Председателят на Народното събрание Наталия Киселова и министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов са на посещение в Бургас.
Искаме да се въведе не таван на цените, а ограничаване на надценките. Така министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов коментира внесения в НС от БСП - "Обединена левица" законопроект за въвеждането на таван на търговските надценки за основни хранителни продукти. По думите му има неразбиране по темата заради коментарите, че е недопустимо държавата да контролира свободния пазар. Идеята на законопроекта е да се наложи пределна надценка от 10%. Борислав Гуцанов каза още, че от следващата седмица започват преговори с останалите партии за подкрепа на законопроекта.
"Не може някой да произвежда продукт, който струва една единица и на пазара това да отива на десет единици. Нашите цени в магазините вече са по - високи отколкото в Австрия, където заплатите са по - високи отколкото в България. Какво е това безобразие и тези надценки на които сме свидели? Категорични сме от БСП -"Обединена левица", че трябва да има такъв законопроект, такова решение на народното събрание, с което да бъдат ограничени надценките, искам внимателно да подчертая това, а не намеса в свободния начин на икономиката и търговията!"
Заради изтекли мандати на регулаторните органи започват процедури за номинации, това каза председателят на НС Наталия Киселова. Минималните срокове, които са предвидени, са 7 дни за всяка една от процедурите. Наталия Киселова посочи, че има комисии с изтекъл мандат още през 2017-а година:
"Тази седмица, ако са готови комисиите с докладите ще бъдат включени в дневния ред и едва след това ще може да се говори за срокове в които да се правят номинации. През 2017 е изтекъл мандата на Комисията за досиетата например. През 2020 година е изтекъл мандата на инспекторите в Инспектората към Висшия съдебен съвет, а през миналата година изтече мандата на членовете на Националното бюро за контрол на СРС, така че в рамките на тези 20 органа, всяка една от специализираните комисии ще предложи процедура."
Наталия Киселова посочи че срещата в Бургас с членове и симпатизанти на БСП - "Обединена левица" и в по-широк формат е една от поредицата срещи, които се провеждат, за да се види каква трябва да бъде позицията по определени жизнено важни за страната и управлението въпроси.ГЕРБ запазват лидерската си позиция с 26.6% от гласуващите, сочи публикувано днес социологическо проучване на "Тренд". С близки позиции остават ПП-ДБ (13.2%) и "Възраждане" (13%). На четвърта позиция се нарежда ДПС-Ново начало с 10.3%, следвано от Демокрация, права и свободи (7.1%). "Лека ерозия в сравнение с изборния резултат от..
Дефицитът в държавния бюджет трябва да се покрие с увеличаване на приходите, а не с нарастване на разходите. Това каза евродепутатът и кандидат за лидер на БСП Кристиан Вигенин в Бургас. Той уточни, че утре предстои среща на Изпълнителното бюро на БСП с министрите и парламентарната група на партията, на която ще се обсъжда изготвянето на бюджета. От..
Изграждане на нови структури на "Продължаваме промяната" в бургаски регион ще е една от целите на областния председател на партията Тодор Терзиев. Той бе избран на този пост вчера. Има голям потенциал в хората, които са в Бургас да работят в посока разширяване на "Продължаваме промяната" и в други общини, обясни той. В момента структури има в областния..
Общинските съветници от групата на ГЕРБ в Бургас разпространиха позиция по повод бъдещото строителство върху терена на ъгъла на улиците „Цар Самуил“ и „Цар Калоян“ в комплекс „Възраждане“. Темата бе повдигната преди дни от колегите им от партия „Възраждане“. Община Бургас от години настоява за придобиване на терена на ъгъла на улиците „Цар..
Началото на работата на съвместния контингент от четири държави за охрана на българо-турската граница ще бъде дадено в Свиленград. Това беше едно от условията за присъединяването на България и Румъния към Шенген и по суша. Контингентът е от гранични полицаи от България, Румъния, Унгария и Австрия. Разполагането му на границата ни с..
След оспорвана надпревара с над 10 кандидати Тодор Терзиев оглави областната структура на „Продължаваме промяната“ в Бургас. Той заема мястото на Емил Соколов, който преди известно време напусна морския град и се установи в столицата. Кандидатурата на Терзиев е одобрена днес на Изпълнителен съвет на партията, потвърди пред БНР Бургас Соколов..
Няма да има намаление на социалнитe придобивки при приемането на новия бюджет. За това има пълно съгласие в сегашното сложно управление на страната. Това каза пред журналисти в Кюстендил министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "Не няма да има проблеми. Това беше един много сериозен разговор между партиите, които сме в това сложно..