Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Две комедийни постановки гостуват в Бургас през февруари

Две комедийни представления ще гостуват в Бургас през февруари в Културен дом НХК.

На 13 февруари публиката ще може да гледа спектакъла „И верният отговор е“ с участието на Луиза Григорова-Макариев, Христо Пъдев и Боряна Братоева. Режисьорът Мартин Каров ще ни хвърли в живота на Деси (Луиза Григорова-Макариев) – 33 годишна луда фенка на “Стани богат” от Перник. Тя е щастливо омъжена за Оги (Христо Пъдев) - бивша млада надежда на “Миньор Перник“. Деси е главен готвач на най-посещаваното заведение в центъра на града, изключително любознателна и с огромна страст към науките. За разлика от нея, съпругът ѝ смята, че всяка информация, която ни се предоставя чрез книги, телевизия и интернет, цели да ни заблуди и всичко е конспирация. Този сблъсък на интереси не им пречи обаче да живеят щастливо. Но мечти като тази се сбъдват само по сериалите. Една неочаквана ситуация и едно обаждане преобръщат всичко.Ще стигнат ли нашите герои до верния отговор и кой е той, разбираме в криминално-битовата семейна комедия.

На 27 февруари в Бургас ще се играе и комедията „Билет за Америка“  . В него  участват  Башар Рахал и Иван Бърнев. Режисьор е Ивайло Христов.

Башар Рахал влиза в ролята на стендъп комика Емил Гатев и Иван Бърнев като неговия продуцент Сами. Историята проследява как двамата приятели се забъркват в серия хаотични интриги, опитвайки да спечелят вниманието на американска продуцентка и шанс за турне в САЩ. Емо (Башар Рахал) е дързък и безкомпромисен комик, готов да рискува всичко за успеха си, докато Сами (Иван Бърнев) се стреми да балансира между лоялността към приятеля си и собствените си професионални амбиции. През смях и драматични моменти, сюжетът изследва теми като приятелството, провалите и непреклонността пред житейските предизвикателства, обещавайки да развълнува зрителите с неочаквани развръзки.

По публикацията работи: Ивайло Пеев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Нова арт инсталация ще бъде представена в Бургас

Новата инсталация  „Вълшебния калейдоскоп” ще радва бургазлии.  Проектът е по идея на Христина Арсенова , директор на кукления театър и е подарък за гражданите на морския град по повод 21 март, Световен ден на кукления театър. Тогава ще бъде и неговото официално представяне, което ще се състои от 12.00 часа в градинката на Часовника. Арт..

публикувано на 16.03.25 в 13:30

Мария Бакалова на премиерата на “Триумф” в Бургас

Номинираната за “Оскар” Мария Бакалова е един от специалните гости на 23-тия “София филм фест на брега” и ще присъства на откриването на фестивала в родния Бургас. Филмфестът ще бъде открит на 20 март с филма “Триумф” на режисьорите Кристина Грозева и Петър Вълчанов, в който Бакалова играе една от главните женски роли. Възпитаничката на НУМСИ "Проф...

публикувано на 14.03.25 в 11:00

Бургаското читалище "Изгрев 1909" провокира децата да участват в конкурс за литературна творба и рисунка "Мечта"

Бургаското читалище „Изгрев 1909“ провежда петото издание на националния конкурс за литературна творба и рисунка "Мечта". Остава по малко от месец до финала. Инициативата се провежда от 10 февруари до 10 април и е в три възрастови групи. Конкурсът е част от проекта "Формула за щастие" , а мотото му е една мисъл на Елеонор Рузвелт..

публикувано на 14.03.25 в 09:40

Варненският куклен театър гостува с мюзикъла си "Питър Пан" в Бургас

Варненският куклен театър гостува в Бургас с мюзикъла си "Питър Пан" по пиесата на Джеймс Матю Бари. Текст, музика и стихове - Пиърс Чатър Робинсън, продукцията е по лиценз на International Theatre and Music Limited. 15 актьори участват в спектакъла, а костюмите, които сменят, са около 100. "Питър Пан" е спектакъл, който ни пренася в страната..

публикувано на 14.03.25 в 09:20

Театрална творческа работилница в Бургас на студия "Димитър Еленов"

Театрална творческа работилница ще се проведе в Бургас от 1 до 4 април. Workshop "Еленов" е организиран от студия "Димитър Еленов" с подкрепата на общински фонд "Култура". Инициативата е насочена към деца от 6. до 12. клас и ще срещне професионални творци – актьор, режисьор и хореограф – с ученици, които имат интерес да се развиват в областта на..

публикувано на 13.03.25 в 12:30
Всичко си има край на Райко Гърлич

Силно българско присъствие на “София филм фест на брега”

Силно българско присъствие се откроява в афиша на 23-то издание кино фестивала “София филм фест на брега”.  “Черно море”  е копродукция между САЩ и България, а в главните роли са Дерик Б. Хардън, Ирмена Чичикова, Стойо Мирков, Самуел Финци. Дерик Б. Хардън, който е рапър, художник, куратор, актьор и режисьор, е и сърежисьор на филма заедно с..

публикувано на 13.03.25 в 11:30

„Лебедово езеро“ завладява сцената на Бургаската опера в петък

Балетът „Лебедово езеро“ по музика на П. И. Чайковски и режисура на проф. Хикмет Мехмедов ще бъде представен на сцената на Държавна опера – Бургас този петък, 14 март.  В главните роли на Одета/ Одилия и Принц Зигфрид влизат примабалерината на Бургаската опера Даниела Туртуманова-Стоянова и Теодор Цаков .  В Малките лебеди ще се..

публикувано на 13.03.25 в 11:00