Съпредседателят на ПП-ДБ Асен Василев се обяви против идеята държавата да закупи "Лукойл" и отрече твърденията на лидера на ДПС-Ново начало Делян Пеевски, че от ПП-ДБ са търсили американски купувачи за рафинерията:
"Не, не е вярно. Не е единственото, което беше направено. То беше прието като законодателство в парламента, е държавата, тъй като "Лукойл" е стратегически обект, когато "Лукойл" решат да продадат, да има право на вето кой е купувачът през така наречения скрининг-механизъм. Това е единственото, което е работено по тема "Лукойл". "Лукойл" не може да бъде български, защото ще стане огромна корупционна касичка, както повечето държавни предприятия. Спомняте си, че 90-те години изчезваха цели влакови композиции", каза Василев.
Той отхвърли обвиненията за водената от него политика като финансов министър.
Според него причината е, че ГЕРБ не желаят да има бюджет с 3-процентов дефицит и под натиска на партньорите си в управлението забавят приемането ни в еврозоната:
"Докато ГЕРБ имат проблеми с коалиционните си партньори, които ги заплашват, че ще падне правителството и затова не искат да влизаме в еврозоната, ГЕРБ ще се опиват да си намират извинение по всякакви начини. Това, което виждаме, е драматична лъжа, която се тиражира. Няма един документ, където да пише 18 милиарда. Бюджетът за миналата година е изпълнен точно с дефицита, който е заложен и отчетен от служебния кабинет, а не от Асен Василев и ще бъде верифициран от "Евростат". Второто е, че се опитват да ни върнат обратно на постната пица и да кажат, че пари няма".
По-рано в кулоарите лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов предупреди, че няма да допусне партията да поеме вината за финансовото състояние на държавата заради политиката, водена от бившия финансов министър.
От "Възраждане" настояват общинските и държавните власти да поемат отговорност за трагедията в "Елените". В позиция до медиите лидерът на партията Костадин Костадинов отбелязва, че по същата причина при голямото наводнение във Варна преди 11 години загинаха 13 души. А причината - посочва Костадинов - е, че се строи в отточни дерета и суходолини.
Парламентът ще обсъди днес на първо четене изменения в Закона за държавния бюджет на Република България за 2025 година. Това ще бъде първа точка в дневния ред, предава БТА. Промените бяха включени тази сутрин в програмата след съгласуване на председателски съвет на парламента. Вчера Комисията по бюджет и финанси в Народното събрание одобри на..
Няма пропукване на управляващата коалиция. Тя работи добре. Мнението е на бургаския депутат Андрей Рунчев от ГЕРБ. Той разясни, че част то колегите му са били в служебни командировки миналата седмица и затова не са успели да направят кворум в пленарна зала. Народният представител очаква да има достатъчно регистрации тази сряда и редовно заседание..
Кворумът трябва да се осигурява от управляващите. Твърдението е на бургаския депутат от "Възраждане" Александър Койчев по повод провалените заседания на Народното събрание миналата седмица. Това, че управляващите са тръгнали на екскурзии с народни пари, си е техен проблем, уточни той: "Опозицията не е длъжна да осигурява кворума на..
Асен Василев е избран за председател на "Продължаваме промяната" (ПП) на Общото събрание в София, съобщиха от пресцентъра на партията. ПП избира свой председател Василев е избран единодушно с 289 гласа. "И както ви обещах - ще се борим докрай. Сега е моментът да изберем и останалите хора, които ще помагат в тази битка. Защото, ако има едно..
"Продължаваме промяната" избира ново ръководство на партията. Делегатите на Общото събрание, което започва днес, трябва да решат дали формацията ще бъде ръководена от председател или от съпредседатели. Най-висшият партиен форум ще се проведе в рамките на два дни. Делегатите трябва да решат дали формацията да се ръководи от председател, какъвто сега е..
България може да бъде лишена, и то временно, от част от парите от втория транш по националния План за възстановяване и устойчивост, но само в случай, че антикорупционна комисия е политически и финансово зависима, съобщиха пред БНР от Европейската комисия. Създаването на такава комисия е сред ключовите етапи, необходими за второто плащане. Ако България..
От "Възраждане" настояват общинските и държавните власти да поемат отговорност за трагедията в "Елените". В позиция до медиите лидерът на партията..