Полицията откри издирваният 42-годишен румънски гражданин Стелиан Мику, който изчезна на 1 септември в к.к. Слънчев бряг.
Мъжът е в добро здравословно състояние. Открит е на пътя Приморско - Бургас от служители на Районно управление - Приморско.
Румънецът е бил облечен с дрехите от деня на изчезването - черна тениска и черни къси панталони, като на екипа патрулни полицаи направило впечатление, че стоял спокойно в отбивката, подпрян на мантинелата, държейки син балон, без да прави опит да спира минаващите превозни средства.
Мику, който е със специални потребности, е отведен в крайморското районно управление, като предстои да бъде предаден на близките си.
Към момента не е дал обяснения къде е бил за времето от изчезването си и как се е озовал на територията, обслужвана от РУ Приморско.
За откриването на Стелиан Мику бяха предприети мащабни действия от служители на Районно управление - Несебър и сектор "Издирване" към отдел "Криминална полиция" при ОДМВР Бургас.
Интензивен е трафикът на граничните контролно-пропускателни пунктове "Лесово" и "Капитан Андреево" на изход за товарни автомобили, съобщиха от Главна дирекция "Гранична полиция" на сайта си. Трафикът е нормален на всички пунктове на границите с Република Северна Македония, Сърбия и Румъния. Нормално е и движението на всички гранични..
По разследване на Европейската прокуратура в Бургас са извършени претърсвания и са иззети документи по предполагаема измама със субсидии, включваща селскостопански фондове на ЕС. Разследването се отнася до предполагаемо подаване на невярна или подвеждаща информация в заявления за финансово подпомагане по различни схеми на ЕС между 2023 и 2025 година...
26-годишен криминално проявен и осъждан мъж от бургаския кв. „Победа“ е задържан след полицейски действия на екипи от Първо РУ – Бургас. Той е установен като извършител на кражба, извършена в складова зона на местен магазин за храни в интервала между 8 и 10 ноември тази година. От помещението са изнесени 3 удължителя по 25 м , 300 монтажни..
Автобус изгоря частично при пожар, възникнал в движение, съобщават от бургаската полиция. Сигналът е подаден снощи около 20 часа. Автобусът е пътувал между разклона за село Миролюбово и село Съдиево. Установено е, че най-вероятната причина за пожара е късо съединение в електрическата инсталация. В потушаването на огъня участвал един..
Нарушения в 27% от проверените участъци по Черноморието са установили контролните органи на Министерството на околната среда и водите. Министър Манол Генов разпореди проверката след наводненията по южното Черноморие през октомври. "Басейновата дирекция" - Черноморски район и регионалните екоинспекции във Варна и Бургас са проверили 52 речни участъка..
За опасно незаконно сметище за автомобилни гуми, течности и отпадъци, на което се изгарят и кабели за добиване на мед и други метали за скраб край река Тунджа, алармира общинският съветник Пепа Генчева. Екоактивисти поясниха, че автомобилните кабели се изгарят само вечерта, а до сега няма заловени и глобени за незаконната дейност. „Кабелите се..
Митническите служители на пункт Лесово задържаха 50 321 дамски и мъжки облекла с обозначения на световни марки при две отделни проверки на товарни автомобили. Те са превозвали стоки от Турция през България за държави в Европейския съюз. Голяма част от „марковите“ текстилни изделия не са били декларирани. В първия случай на МП Лесово пристига на входящо..
По разследване на Европейската прокуратура в Бургас са извършени претърсвания и са иззети документи по предполагаема измама със субсидии, включваща..
26-годишен криминално проявен и осъждан мъж от бургаския кв. „Победа“ е задържан след полицейски действия на екипи от Първо РУ – Бургас. Той е установен..
Автобус изгоря частично при пожар, възникнал в движение, съобщават от бургаската полиция. Сигналът е подаден снощи около 20 часа. Автобусът е..