Пет години се навършват днес от смъртта на журналиста и телевизионен водещ Милен Цветков. Той загина в тежка катастрофа на кръстовището на булевард Черни връх пред мол "Парадайс" на 19 април 2020 година, в навечерието на великденските празници.
Колата, в която той е пътувал, беше блъсната от друг автомобил, докато чака на червен светофар. Зад волана на возилото, причинило трагичния инцидент, е бил 22-годишният Кристиан Николов.
След това беше установено, че Николов е управлявал автомобила си под въздействието на наркотични вещества и с висока скорост. За катастрофата той беше осъден на 9 години затвор. В рамките на 10 години той няма да има право да управлява МПС. Според съда престъплението е извършено при евентуален умисъл.
Милен Цветков беше едно от емблематичните лица в българската журналистика. Беше водещ на различни предавания в няколко телевизии, сред които БНТ, Нова телевизия и EBF. Последното му работно място беше TV1. Популярност придоби с острия си журналистически стил, прямите въпроси и непримиримото си отношение към политическото и социалното лицемерие.
Преди няколко месеца беше създаден и документалния филм "Милен", посветен на журналиста.
„Слънчев бряг“ АД огради и трасира днес свой имот от близо 2 декара в източната част на курорта, съобщават от пресцентъра на дружеството. Теренът обаче остава с ограничен достъп поради съпротива на ползвател, използвал част от него като паркинг към хотел. От дружеството са категорични, че имотът никога не е предаван във владение на настоящия..
100-милиметров артилерийски снаряд е обезвреден в планинска местност край Сливен, съобщават от Министерство на отбраната. Той е обезвреден от специализиран екип на Сухопътни войски. Формированието е задействано с разрешение от началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и по заповед на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков...
Полицаи от Районното управление в Несебър са спрели за проверка моторист на улица „Венера“, който се е движил криволичейки по пътното платно. Установено е, че мотоциклета е управляван от 54-годишен мъж от Несебър. Дрегерът е отчел употреба на алкохол с концентрация - 2.02 промила. Водачът е задържан с полицейска заповед, а мотоциклетът е иззет по..
Бюджет 2025 на община Сливен предстои да бъде приет днес от местния парламент. 223 милиона са заложени, което е 12,4% увеличение спрямо миналата година. Общо 57 точки от дневния ред предстои да бъдат разгледани от Общинския съвет. Веселина Куртева, председател на Постоянната комисия по бюджет и финанси определи бюджета като „балансиран и..
24-годишен мъж от Габрово е в болница с опасност за живота след инцидент с електрическа тротинетка в Несебър, съобщават от полицията. На 13 май около 23:40 часа на ул. "Хан Крум" в посока кръговото кръстовище, поради движение с несъобразена скорост и загуба на контрол, мъжът самостоятелно катастрофира и пада на пътното платно. Габровецът е с..
Общинският съвет в Созопол ще заседава днес. Една от най-важните точки от дневния ред е приемането на бюджета за тази година. Началото на сесията е от 9:30 часа. Финансовата рамка на бюджета ще бъде малко над 40 млн. лв. Собствените приходи ще са около 24 млн. лева, няма да има дефицит, а по капиталовата програма ще са 3 млн.лв, обясни кметът..
Общината няма никакво намерение да продава терени от парк "Юнак". В това е категоричен председателят на Общинския съвет в Сливен Димитър Митев, който отговори на журналистически въпроси по време на редовния брифинг преди заседанието на местния парламент. Повод за коментара му е във връзка с появилата се информация в социалните мрежи, че Общината..
Бюджет 2025 на община Сливен предстои да бъде приет днес от местния парламент. 223 милиона са заложени, което е 12,4% увеличение спрямо миналата..
„Слънчев бряг“ АД огради и трасира днес свой имот от близо 2 декара в източната част на курорта, съобщават от пресцентъра на дружеството. Теренът обаче..
Полицаи от Районното управление в Несебър са спрели за проверка моторист на улица „Венера“, който се е движил криволичейки по пътното платно. Установено..