопов и София Кузева - Чернева в главните роли на Иван и Дана, героите от филма, които се срещат 35 години по-късно в същото училище, където започва тяхната история. Срещата им е толкова желана, колкото и отлагана, и сега съдбата им дава нов шанс да изправят един срещу друг и да разберат дали копнежът от младостта е още жив или е само част от спомените им.

Режисьор е Лиза Шопова. Сценографията е дело на Анелия Райкова, а музиката е композирана от Кирил Маричков.


По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

„Меден рудник“ празнува с концерти, танци и заря

Празникът на „Меден рудник“ за 15-ти път събира жители и гости на най-големия жилищен комплекс в Бургас. Проявата се организира от Народно читалище „Паисий Хилендарски 1928“ с подкрепата на Община Бургас и ще се проведе на 13 септември. Тържествата започват в 10:00 ч. с поднасяне на венци и цветя пред паметната плоча на първите заселници в..

обновено на 12.09.25 в 18:52

Кольо Кехайов с изложба "Фрагменти" в БХГ "Петко Задгорски" (СНИМКИ И ВИДЕО)

Кольо Кехайов откри ретроспективната си изложба "Фрагменти" в Бургаската художествена галерия "Петко Задгорски". Той е бил нейн директор през 1995-96 г., а в периода 2000-2010 г. е рабитли в нея като уредник. По голямата част от картините включени в експозицията му са от фонда на галерията.  "Кольо не е правил много изложби през живота си, но..

публикувано на 12.09.25 в 13:52

С „Епопея на забравените“ по Иван Вазов бургаският театър открива новия сезон

Със сценична адаптация на поетичното произведение на Иван Вазов „Епопея на забравените“ бургаският драматичен театър "Адриана Будевска" открива новия театрален сезон.  Драматургичният текст е на Емил Бонев, а режисьор е Богдан Петканин. В представлението участват една голяма част от трупата на театъра.  „Епопея на забравените“ е вдъхновяващ..

обновено на 12.09.25 в 12:42

Автентична „Джурджуна“ огласи Царево

Музика, песни, вкусна риба и морски деликатеси събраха местни жители и гости в Царево по време на любимата  вечер на царевската песен „Джурджуна“. „Джурджуна“ е дума, с която местните описват весела компания около маса – с китара, смях и песни за любов, море и приятелство. Тази традиция, родена от местната бохема – спасители, рибари,..

публикувано на 12.09.25 в 12:00

Бургас отново е домакин на фестивала "Музикални зографи"

Фестивалът „Музикални зографи“ ще превърне Бургас в сцена на музика, литература и живопис през следващата седмица. Концерти, представяния на книги и рисуване предстоят в културен център „Морско казино“.Това е второто издание на инициативата, която миналата година отново се проведе в Бургас.  В продължение на няколко дни публиката ще..

публикувано на 12.09.25 в 09:55

Представят картината шедьовър "Feuille de Tulipe" в Бургас

Истински шедьовър на съвременното изкуство, изработен от 24 каратово злато ще гостува в Бургас, домакин е галерия "Неси". Картината и проекта  ще представи Миглена Шанова - MIGAL. "Feuille de Tulipe" е шедьовър на изящното изкуство, изработен с техниката GRAPO. Тя е световна иновация и позволява създаването на много фини графични структури с 24..

публикувано на 12.09.25 в 09:00

Стартира петото издание на кампанията „Шанс за таланта на Бургас“

Фондация „Шанс за децата и природата на България“ и Център за млади таланти за пета поредна година обявяват началото на кампанията „Шанс за таланта на Бургас“.  Инициативата тази година е насочена към откриване, насърчаване и развитие на млади хора от Бургас и региона с изявени заложби в областта на творческото писане и изобразителното..

публикувано на 11.09.25 в 13:30