Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За село Мелница няма пряка опасност от навлизане на огъня

Овладян е пожарът в местността Бакаджика край Ямбол

Снимка: БТА

Овладян е пожарът в местността Бакаджика край Ямбол, след като през целия понеделник продължи гасенето на пожарите в Ямболска област. 

Малко след 18 часа беше задействана системата BG-ALERT за елховското село Мелница заради евентуално навлизане на пожар в землището на селото заради горящите огнища в хасковските села в района на селата Устрем и Срем. 

За село Мелница няма пряка опасност от навлизане на огъня, но за евентуална ситуация местните имат готовност, уточни кметът на село Мелница Стефан Пеев. "Имаме два хидранта, има много вода, но дай Боже да не дойде", допълни кметът Пеев.

В района обстановката е спокойна, увери и кметът на община Елхово Петър Гендов и подчерта, че на място има достатъчно противопожарна техника, включително и верижни машини, които при необходимост ще направят земни просеки.

Към момента е под контрол ситуацията и към землището на село Лесово на българо-турската граница. Няма опасност за граничния пункт.

Заради високите температури, сухата растителност в региона и силния вятър остават екстремни условията за възникването на пожари. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Постоянен арест за румънеца, обвинен за смъртта на шестима мигранти

Окръжният съд в Бургас наложи най-тежката мярка "задържане под стража" на 26-годишния румънски гражданин Стате Чиприян . Той е обвинен за причиняването на тежката катастрофа край езерото "Вая", при която загинаха шестима мигранти. Шестима мигранти загинаха след като колата им се преобърна на брега на езерото Вая Прокурорът по делото Иван..

публикувано на 08.11.25 в 15:54

Задържаха за 72 часа румънеца, обвинен за смъртта на шестима мигранти

Окръжната прокуратура – Бургас задържа за 72 часа румънския гражданин, обвинен в умишлено причиняване на смъртта на шестима души, загинали при тежката катастрофа на бул. „Тодор Александров“ в Бургас. Шестима мигранти загинаха след като колата им се преобърна на брега на езерото Вая Разследването установява, че мъжът е управлявал автомобил, в..

публикувано на 07.11.25 в 17:00

Община Царево поставя димни детектори в домовете на възрастни хора

Димни детектори се инсталират в домовете на възрастни хора в община Царево като мярка за превенция на пожари през зимата. Инициативата се реализира от общината и Районната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Царево. С финансовата подкрепа на общината са закупени устройства, които ще бъдат поставени в жилища на хора, отопляващи се..

публикувано на 07.11.25 в 16:20

ОДМВР Бургас: Избрано е правилното място принудително да бъде спряна колата с мигрантите

Избрано е правилното място принудително да бъде спряна колата с мигрантите, която снощи катастрофира и падна в езерото "Вая".  Целта е била автомобилът да бъде спрян и да не продължи към града, обясни  началникът на отдел "Охранителна полиция и КАТ" към ОДМВР Бургас комисар Марин Димитров.Той,  директорът на РДГП Бургас старши комисар Лъчезар..

публикувано на 07.11.25 в 13:20

71 старинни монети задържаха митничарите на Малко Търново

Митническите служители на Митнически пункт Малко Търново задържаха 71 старинни монети при проверка на влизащ в страната лек автомобил. Монетите са били укрити в мъжки чорап под скоростния лост и в торбичка под задната седалка на автомобила. Колата с турска регистрация пристига на МП Малко Търново късно вечерта на 03.11.2025 г., на входящо..

публикувано на 07.11.25 в 11:30

Три пъти румънският шофьор отказал да се подчини преди спирането на колата

Половин час е продължило преследването в рамките на Бургас докато бъде спряна колата с мигранти, управлявана от румънец на брега на езерото Вая. Това съобщи пред БНР   директорът на "Гранична полиция" главен комисар Антон Златанов: "Около 21.20 часа първият наш патрул вижда изключително агресивното и бързо управление на този автомобил, опитва да..

обновено на 07.11.25 в 09:18

Шестима мигранти загинаха след като колата им се преобърна на брега на езерото Вая

Шестима  мигранти загинаха, след като колата им се преобърна на брега на езерото Вая в Бургас, след продължително преследване от "Гранична полиция".  Шофьорът на автомобила – румънски гражданин е оцелял. Той е задържан от полицията.  Други трима мигранти са ранени и са откарани в областната болница.  Преследването на автомобила с мигранти от джип..

публикувано на 06.11.25 в 23:52