Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатите от ГЕРБ се срещат с партийния актив и граждани в Бургас, Айтос и Созопол

Народните представители от ГЕРБ от Бургас организират днес три срещи с партийния актив и с гражданите на областта.

Това се случва ден след като лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заръча на депутатите и членовете на ръководството на партията да отидат по места и да видят "какво от ГЕРБ е изядено". "От вашите доклади зависи дали ще отидем на избори", каза той. 

Депутатите Андрей Рунчев, Галя Василева и Станислав Губеров ще имат открити срещи този следобед Бургас, Айтос и Созопол.

В рамките на разговорите ще бъдат обсъдени актуалната политическа обстановка и приоритетите пред региона, като народните представители ще приемат въпроси, мнения и сигнали от гражданите, посочват от партийната централа. 

В Бургас срещата е от 15.30 часа в офиса на партията улица „Конт Андрованти“ №5. Другите срещи са от 18 часа също в офисите на партията в Айтос и Созопол.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Иван Хиновски: Трябва диалог с "Лукойл", иначе следват арбитражи

"Във всички случаи ще има сътресения на пазарите , най-вероятно и в цените, но това е единственият изход рафинерията да остане в експлоатация след 21 ноември. Една такава институция – особен управител, ще свали санкциите над това предприятие ." Това мнение изрази пред БНР енергийният експерт Иван Хиновски във връзка с последните..

публикувано на 10.11.25 в 17:30
Атанас Кацарчев

Атанас Кацарчев: "Лукойл" е важен за бюджета, но извън обсъжданията му

Правителството трябва да обясни и мотивира политиката, която провежда през Бюджет 2026, но за съжаление виждаме липса на политики. Това заяви пред БНР Атанас Кацарчев, главен икономист на КТ "Подкрепа" и коментира: "В бюджета за 2026 г. е планиран нисък ръст на заплащането на труда, което е 5% за масовите хора, които работят в администрацията..

публикувано на 10.11.25 в 15:30

Желязков: Едно или няколко физически лица ще поемат функцията на особен управител на "Лукойл Бургас"

Едно или няколко физически, а не юридически лица, ще поемат функцията на особен управител на рафинерията на "Лукойл" в Бургас, заяви пред журналисти премиерът Росен Желязков.  След обнародването в "Държавен вестник" на закона, приет в петък от Народното събрание, в пълен обем ще са в сила неговите разпоредби, добави той.  Вече се обсъждат имена, сред..

публикувано на 10.11.25 в 12:30

Атанас Атанасов: Придобиването на "Лукойл" от Български енергиен холдинг крие рискове

Евентуалният особен управител на "Лукойл" да установи контрол над компанията, за да може парите от търговията от горива да не отиват в Русия. Така лидерът на ДСБ ген. Атанас Атанасов видя ролята на държавата в казуса с бургаската рафинерия, след заседание на Изпълнителния съвет на партията в Сливен. По темата за бюджет 2026 той обяви, че във..

публикувано на 09.11.25 в 15:42
Асен Василев

Асен Василев: Ако влезе "Лукойл" в БЕХ, ще стане като с "Белене" - безкрайни харчове и накрая нищо

Фокусът е върху това да се смени собствеността на "Лукойл" в България, а не да се реши истинският проблем, който е какво се случва на 21 ноември, когато влизат в сила санкциите на САЩ срещу руските петролни компании "Лукойл" и "Роснефт".  Това зави пред БНР бившият министър на финансите и лидер на "Продължаваме промяната" Асен Василев, като подчерта,..

публикувано на 09.11.25 в 12:24
Вицепрезидентът Илияна Йотова

Йотова: Въпросът за рафинерията изисква национален консенсус

Въпросът за запазването на рафинерията в Бургас изисква не само политически, но и национален консенсус. Позицията е на вицепрезидента Илияна Йотова по повод приетите вчера  законодателни промени, с които разширява правомощията на особения търговски управител в рафинерията на "Лукойл“.  НС прие и на второ четене промените в закона за правомощията на..

публикувано на 08.11.25 в 15:00

Николай Стоянов: Който контролира "Лукойл", ще има много власт

Какво предстои за България между съмненията за национализация на "Лукойл" и проектобюджет, наречен от мнозина "влакче на ужасите", коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Николай Стоянов , журналист във вестник "Капитал". 30 секунди за един текст в Комисията по енергетика "Наистина беше много светкавична енергийна комисия. Както и..

публикувано на 08.11.25 в 10:30