Общински фонд „Култура“ откри втората си за 2025 г. сесия за прием на проектни предложения. Право да кандидатстват имат организации, културни институти и индивидуални творци от страната и чужбина. Срокът за подаване е до 30 август.
Документите за участие са достъпни на официалната страница на Общинския съвет – Сливен, а подаването се извършва в деловодството на Общинската администрация.
Фондът подкрепя финансово проекти в различни сфери – музикално изкуство, литература, художествени произведения, документални филми, изследвания, свързани с културно-историческото наследство на Сливен, както и творчески проекти на млади таланти. На заседанието си на 31 юли Общинският съвет гласува протокола от първата за годината сесия, като шест проекта получиха подкрепа в размер на близо 13 хил. лева.
Общински фонд „Култура“ е създаден през 2015 г. с цел да подпомага стойностни културни инициативи и да обогатява духовния живот на региона. Подробна информация може да бъде получена в отдел „Образование, културни събития и спорт“ към Община Сливен.
Българската културно-просветна организация „Кирил и Методий“ – Виена гостува за втора поредна година в Дома на писателя в Бургас. Събитието ще се състои на 6 август от 16:30 часа. Програмата включва музика, театър и културен обмен с творци от писателската общност в Бургас и Българския литературен кръжок във Виена. Почетен гост ще бъде директорът на..
Международният фестивал „Дни на куклите“ ще се проведе от 10 до 15 август в Бургас. На традиционното място - открита сцена „Охлюва“ в Морската градина децата ще могат да гледат спектакли на куклени театри от страната и чужбина. Поканили сме 8 български държавни театъра, а чуждестранното участие е на 5 трупи – две от..
Художникът Димитър Каратонев отново гостува в Бургас. На 5 август в галерия „Неси“ ще бъде открита новата му изложба „Чудо в Манихики“ (графика и живопис). Откриването ще бъде от 17 до 19 часа. Каратонев е роден през 1978 г. в гр. Харманли. През 1996 година завършва ППГ „Васил Левски“ гр. Хасково в паралелка изобразителни изкуства. През 2005 година..
Актьорът Владимир Зомбори влиза в ролята на Зоро тази вечер в Бургас. Популярният актьор ще пресъздаде легендарния герой в едноименния мюзикъл на Държавна опера Русе.Представлението е от 21.00 часа на сцената на Летния театър. Спектакълът обещава да ни потопи в свят, където любовта, свободата и смелостта се преплитат в едно. От романтичния силует..
Премиера на най-новия си роман "Надарена или прокълната" ще направи днес бургазлийката, която живее и твори в Торонто, Канада - Лина Михова. Романът е смел и вълнуващ разказ за границите между дара и тежестта, между призванието и проклятието. История, която се докосва до дълбините на човешката психология и оставя дълъг послевкус. Представянето..
Операта "Трубадур" е второто заглавие в тазгодишното издание на летния фестивал "Опера на светилището" и ще бъде представена тази вечер от 20:30ч, на сцената на Тракийско светилище Бегликташ, край Приморско. Фестивалът се провежда за шеста поредна година, с организатори Община Приморско и Държавна опера - Бургас. "Трубадур" е една..
16-то издание на един от емблематичните за Бургас фестивали за електронна музика продължава и днес. "Сън Трайб фест" по традиция се провежда в парк "Росенец". Тази година изданието е в два дни и има две сцени с различна музика . Ще гостуват едни от най-големите имена в транс музиката, каза един от организаторите Мартин Стайков: "Тази..
Международният фестивал „Дни на куклите“ ще се проведе от 10 до 15 август в Бургас. На традиционното място - открита сцена „Охлюва“ в..
Премиера на най-новия си роман "Надарена или прокълната" ще направи днес бургазлийката, която живее и твори в Торонто, Канада - Лина Михова. Романът е..
Актьорът Владимир Зомбори влиза в ролята на Зоро тази вечер в Бургас. Популярният актьор ще пресъздаде легендарния герой в едноименния мюзикъл на Държавна..