Началото беше поставено през 2006 година, когато патрон на фестивала беше любимият български актьор, тогава министър на културата Стефан Данаилов.
От 2015 година форумът се провежда под патронажа на вицепрезидентът Илияна Йотова.
През годините "Музите" се превърна в традиционен фестивал на изкуствата и стана неизменна част от културния календар на страната ни. 60 изложби, 325 театрални постановки, 10 благотворителни каузи, повече от 31 хиляди сценични изяви, 27 хиляди награди и 18 Гранд При е записал в историята си фестивала.
Сега тази история разказва юбилейна изложба, която ще остане в музея на Южната крепостна стена в Созопол, до края на месец септември, каза за БНР създателят и ръководителят на фестивала Христина Кръстева.
Многожанров фестивал е "Музите". В него са представени всички изкуства. Това не е просто творчески форум, а симбиоза на глобалната културна общност. Пътуване към въобръжението и мечтите. 20 –тото юбилейно издание е посветено на неговия първи патрон - Стефан Данаилов.
Още по темата слушайте в репортажа на Даниела Костадинова.
Почитателите на поетическото перо в Бургас са поканени на среща с Владимир Левчев и неговата най-нова стихосбирка „География на съня“. На 29 септември от 18.00 ч. в Културен център „Морко казино“, зала „Петя Дубарова“, Издателство "7 ЛЪЧА" ще представи най-новата стихосбирка на Владимир Левчев - "География на съня". Авторът ще чете своите стихове,..
Нина Николина ще гостува в Бургас с концерт – спектакъла си GLOBAL POP през следващата седмица, на 2 октомври. Музикалното събитие ще е част от афиша на VIII Фестивал на изкуствата Порт Прим Арт Фест, който всяка есен среща творци и публика в Бургас на кино, литература, музика, изобразително изкуство. Концертът е предпремиера на..
Филми от световната сцена ще зарадват любителите на киното в Бургас. Две човешки и искрени истории, обещават на зрителите да разгърнат най-дълбоките тайни на сърцето и да покажат нови перспективи, през които можем да гледаме на живота. На 28 септември в НХК Бургас, от 17 часа, може да се насладите на новия френски филм „ЗА ТАНГО СА НУЖНИ ДВАМА“...
Четвъртото издание на ,,Ереван в Бургас" ще се проведе днес, 28 септември. Фестивалът обединява творчеството на деца и юноши в танцовото и певческото изкуство от цяла България. И тази година всички участници ще се включат в дефиле, което ще започне в 10:00 часа от Арменската църква. Маршрутът е през Часовника - улица ,,Богориди“ - Паметника на..
Спектакълът "Гушни ме" ще бъде игран днес, 28-ми септември (неделя) от 11:00 ч. в залата на Куклен театър - Бургас. Той е по мотиви на Симона Чиаруоло. "Това е историята на едно малко кактусче. То е добро, умно, любопитно и с бодли. Затова се казва Бодливко. Но, когато имаш бодли имаш и проблеми. Елате, за да видите през какви приключения..
Постановка на театрална формация от Торонто, Канада е част от днешната програмата на Международния театрален фестивал „Велко Кънев“, който се провежда в Тополовград . В 28-ото му издание, което започна в началото на седмицата, участват общо 21 театрални състава от страната и чужбина. Фестивалът дава път за изява на любителски комедийни театри,..
Бургас става домакин на първата самостоятелна изложба в родния град на художника Борил Ташев. Експозицията „Разкази за морето“ ще бъде открита на 26 септември от 17.30 часа в Културен дом НХК. Организатор е Община Бургас, а входът е свободен. Над 30 платна ще представят авторовия прочит на пейзажи и натюрморти, които всъщност са части от един интимен..
Постановка на театрална формация от Торонто, Канада е част от днешната програмата на Международния театрален фестивал „Велко Кънев“, който се провежда в..
Четвъртото издание на ,,Ереван в Бургас" ще се проведе днес, 28 септември. Фестивалът обединява творчеството на деца и юноши в танцовото и певческото..
Нина Николина ще гостува в Бургас с концерт – спектакъла си GLOBAL POP през следващата седмица, на 2 октомври. Музикалното събитие ще е..